جدول قیمت آپارتمان نوساز در تهران

به گزارش لنجان بلاگ، خبرنگاران: با کاهش قیمت مسکن طی ماه های گذشته و فراهم شدن شرایط ثبات در بازار معاملات مسکن، هم اکنون اغلب متقاضیان مصرفی بازار مسکن که به صورت موقت خرید خود را به تاخیر انداخته بودند به تدریج در حال ورود به بازار مسکن هستند.

جدول قیمت آپارتمان نوساز در تهران

جهت دریافت خدمات آلاچیق ویلایی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

به گزارش گروه رسانه های خبرنگاران، معاملات مسکن در حال حاضر یکی از باثبات ترین شرایط را در مقایسه با زمان مشابه سال های گذشته تجربه می نماید. این را بسیاری از مشاوران املاک می گویند و به خریداران مسکن پیشنهاد می نمایند فرصت را برای خرید از دست ندهند.

یکی از فعالان بازار مسکن در محدوده غرب تهران می گوید: اگر چه قیمت مسکن در 6 ماه اول سال 93، در بعضی ماه ها چند درصد افزایش داشت، اما در ماه های بعد به همان نسبت کاهش یافت و در مجموع می توان گفت، متغیرهای بازار مسکن طی سال های اخیر هیچ گاه به اندازه سال جاری به هم نزدیک نبوده و بازار مسکن تا این حد ثبات نداشته است.

شریفی با اشاره به نقش کلیدی مشاوران املاک در بهبود و ادامه فرایند ثبات در بازار مسکن می گوید: مشاوران املاک باید هر چه بیشتر کوشش نمایند تا معاملات مسکن در جهتی روان تر به جریان بیفتد و فضای سوداگری در معاملات از بین برود، همچنین بنگاه های مسکن باید با هرگونه افزایش نامتناسب یا نامتعارف قیمت مسکن مقابله نمایند.

در حال حاضر با توجه به خروج از دوران رکود در معاملات مسکن و قرار دریافت در ابتدای جهت رونق، همزمان با کاهش رشد قیمت مسکن، پیش بینی می گردد حجم معاملات مسکن به تدریج از اواخر سال جاری افزایش پیدا کند.

با کاهش قیمت مسکن طی ماه های گذشته و فراهم شدن شرایط ثبات در بازار معاملات مسکن، هم اکنون اغلب متقاضیان مصرفی بازار مسکن که به صورت موقت خرید خود را به تاخیر انداخته بودند به تدریج در حال ورود به بازار مسکن هستند.

یکی ازفعالان بازار مسکن می گوید: کاهش هجمه خریدهای سرمایه ای در بازار مسکن، باعث شده در حال حاضر زمینه خرید مناسب برای متقاضیان مصرفی در بازار مسکن فراهم گردد.

او توصیه می نماید: با توجه به قیمت زمین و هزینه های ساخت با در نظر دریافت میزان سود معقول برای سازنده یا مالک در حد متوسط 20 تا 40 درصد، می توان تخمین نسبتا درستی از واقعی بودن یا نبودن قیمت های پیشنهادی مالکان یا مشاوران املاک به دست آورد.

مشاوران املاک معتقدند بیشتر خریداران مسکن، مصرف نماینده هستند و فضا برای سرمایه گذاری یا سفته بازی با توجه به چشم انداز کاهش خفیف یا ثبات نسبی قیمت، وجود ندارد.

دکتر سلمان خادم المله، کارشناس بازارسرمایه در این رابطه می گوید: ما در کشور دچار تورم رکودی هستیم از طرفی در عرضه و تقاضاهای اقتصادی نیز مشکل داریم برای همین است که تیم اقتصادی دولت می خواهد هم عرضه و هم تقاضا را در حوزه مسکن تقویت کند و با ایجاد منابع اقتصادی مانند افزایش سطح وام های مسکن و سایر برنامه های تشویقی تقاضا در این بخش را قوت ببخشد.

این کارشناس تاکید می نماید: این سیاست ها به نسبت موفقیت آمیز هم بوده است و یکی از نشانه های آن افزایش خریداران تسهیلات مسکن در بورس هستند. متقاضیان وام مسکن خریدارانی هستند که با وام فعلی می توانند خانه ای در حد برطرف نیازشان خریداری نمایند. مطمئنا با این نوع سیاست های تقویتی سرمایه گذاری ساختمانی سود بیشتری نسبت به سایر حوزه ها دارد به ویژه در شهرستان های پر پتانسیل بیش از شهر تهران سرمایه گذاری در ساخت مسکن سودآور است. در شهرستان ها، وام خرید نیز قدرت بیشتری دارد.

در بعضی شهرهای عظیم یک ملک معمولی را می توان به قیمت 120 تا 150 میلیون تومان خرید که با افزایش وام مسکن خرید این نوع ملک ها در شهرستان ها راحت تر می گردد. شهرهای شاقتصادی کشور پتانسیل خوبی برای این نوع سرمایه گذاری دارند، بنابراین شاید افزایش قیمت در این شهرها نسبت به تهران بالاتر است.

منبع: روزنامه دنیای اقتصاد

خبرنگاران: انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای بازنشر می گردد.

بازگشت به صفحه سایر رسانه ها

منبع: تسنیم
انتشار: 9 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: lenjanblog.ir شناسه مطلب: 240

به "جدول قیمت آپارتمان نوساز در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جدول قیمت آپارتمان نوساز در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید