سلامتی و پزشکی

شهدای اسفند در آینه کتاب خبرنگاران

بهانه ما برای رفتن سراغ سرداران شهید اسفندماه در این بخش، آنالیز کتاب هایی است که درمورد این فرماندهان منتشر شده اند.

20 فروردین 1400

پوتین از واکسن زدن جلوی دوربین خوشش نمی آید

رئیس جمهوری روسیه قصد ندارد فرایند واکسیناسیون خود را به طور علنی نشان دهد برای آنکه از واکسن زدن جلوی دوربین خوشش نمی آید.

19 فروردین 1400

خبرنگاران بیم و امیدهای مهار کرونا در باشت

گچساران - خبرنگاران- شهرستان کوچک باشت در جنوب شرقی کهگیلویه و بویراحمد در مقوله مهار ویروس کرونا بیم وامیدهای زیادی دارد که نیازمند تعامل بیشتر مردم و مسئولان برای کنترل این ویروس عالم گیر است.

17 فروردین 1400

ادامه اعتراضات در لبنان و کوشش رئیس مجلس برای تشکیل دولت خبرنگاران

اعتراضات در لبنان به خاطر وخامت اوضاع مالی و معیشتی در سایه کوشش جدید نبیه بری رئیس مجلس برای نزدیک کردن دیدگاه جریان های سیاسی به منظور تشکیل دولت این کشور همچنان ادامه دارد.

14 فروردین 1400

آغاز ثبت نام آزمون ارشد پزشکی از فردا خبرنگاران

مهلت ثبت نام ازمون ارشد پزشکی 1400 تمدید شده است و داوطلبان از فردا 23 اسفند ماه می توانند نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

12 فروردین 1400

نداریم و نمیتوانیم و نمی گردد در مکتب مدیریت ما جایی ندارد، مدیران کم کار کنار زده خواهند شد

خبرنگاران/کهگیلویه و بویراحمد فرماندار شهرستان کهگیلویه با بیان اینکه نداریم و نمیتوانیم و نمی گردد در مکتب مدیریت ما جایی ندارد گفت: مدیران کم کار کنار زده خواهند شد.

11 فروردین 1400

کتابخانه های تخصصی استان قم و کتابخانه دانشگاه الزهرا(س) تفاهم نامه امضا کردند

حسن رجبیان دبیر مجمع کتابخانه های تخصصی استان قم (مکتا) در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران در قم، درباره این مجمع تخصصی گفت: 6 سال از تاسیس این مجمع می گذرد و از معدود تشکل های همکاری بین کتابخانه ای است که فعالیت خود را در سطح استان قم شروع و بر اساس چشم انداز...

8 فروردین 1400

جایگاه بازی در سئول

روز سرنوشت؛ شاید بهترین تعبیر برای انتخابات فدراسیون فوتبال همین باشد. فوتبالی خسته از هجمه های بیش از اندازه، خسته از زخم های کهنه و خسته از تکه پاره شدن.

1 فروردین 1400

خبرنگاران کرونا، پرستار، عشق

تهران- خبرنگاران- علی ربیعی دستیار ارتباطات اجتماعی رئیس جمهوری و سخنگوی دولت در یادداشتی با اشاره به پرکشیدن مهشید -پرستار بارداری که بر اثر کرونا جان باخت- آن هم در در روز موسوم به عشق، تاکید نمود که مرگ های کرونایی با توجه به ویژگی هایشان، تلخ تر از...

26 اسفند 1399

پیش بینی مقامات بهداشتی آلمان درباره شیوع گسترده کرونا در هفته های آینده

انستیتو رابرت کخ آلمان پیش بینی کرد که در هفته های آینده فرایند نزولی آمار مبتلایان به کرونا متوقف شده و این ویروس در بسیاری مناطق آلمان دوباره به صورت گسترده شیوع پیدا کند.

24 اسفند 1399

طرز تهیه بلال کبابی

بلال کبابی بر روی اجاق گاز یا آتش ذغال درست شده و با آب نمک مزه دار می شود. البته با حذف آب نمک، می توان بر سلامتی این ماده غذایی اضافه نمود و از خواص بی نظیر دانه های ذرت برخوردار شد.

22 اسفند 1399

عادت هایت درباره تو حرف می زنند

ما هر روز، مکرر و یک فرایند، صدها کار انجام می دهیم: بیدار می شویم، گوشی را نگاه می کنیم، غذا می خوریم، مسواک می زنیم، شغلمان را انجام دهیم و اعتیادهایمان را ارضا می کنیم.

22 اسفند 1399

علت لکنت زبان در بچه ها چیست و چگونه درمان می گردد؟

هر پدر و مادری ممکن است از زمانی که کودک آغاز به گفتن اولین کلمات خود می نماید دچار استرس این باشد که آیا کودک لکنت زبان دارد یا نه و چه زمانی کودک احتیاج به مشاوره و پشتیبانی پزشکی دارد. در این مطلب با روش های شناسایی و درمان لکنت زبان در بچه...

21 اسفند 1399

سرآسیایی: بازیکنان درک می کنند چه بازی حساسی داریم

مربی تیم فوتبال مس رفسنجان گفت: بازیکنان ما شرایط را درک می کنند و می دانند فردا برابر شهر خودرو چه بازی حساسی داریم.

20 اسفند 1399

شرح مدیرعامل استقلال درمورد شکایت از وریا، فقط پاسخ نامه رادادیم

به گزارش خبرنگاران، احمد مددی در مصاحبه با سایت رسمی باشگاه استقلال گفت: این باشگاه از غفوری شکایت انجام نداده و حامی او و سایر بازیکنانش است، اما ما ناچاریم پاسخ مکاتبات بعضی نهادها را بدهیم و به همین دلیل پاسخ نامه کمیته اخلاق را دادیم.

20 اسفند 1399

سونوگرافی تیروئید چیست و چگونه انجام می گردد؟

سونوگرافی تیروئید نوعی آزمایش تصویربرداری است که برای آنالیز غده تیروئید از آن استفاده می گردد. سونوگرافی تیروئید دارای فواید بسیاری بوده و هیچ خطری برای انسان ندارد.

17 اسفند 1399

11 مزیت روغن زیتون نسبت به روغن جامد

آینا می دانید روغن های مایع مانند روغن زیتون چه مزیتی نسبت به روغن های جامد دارد؟ مزیت روغن زیتون نسبت به روغن جامد را می توان با بررسی مواد تشکیل دهنده آن ها بهتر درک کرد. روغن زیتون سرشار از ویتامین ها و آنتی اکسیدان های مفید است که به مبارزه...

17 اسفند 1399

سیاستمدار حرفه ای لبنانی بر اثر کرونا درگذشت

منابع خبری از درگذشت سیاستمدار حرفه ای لبنانی بر اثر ابتلا به کرونا خبر دادند.

14 اسفند 1399

نشست مدیرعامل پیکان با اعضای تیم پس از دو شکست متوالی

اکبر محمدی، مدیرعامل موسسه فرهنگی ورزشی ایران خودرو (پیکان) امروز در جلسه ای با اعضای تیم فوتبال این باشگاه ملاقات صمیمانه ای داشت.

10 اسفند 1399

دستاورد محقق ایرانی برای افزایش کیفیت گوشت های آزمایشگاهی

به گزارش خبرنگاران به نقل از نیو اطلس، ایده فراوری گوشت آزمایشگاهی با استفاده از سلول های بنیادی حیوانات مختلف تازه نیست، اما در سال های اخیر برای بهینه سازی این روش کوشش شده است تا میزان کشتار حیوانات کاهش یابد و هزینه های فراوری گوشت نیز کمتر گردد.

6 اسفند 1399
تعداد: (262)