نحوه برگزاری امتحانات؛ دانش آموزان در گروه های مجزا در جلسات امتحان حاضر می شوند

به گزارش لنجان بلاگ، تهران (پانا) - مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی با صدور اطلاعیه ای به تشریح برنامه ریزی، کیفیت و نحوه برگزاری، طراحی سوالات و لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی در امتحانات نیمه دوم سال تحصیلی 1400-1399 پرداخت.

نحوه برگزاری امتحانات؛ دانش آموزان در گروه های مجزا در جلسات امتحان حاضر می شوند

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی با توجه به آغاز فصل امتحانات بیان کرد: حفظ سلامت دانش آموزان در برگزاری امتحانات حضوری پایه نهم و دوازدهم، اولویت اصلی وزارت آموزش و پرورش و از اهمیت فوق العاده ای برخوردار می باشد و این امتحانات مطابق ضوابط و مقررات ستاد ملی مقابله با کرونا، برگزار خواهد شد .

بر اساس این اطلاعیه؛ برای برگزاری این امتحانات، و به منظور حفظ سلامت دانش آموزان و عوامل اجرایی به گونه ای برنامه ریزی شده است که دانش آموزان در گروه های مجزا در جلسات امتحان حاضر می شوند. تعداد حوزه های برگزاری امتحانات نسبت به شرایط عادی، افزایش بسیاری دارد بطوریکه دانش آموزان با فاصله دو متر از یکدیگر در فضایی مناسب که از تهویه کافی برخوردار است روی جایگاه قرار می گیرند. مراقبین بهداشت و سلامت، دانش آموزان و عوامل اجرایی را هنگام ورود تب سنجی و غربالگری می نمایند و بر استفاده از ماسک و رعایت موارد بهداشتی در تمام مدت نظارت دارند. گروه بندی و ساماندهی دانش آموزان در حوزه های اجرا به نحوی است که هنگام ورود و خروج ازدحام ایجاد نگردد.

در ادامه این اطلاعیه با تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی آمده است: نظافت و گندزدایی اماکنی که مورد استفاده قرار خواهند گرفت، صورت گرفته و پس از هر امتحان نیز انجام می گردد. مواد شوینده و ضد عفونی نماینده در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد و برای اطمینان، تعداد کافی ماسک نیز پیش بینی شده است. همچنین سایر اقدامات بهداشتی براساس پروتکل های جدید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعمال خواهد شد و ناظرین بهداشت و سلامت اعزامی از سوی آموزش و پرورش و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بر اجرای کامل این پروتکل ها در تمامی حوزه های برگزاری امتحانات نظارت خواهند کرد.

همچنین مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی در خصوص نحوه طراحی سوالات امتحان نهایی بیان کرد: طراحی سؤالات امتحانات نهایی پایه دوازدهم توسط مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی انجام می گردد و دانش آموزان پایه دوازدهم در حوزه های برگزاری برای امتحان حضور می یابند. سؤالات هماهنگ پایه نهم برای هر استان و یامنطقه بصورت مجزا طراحی می گردد و دانش آموزان پایه نهم در مدرسه خود امتحان می دهند.

در ادامه تشریح نحوه ارزشیابی در امتحانات آمده است: از آنجا که شرایط آموزش در طول سال تحصیلی در مناطق مختلف یکسان نبوده و در مجموع شیوع بیماری فرایند آموزش را تحت تأثیر قرار داده، طراحی سؤالات نیز بر مبنای آموزش در شرایط قرمز شیوع بیماری کرونا صورت گرفته است و دانش آموزان می توانند برای اطلاع از بارم بندی و حذفیات دروس مختلف، به پایگاه اطلاع رسانی مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی به نشانی www.aee.medu.ir مراجعه نمایند.

این مرکز در خاتمه توضیح داد: وزارت آموزش و پرورش ضمن استعانت از خداوند متعال، با استفاده از تجربیات برگزاری امتحانات حضوری نوبت های خرداد، شهریور و دی ماه سال1399 و حداکثر توان خود و جلب همکاری سایر دستگاه های اجرایی کشور در برگزاری ایمن امتحانات خرداد ماه و حفظ سلامتی دانش آموزان کوشش می نماید و از دانش آموزان و اولیاء ایشان انتظار می رود در اجرای پیروز این اقدام ملی همکاری و مشارکت نمایند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 4 تیر 1400 بروزرسانی: 4 تیر 1400 گردآورنده: lenjanblog.ir شناسه مطلب: 1038

به "نحوه برگزاری امتحانات؛ دانش آموزان در گروه های مجزا در جلسات امتحان حاضر می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه برگزاری امتحانات؛ دانش آموزان در گروه های مجزا در جلسات امتحان حاضر می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید