بهداشت دهان و دندان

تاثیر باورنکردنی خوردن روزانه پیاز

درست است که همه سبزیجات برای سلامتی ما مفیدند، اما بعضی از آن ها، چون پیاز مزایایی ویژه تر دارند. پیاز را به طور کلی برای قلب، استخوان و روده ها مفید می دانند، اما این سبزی فواید زیاد دیگری هم دارد که شاید بسیاری از مردم از آن ها بی خبر باشند.

23 تیر 1401

طرز تهیه سوفله مرغ، غذایی مدرن و خوشمزه

خبرنگارانـ سوفله یک غذای فرانسوی و به معنای پف کردن است. سوفله هم به صورت غذا و هم به صورت دسر تهیه می گردد؛ اما وجه اشتراک همه سوفله ها در این است که برای تهیه آن ها زرده و سفیده تخم مرغ را به صورت جداگانه هم می زنند تا پف نمایند؛ سپس آن ها را با مواد دیگر...

20 تیر 1401

لیکن پلان دهان چرا ایجاد می گردد و چطور درمان می گردد؟

لیکن پلان دهان lichen planus یک بیماری التهابی مداوم (مزمن) است که بر غشا های مخاطی داخل دهان تأثیر می گذارد. لیکن پلان دهان ممکن است به صورت لکه های سفید توری ظاهر گردد. بافت های قرمز و متورم؛ یا زخم های باز این ضایعات ممکن است باعث سوزش، درد یا سایر ناراحتی...

19 خرداد 1401

پمفیگوس چه بیماری پوستی ای است و شیوه تشخیص و درمان آن

پمفیگوس Pemphigus بیماری است که باعث ایجاد تاول و زخم در پوست یا غشا های مخاطی مانند دهان یا اندام تناسلی می گردد.

15 خرداد 1401

لقب بهشت خیرین شایسته بابل است، حضور خیرین بر روح و جان کادر درمان اثر گذار است

خبرگزاری خبرنگاران-دکتر عمادی از ایجاد اداره ویژه امور خیرین و نگاه خاص به این حوزه در دانشگاه اطلاع داد و گفت: ظرفیت موجود بابل در حوزه خیرین با بسیاری از استان های بزرگ برابری می نماید .

23 فروردین 1401

درد در کدام قسمت بدن نشانه بیماری قلبی است؟

از دردهایی که نشانه بیماری قلبی است می توان به درد در قفسه سینه و درد در بازوی سمت چپ اشاره نمود. با راسخون همراه باشید تا بیشتر به این موضوع بپردازیم.

22 دی 1400

طبع غوره، مصلحات و خواص غوره از نظر طب سنتی

غوره همان انگور نارس است، که به اسم چاشنی در انواع سالاد و سوپ استفاده می گردد. این چاشنی ترش مزه در بین غذاهای اصیل ایرانی مثل انواع آش ها دارای کاربرد ویژه و هواداران بسیار زیادی است. طبع غوره و ترکیبات آن، این میوه بسیار ترش را به یک داروی طبیعی در طب...

3 مرداد 1400

در خصوص سنگ لوزه و دردسرهایش چه می دانید؟

تهران (پانا) - اگر نقاط سفیدی در انتهای گلوی خود یعنی در قسمت لوزه ها مشاهده کردید و علائمی مانند بوی بد دهان، گلو درد و سختی در بلع داشتید، شما سنگ لوزه دارید.

26 اردیبهشت 1400

جایگاه بازی در سئول

روز سرنوشت؛ شاید بهترین تعبیر برای انتخابات فدراسیون فوتبال همین باشد. فوتبالی خسته از هجمه های بیش از اندازه، خسته از زخم های کهنه و خسته از تکه پاره شدن.

1 فروردین 1400

عوارض خطرناک و جدی دندان پوسیده در دهان برای سلامتی بدن

نمناک/بهداشت دهان و دندان،یکی از مهمترین اقدامات برای داشتن دهان، دندان ها و لثه سالم است ؛ از آنجا که دهان یک ورودی اولیه در بدن است، بهداشت ضعیف دهان و دندان می تواند تاثیر منفی بر روی کل بدن بگذارد.

12 بهمن 1399

این قسمت های بدن را همواره اشتباه شسته ایم

تنها درون ناف انسان چیزی در حدود 2،368 گونه باکتری وجود دارد، اما اغلب به بهداشت آن بی توجهی می گردد. استفاده از گوش پاک کن برای تمیز کردن جرم گوش در واقع هم خطرناک است و هم ضرورتی ندارد. در حقیقت معلوم شده برخی قسمت های بدن مان را از اول اشتباه تمیز نموده...

7 بهمن 1399

فروش بیشتر محصولات با 8 راه چاره کارآمد و موثر

پادشاه اقتصاد مدرن امروز، فروش است. به عبارتی موفقیت در دنیای اقتصاد به معنی توانایی فرد در رسیدن به فروش بیشتر و در نتیجه درآمد بیشتر است، اما چه روش هایی برای رسیدن به چنین موفقیتی وجود دارد؟ در ادامه به این سؤال پاسخ خواهیم داد. با ما همراه باشید.

3 آبان 1399

نقد سریال آقازاده؛ وقتی آقازاده های خوب و بد به جان هم می افتند

سریال آقازاده تا پیش از فرا رسیدن سکانس انتهای قسمت نخست، کمی متفکر و جدی به نظر می رسد. جدی از آن باب که به ظاهر با اثری صاحب محتوا و کمی دورتر دارای معنا روبرو هستیم که میخواهد تأثیرگذار باشد، اما همان انتها بندی قسمت پایلوت کافی است تا خیلی سریع متوجه...

13 مهر 1399

معرفی سیستم های باغ هوشمند خانگی و 20 طرح دیدنی

باغ هوشمند خانگی یک روش بسیار عالی برای پرورش گیاهان و سبزی های تازه در داخل خانه شما است. این سیستم هوشمند، تغذیه گیاهان را تقویت می نماید و به شما یک سرگرمی می دهد که با آن مشغول باشید. خرید و قرار دادن باغ هوشمند در فضای داخلی خانه فواید زیادی دارد و...

29 شهریور 1399

این متن را بخوانید و لیموترش نخورید!

اگرچه همه ما کم و بیش با خاصیت لیمو آشناییم؛ اما خوب است بدانیم این خوراکی بسیار مفید یک ماده تقویت کننده زیبایی است و باعث افزایش سلامتی، طراوت و شادابی، جوانی و نیروی حیات می گردد.

10 تیر 1399

راهنمای خرید سیم کارت ترکیه برای گردشگران

راهنمای خرید سیم کارت ترکیه برای گردشگراندر این مقاله از وب سایت مجله گردشگری خبرنگاران درباره راهنمای خرید سیم کارت ترکیه برای گردشگران،سخن خواهیم گفت.

30 خرداد 1399