مقالات گردشگری

فرارسیدن زمان پایدارسازی کسب وکار ها

هر روز شرکت های فراوریی بیشتری از مفهومی سخن می گویند که به اقتصاد چرخشی معروف است (مدلی از کسب وکار که زنجیره های ارزش آن می توانند با بازیافت یا احیای ضایعات، از منابع برای فراوری مجدد محصولات خود استفاده نمایند). این روش کسب وکار، با کاهش ردپای زیست...

11 مرداد 1400

مراتب ثبت ملی 16 اثر فرهنگی تاریخی خراسان جنوبی ابلاغ شد

ایرنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، مراتب ثبت ملی 16 اثر فرهنگی تاریخی خراسان جنوبی ابلاغ شد.

6 مرداد 1400

دریاچه زیبای سو ها در اردبیل، عکس

امروز قصد داریم یکی از دریاچه های زیبا را به شما معرفی کنیم؛ نام این دریاچه زیبا سوها بوده که محلی ها به آن سوآ هم می گویند. این دریاچه از جمع شدن آب پشت سد سوآ شکل گرفته است. یک طرف این دریاچه عظیم و زیبا را جنگل پوشانده و طرف دیگر آن را تپه ها و جهت پیاده...

30 تیر 1400

عبدالله عبدالله: مذاکرات صلح افغانستان باید ادامه یابد

عبدالله عبدالله، رئیس شورای عالی آشتی ملی افغانستان گفت به رغم تشدید حملات طالبان، مذاکرات با این شبه نظامیان بر سر دستیابی به یک راه چاره سیاسی برای چند دهه جنگ در این کشور نباید ترک گردد مگر آنکه خود این شبه نظامیان از آن خارج شوند.

29 تیر 1400

هیچ تمهیداتی برای شنا در آبهای ساحلی مازندران در نظر گرفته نشد

ایرنا/ براساس آخرین خبرهای بدست آمده، هیچ تمهیداتی برای شنا در آبهای ساحلی مازندران در نظر گرفته نشد.

20 تیر 1400

در روزهای کرونایی بچه ها را به سفر مجازی ببرید!

گردشگری مجازی بچه ها یکی از راه هایی است که در این روزهای کرونایی می توانی برای رشد فکری فرزندان مان به کار بگیریم. شاید انسان زمانی حتی فکرش را هم نمی کرد که یک بیماری زندگی اش را بدین شکل درگیر کند و حتی فرصت یک بیرون رفتن ساده و بدون دغدغه را به او ندهد....

15 تیر 1400

شروع بازسازی آرامگاه چلبی اوغلو در سلطانیه زنجان

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زنجان از بازسازی سقف آرامگاه چلبی اوغلو اطلاع داد.

19 خرداد 1400

خطوط مارپیچی شکل و سفیدرنگ روی موتور هواپیما چیست؟

اگر تابه حال از پنجره فرودگاه به حرکت هواپیماها نگاه نموده باشید و اگر تابه حال تاخیرهای سه تا پنج ساعته را تجربه نموده باشید، به احتمال زیاد متوجه خطوط مارپیچ مانند روی دماغه موتور هواپیما شده اید. دقیقا فایده چنین طراحی غریبی روی این بخش کاملا صنعتی...

18 خرداد 1400

اجلاس سالانه ابتکار سبز خاورمیانه؛ تمایل شی به شراکت جدید با ریاض

ولیعهد عربستان سعودی، از تشکیل اجلاس سالانه ابتکار سبز خاورمیانه، در زمینه محیط زیست خبر داد و گفت چین، شریک اصلی طرح خاورمیانه سبز خواهد بود.

27 اردیبهشت 1400

شرکت های هواپیمایی دنیا سال جاری 48 میلیارد دلار ضرر می نمایند

انجمن حمل و نقل هوایی بین الملل گفت که ممکن است طی امسال شرکت های هواپیمایی دنیا به خاطر تداوم بحران کرونا 48 میلیارد دلار ضرر نمایند.

26 اردیبهشت 1400

آمریکا ارسال کشتی های جنگی به دریای سیاه را بررسی می کند

به گزارش خبرنگاران، شبکه سی. ان. ان به نقل از یک مقام نظامی آمریکا از اقدام واشنگتن در بررسی ارسال کشتی های جنگی به دریای سیاه با هدف هشدار به روسیه در پی اوضاع اوکراین خبر داد.

20 اردیبهشت 1400

آزادسازی بخشی از دارایی های مسدود شده ایران در کره جنوبی از طریق کانال سوئیس

به گزارش خبرنگاران، یونهاپ روز یکشنبه نوشت: قرار است بخشی از دارایی های بلوکه شده ایران که حدود 7 میلیارد دلار است از طریق کانال تجارت بشردوستانه سوئیس که به منظور تسهیل صادرات کالاهای پزشکی به ایران طراحی شده است آزادسازی شوند.

12 اردیبهشت 1400

نگاهی به برج مقابر صفوی در روستای تمتمان ارومیه

علاوه بر این غار تاریخی، در داخل قبرستان روستای تمتمان چهار برج مقبره ای تاریخی واقع شده اند که در نوع خود الگوهای تاریخی ارزشمندی از برج مقابر صفویه در این خطه از کشور محسوب می شوند.

12 اردیبهشت 1400

دیپلماسی شاخه گل عربستان؟

فوتبال ایران امروز یکی از ملاقات های سرنوشت سازش را از سر می گذراند و امیدوار است در عرصه آسیایی یکی از نمایندگانش هنوز شانس زنده ماندن را داشته باشد. ماجرا مربوط به تقابل امشب فولاد با العین امارات در مرحله پلی آف لیگ قهرمانان آسیا است. اگر شاگردان نکونام...

8 اردیبهشت 1400

واکنش ها به مراسم رژه فراعنه در مصر

خیابان های شهر قاهره شامگاه شنبه شاهد مراسم رژه مجلل انتقال اجساد 22 پادشاه و ملکه مومیایی شده مصر باستان سوار بر مرکب هایی طلایی بود که به عقیده تحلیلگران تلاشی برای تحریک احساسات ملی گرایانه درسایه شکاف های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی این کشور به شمار...

6 اردیبهشت 1400

خبرنگاران بخشدار پردیس: تبدیل روستا به شهر راه توسعه نیست

تهران- خبرنگاران- بخشدار مرکزی شهرستان پردیس گفت: روستاها برای دریافت خدمات لازم نیست که به شهر تبدیل بشوند، توسعه روستا و ارائه خدمات فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و بهداشتی بر اساس نیازهای روستائیان و با حفظ شرایط روستا انجام می گردد.

6 اردیبهشت 1400

بیانیه پایانی اجلاس کشورهای عضو دی 8

سران کشورهای عضو دی 8 در انتها دهمین اجلاس خود که به صورت مجازی و به میزبانی بنگلادش برگزار گردید با صدور بیانیه ای بر تعمیق همکاری ها در مبارزه علیه بیماری کووید 19 تاکید کردند و توسعه همکاری های مالی و تجاری میان کشورهای عضو را خواهان شدند.

5 اردیبهشت 1400

اسکار تمهیدات خود را در نظر گرفت، احتمال حضور چرخشی مهمانان خبرنگاران

تهیه کنندگان اسکار با استفاده از تجربیات گلدن گلوب و گرمی قصد دارند برنامه ای حضوری را با کمترین خطر در پیش بگیرند.

4 اردیبهشت 1400

عمارت شاپوری؛ یکی از زیباترین جاذبه های دیدنی شیراز

باغ عمارت شاپوری یا عمارت شاپوری درواقع بنایی متعلق به دوره پهلوی اول است و در تاریخ 16 مهر سال 1379 به عنوان یک اثر ملی با شماره 2781 ثبت شد.

1 اردیبهشت 1400

تنها شهر ممنوعه برای سفر نوروزی در استان ایلام

بر اساس اطلاعیه ستاد ملی مقابله با کرونا فهرست شهرهای قرمز و نارنجی ممنوعه برای سفر نوروزی 1400 بنابر اعلام وزارت بهداشت اعلام شد.

27 فروردین 1400
تعداد: (163)