علم و تکنولوژی

دستاورد محقق ایرانی برای افزایش کیفیت گوشت های آزمایشگاهی

به گزارش خبرنگاران به نقل از نیو اطلس، ایده فراوری گوشت آزمایشگاهی با استفاده از سلول های بنیادی حیوانات مختلف تازه نیست، اما در سال های اخیر برای بهینه سازی این روش کوشش شده است تا میزان کشتار حیوانات کاهش یابد و هزینه های فراوری گوشت نیز کمتر گردد.

6 اسفند 1399

صندلی نشر کشور نسبت به گذشته خوب است

به گزارش خبرنگاران، به نقل از روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران؛ نشست بالندگی صنعت نشر در دهه پنجم انقلاب اسلامی از سلسله نشست های تخصصی نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران با حضور مصطفی اکبری (تحلیل گر اقتصاد نشر، ویراستار، منتقد ادبی و ناشر) و محمدعلی...

6 اسفند 1399

ویروس کرونا خانواده ربات سوفیا را گسترش می دهد

سازندگان ربات سوفیا برنامه گسترده ای را در بحران همه گیری کرونا ارائه داده اند که می تواند تا انتها سال 2021 منجر به فراوری هزاران ربات مشابه ربات سوفیا گردد.

5 اسفند 1399

قیمت انواع لپ تاپ، امروز 22 دی 99

قیمت لپ تاپ های متنوع از برند های مطرح جهان در بازار ایران، به تاریخ 22 دی 99 را در این خبر مشاهده کنید.

26 بهمن 1399

استقبال سازمان جهانی بهداشت از ساخت واکسن ایرانی کرونا

خبرنگاران : یک سخنگوی سازمان جهانی بهداشت با استقبال از فراوری واکسن کرونا توسط محققان کشورمان خاطر نشان کرد که این سازمان بی صبرانه منتظر مشاهده نتایج آزمایش های بالینی این دستاورد عظیم ایرانی است.

17 بهمن 1399

سومین جشنواره ملی اختراعات برگزار می گردد

تهران (پانا) - رئیس مرکز تحقیقات کاربردی پلیس راهور ناجا مهلت ارسال آثار به جشنواره ملی اختراعات، ابتکارات و ایده های ترافیکی را تا سرانجام دی ماه اعلام نمود.

15 بهمن 1399

جهش اخیر کرونا اثر واکسن را خنثی می نماید؟

خبرنگاران : عضو هیات علمی مرکز تحقیقات ژنومیک دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به شناسایی واریانت جدیدی از کروناویروس جدید در انگلستان، در رابطه با احتمال اثرگذاری این نوع جهش ها بر واکسن، گفت: اگر موتاسیون(جهش)...

14 بهمن 1399

نشانه های آلودگی رایانه به ویروس

رایانه های شخصی حدود 30 سال است که به بخشی از زندگی روزمره ما تبدیل شده اند و ویروسهای رایانه ای به اندازه گذشته دیگر مرموز نیستند اما چگونه می توانیم نشانه های آلودگی دستگاهمان به ویروس را تشخیص دهیم؟.

13 بهمن 1399

آغاز همکاری پژوهشی دانشگاه هنر و پایگاه تخت جمشید

خبرنگاران/فارس طی جلسه ای با حضور محمدرضا مغاره، رئیس دانشگاه هنر شیراز و حمید فدایی مدیر پایگاه میراث جهانی تخت جمشید تفاهم نامه همکاری های علمی - پژوهشی، آموزشی و فنی امضا شد.

11 بهمن 1399

احتیاج دانش آموزان استثنایی استان اصفهان به 800 دستگاه تبلت

خبرنگاران/اصفهان رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان اصفهان از احتیاجسنجی حدود 1200 دستگاه تبلت در استان برای دانش آموزان استثنایی اطلاع داد و گفت: دانش آموزان استثنایی در 3 اولویت دسته بندی شده اند و حدود 800 دستگاه تبلت دانش آموزی ضروری است تا احتیاج...

11 بهمن 1399

واردات 3 میلیارد دلاری در صنعت مرغداری

به گزارش خبرنگاران، دکتر سورنا ستاری امروز در مراسم رونمایی از محصولات دانش بنیان شرکتهای مستقر در پارک فناوری پردیس گفت: سالانه 3.5 میلیارد دلار واردات در این صنعت مرغداری در زمینه جیره های غذایی داریم.

2 بهمن 1399

فال روزانه سه شنبه 30 آبان 1396

فال روزانه سه شنبه 30 آبان 1396، فال امروز، فال روز تولد، فال متولدین مهر، فال متولدین آبان، فال متولدین آذر، فال متولدین دی، فال متولدین بهمن

30 دی 1399

پرسشنامه آنالیز شباهت و تفاوت نامزدها

پرسشنامه نامزدی به شما یاری می نماید تا با شناخت بیشتر تفاوت ها و شباهت های بین خود و نامزدتان از چالش های موجود برای رسیدن به تفاهم استفاده کنید.

30 دی 1399

ورزش می تواند یادگیری را بهبود بخشد

ورزش یادگیری را در سه سطح بهبود می بخشد: اول ، این ذهنیت شما را برای بهبود هوشکمک ، توجه و انگیزه بهینه می کند ؛ دوم ، سلول های عصبی را برای اتصال به یکدیگر ، که سلول است ، آماده و تشویق می کند. مبنای ورود اطلاعات جدید ؛ و سوم ، این امر باعث ایجاد سلولهای...

29 دی 1399

مسئولیت های سازنده جرثقیل سقفی استاندارد

رپرتاژ آگهی - حتما تا به امروز انواع جرثقیل را بر بالای ساختمان ها و داخل کارخانه ها دیده اید. جرثقیل سقفی، جرثقیل دروازه ای و جرثقیل مونوریل از انواع جرثقیل به شمار می آیند که هر کدام کاربردهای خاص خود را دارند. همچنین می دانید که از هر یک از انواع جرثقیل...

29 دی 1399

سه عضو هیئت علمی دانشگاه گیلان در فهرست پژوهشگران پراستناد یک درصد برتر ایرانی قرار گرفتند

بر اساس اعلام پایگاه استنادی علوم دنیا اسلام (ISC) نام سه نفر از اعضای هیئت علمی دانشگاه گیلان در فهرست پژوهشگران پراستناد یک درصد برتر ایرانی قرار گرفتند.

28 دی 1399

درخواست دانشجویان پیغام نور فارس و هرمزگان برای رفع شدن مسائل آموزشی

مسئول پویش دانشجویی دانشگاه پیغام نور فارس و هرمزگان گفت: با توجه به برگزاری آموزش مجازی، دانشجویان دانشگاه های پیغام نور با مسائل متعددی رو به رو هستند که برای رفع شدن این مشکل پویشی راه اندازی شده است.

19 دی 1399

خبرنگاران دانشجو مظهر بیداری و دانشگاه نماد آگاهی&zwnjرسانی و مبدا تحولات است

اصفهان- خبرنگاران - استاندار اصفهان بمناسبت روز دانشجو گفت: دانشجو مظهر بیداری و دانشگاه نماد آگاهی رسانی و مبدا تحولات است و محدود کردن دانشگاه به معنای عدم تحرک و پویایی جوانان انقلابی و مسلمان است.

18 دی 1399

فراوری را در مقوله جبران کسری بودجه معاف کنید

رئیس اتاق قم گفت: کرونا مسئله ای است که در همه جهان وجود دارد و همه کشورها برای خروج از این مشکل احتیاج به همفکری و رعایت کردن دقیق تصمیمات مدیران و کارشناسان درمان و انجام تمام پروتکل های بهداشتی توسط مردم دارند که درنهایت با آمدن واکسن، این ویروس ریشه...

18 دی 1399

اولین بانک دیجیتال کشور خواهیم شد

مدیرعامل بانک قرض الحسنه رسالت گفت: امروز می توانیم بگوییم ما حتما اولین بانک دیجیتال کشور برای عامه مردم خواهیم بود.

16 دی 1399
تعداد: (133)