پیغام ویژه سران پاکستان به مناسبت سالگرد تولد محمدعلی جناح

به گزارش لنجان بلاگ، همزمان با فرا رسیدن 144 اُمین سالگرد ولادت بنیانگذار پاکستان سران این کشور ضمن پیغام هایی جداگانه شخصیت وی را ستودند.

پیغام ویژه سران پاکستان به مناسبت سالگرد تولد محمدعلی جناح

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران به نقل از جیو تی وی، محمد علی جناح بنیانگذار کشور پاکستان، حقوقدانی بود که با رویت رنج و مصائب مسلمانان شبه قاره سال ها کوشش کرد تا آنها را از ظلم نجات دهد.

حاصل چند دهه مبارزه جناح استقلال پاکستان وجدا شدن این کشور از هند بریتانیایی بود، کشوری که در طول تاریخ اسلامی تنها کشوری است که برای اسلام تشکیل شده است.

همزمان با فرا رسیدن 144 اُمین سالگرد ولادت محمد علی جناح سران سیاسی کشور پاکستان از جمله رئیس جمهور و نخست وزیر این کشور در پیغام هایی جداگانه شخصیت وی را ستودند.

عارف علوی رئیس جمهور پاکستان در این خصوص گفت: نسل کنونی پاکستان باید با مطالعه آرمان های جناح ضمن متحد شدن باهم کوشش نمایند تا به اهداف وی برسند.

وی توضیح داد: شعار اصلی جناح ایمان، اتحاد و نظم بود که اگر ما به این شعار عمل کنیم می توانیم کشور را از مشکلاتی که پیش روی آن وجود دارد رها کنیم.

عمران خان نخست وزیر پاکستان نیز ضمن پیغامی تاکید نمود: جناح رفتاری بی نظیر داشت و باعث شد تا مسلمانان شبه قاره احساس امنیت و آزادی نمایند.

وی گفت: رفتار جناح و مبارزات خستگی ناپذیر او باعث شده تا در تمام دنیا افراد زیادی به مطالعه شخصیت وی روی بیاورند.

لازم به ذکر است علامه اقبال لاهوری رویای شکل گیری پاکستان را در خواب دید و آن را برای جناح بازگو کرد، سال ها بعد و زمانی که دیگر اقبال لاهوری زنده نبود مبارزات جناح ثمر داد و کشور پاکستان در 14 اوت سال 1947 شکل گرفت.

مقبره محمد علی جناح و فاطمه جناح خواهرش در شهر کراچی قرار گرفته است که تا چند دهه قبل پایتخت پاکستان بوده است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 25 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: lenjanblog.ir شناسه مطلب: 7

به "پیغام ویژه سران پاکستان به مناسبت سالگرد تولد محمدعلی جناح" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیغام ویژه سران پاکستان به مناسبت سالگرد تولد محمدعلی جناح"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید