تعاریف و اصطلاحات

دعوت آلبرتا از متقاضیان اکسپرس انتری با امتیاز حد اقل 302 طی ماه جاری

استان آلبرتا طی ماه سپتامبر دو پذیرش برگزار نموده و برای متقاضیان اکسپرس انتری دعوتنامه صادر نموده است؛ حد اقل امتیاز این متقاضیان در سیستم جامنع رتبه بندی در یکی از این دو پذیرش 302 بوده است. لازم به ذکر است جهت اکسپرس انتری برنامه مهاجرت استانی آلبرتا...

16 شهریور 1400

تمرین انفجاری برای سوزاندن چربی شکم چیست و چگونه باید انجام شود؟

تمرین انفجاری (Burst training) چه نوع تمرینی است؟ پاسخ ساده و کوتاه این است که این تمرین ها چربی شکم را به سرعت می سوزانند و به 90 تا 100 درصد از انرژی و تلاش شما به مدت 30 تا 60 ثانیه نیاز دارند تا ذخایر قندی بدن، یعنی گلیکوژن را مصرف کنند و سپس با 30 تا 60 ثانیه دوره...

21 مرداد 1400

فرارسیدن زمان پایدارسازی کسب وکار ها

هر روز شرکت های فراوریی بیشتری از مفهومی سخن می گویند که به اقتصاد چرخشی معروف است (مدلی از کسب وکار که زنجیره های ارزش آن می توانند با بازیافت یا احیای ضایعات، از منابع برای فراوری مجدد محصولات خود استفاده نمایند). این روش کسب وکار، با کاهش ردپای زیست...

11 مرداد 1400

واگذاری دقیقه 90 به روش غلط، معادن حبس شده را فعال می کند؟ ، بالا بودن ریسک سرمایه گذاری با وجود انواع معارض، مزایده 6000 معدن به سبک خودروسازان!

کارشناس و فعال حوزه معدن گفت: بیشترین مانع تولیدی که برای معادن وجود دارد، مسئله معارض است، یعنی شما برنده مزایده محدوده ای می شوید و پولی را به دولت می دهید، ولی معلوم نیست که معارضان حقیقی و حقوقی به شما اجازه کار بدهند.

2 مرداد 1400

نشانه های درگیری ریه در بیماران کرونایی چیست

تهران (پانا) - دبیر کمیته علمی کشوری کرونا با اشاره به نشانه های درگیری ریه در بیماران کرونایی تاکید نمود که همه واکسن های کرونا موثر و کارآمد هستند.

14 تیر 1400

خطوط مارپیچی شکل و سفیدرنگ روی موتور هواپیما چیست؟

اگر تابه حال از پنجره فرودگاه به حرکت هواپیماها نگاه نموده باشید و اگر تابه حال تاخیرهای سه تا پنج ساعته را تجربه نموده باشید، به احتمال زیاد متوجه خطوط مارپیچ مانند روی دماغه موتور هواپیما شده اید. دقیقا فایده چنین طراحی غریبی روی این بخش کاملا صنعتی...

18 خرداد 1400

علت زنگ زدن گوش چیست؟

مجله پزشکی دکتر سلام/وزوز گوش اصطلاح پزشکی برای صدای زنگ یا وزوز در گوش است. بیشتر افراد وزوز گوش را زنگ زدن در گوش می نامند. با این حال، ممکن است چیزی غیر از زنگ زدن را نیز بشنوید.

4 خرداد 1400

در خصوص سنگ لوزه و دردسرهایش چه می دانید؟

تهران (پانا) - اگر نقاط سفیدی در انتهای گلوی خود یعنی در قسمت لوزه ها مشاهده کردید و علائمی مانند بوی بد دهان، گلو درد و سختی در بلع داشتید، شما سنگ لوزه دارید.

26 اردیبهشت 1400

تفاوت کلسترول و تری گلیسیرید

تهران (پانا) - کلسترول و تری گلیسیرید دو شکل از لیپید یا چربی هستند که در جریان خون شما گردش می نمایند. هر دوی آنها برای زندگی شما ضروری هستند.

21 اردیبهشت 1400

آشنایی با انواع مشاوره های تخصصی و چگونگی انجام مشاوره حقوقی قراردادها، شرکت ها، استارتاپ و مشاوره کیفری

تهران (پانا) - امروزه به دلیل کثرت مشاغل موجود در جامعه و به طبع آن­ها انواع قوانین حقوقی که وضع شده است احتیاج به مراجعه به مشاور در هر زمینه ای احساس می گردد مانند مشاوره حقوقی قراردادها، مشاوره حقوقی شرکت ها، مشاوره حقوقی استارتاپ، مشاوره کیفری و ....

21 اردیبهشت 1400

واکنش ها به مراسم رژه فراعنه در مصر

خیابان های شهر قاهره شامگاه شنبه شاهد مراسم رژه مجلل انتقال اجساد 22 پادشاه و ملکه مومیایی شده مصر باستان سوار بر مرکب هایی طلایی بود که به عقیده تحلیلگران تلاشی برای تحریک احساسات ملی گرایانه درسایه شکاف های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی این کشور به شمار...

6 اردیبهشت 1400

متولی برای ارائه نیازهای کلان کشور به دانشگاه ها وجود ندارد خبرنگاران

معاون پژوهشی دانشگاه شهید بهشتی گفت: مسائل کلان کشور قبل از هر چیز باید دسته بندی گردد و در اختیار دانشگاه ها قرار گیرد و از آن ها خواسته گردد تا به برطرف آن ها بپردازند؛ متاسفانه در کشور چنین جایی وجود ندارد.

29 فروردین 1400

مردم به سرمایه گذاری در صنعت گردشگری اعتماد دارند

ایرنا/ براساس سخنان معاون توسعه مدیریت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، مردم به سرمایه گذاری در صنعت گردشگری اعتماد دارند.

24 اسفند 1399

عادت هایت درباره تو حرف می زنند

ما هر روز، مکرر و یک فرایند، صدها کار انجام می دهیم: بیدار می شویم، گوشی را نگاه می کنیم، غذا می خوریم، مسواک می زنیم، شغلمان را انجام دهیم و اعتیادهایمان را ارضا می کنیم.

22 اسفند 1399

علت لکنت زبان در بچه ها چیست و چگونه درمان می گردد؟

هر پدر و مادری ممکن است از زمانی که کودک آغاز به گفتن اولین کلمات خود می نماید دچار استرس این باشد که آیا کودک لکنت زبان دارد یا نه و چه زمانی کودک احتیاج به مشاوره و پشتیبانی پزشکی دارد. در این مطلب با روش های شناسایی و درمان لکنت زبان در بچه...

21 اسفند 1399

سونوگرافی تیروئید چیست و چگونه انجام می گردد؟

سونوگرافی تیروئید نوعی آزمایش تصویربرداری است که برای آنالیز غده تیروئید از آن استفاده می گردد. سونوگرافی تیروئید دارای فواید بسیاری بوده و هیچ خطری برای انسان ندارد.

17 اسفند 1399

سرم دکستروز چیست و در چه مواردی تجویز می شود؟

سرم های قندی محلول های حاوی گلوکز هستند که در موارد مختلفی تجویز می شوند. سرم دکستروز (Dextrose) معمولا در زمان هایی که بدن بیمار با کم آبی روبرو شده است تجویز می شود. درواقع زمانی که بیمار به دلیل داشتن اسهال و استفراغ آب زیادی را از دست داده باشد...

2 اسفند 1399

قرص فلوکستین موثر برای درمان افسردگی (عوارض فلوکستین)

قرص فلوکستین (Fluoxetine) یک داروی ضد افسردگی و اضطراب است. تهوع، سرگیجه، کاهش اشتها، خستگی و میل به خودکشی بعضی از عوارض فلوکستین می باشد.

1 اسفند 1399

جملات ناب بزرگان؛ جملات حکیمانه و زیبا

جملات ناب بزرگان در زندگی الهام بخش بوده و به تفکر مثبت و ایجاد دنیا بینی وسیع یاری می نماید. جملات ناب و زیبای بزرگان جملات ناب سیاسی، فلسفی، حکیمانه و قشنگ را در خبرنگاران بخوانید.

29 بهمن 1399

افشاگری عظیم کریستیانو رونالدو

خبرنگاران : مهاجم تیم فوتبال یوونتوس در مصاحبه اخیرش فاش کرد که رؤیای بزرگش چیست.

16 بهمن 1399
تعداد: (41)