از طرح تعطیلی پنج شنبه ها حمایت و استقبال می کنیم

به گزارش لنجان بلاگ، ایسنا/ براساس سخنان معاون وزیر گردشگری، از طرح تعطیلی پنج شنبه ها حمایت و استقبال می کنیم.

از طرح تعطیلی پنج شنبه ها حمایت و استقبال می کنیم

قضیه چیست؟

ولی تیموری ضمن تایید نقش تعطیلات به خصوص تعطیلی پنج شنبه ها در رونق و توسعه صنعت گردشگری اظهار می نماید: به عنوان متولیان سفر موظف به حمایت از هر ایده و فکر موثری در رونق و توسعه سفر هستیم.

وی اضافه می نماید: از آنجایی که تعطیلی پنج شنبه و به نوعی افزایش تعطیلات و ساماندهی آن به رونق سفر و مسافرت در کشور یاری می نماید، از این ایده و ابتکار حمایت و استقبال می کنیم.

این مسئول در رابطه با اقدامات اجرا شده این وزارتخانه در خصوص ساماندهی تعطیلات نیز می گوید: اقدامات زیادی در سالهای اخیر با عناوین مختلف در رابطه با ساماندهی تعطیلات مانند ایجاد تعطیلات زمستانه اجرا شده و سال گذشته نیز در قالب دفاعیه با نمایندگان مجلس در حضور صدا و سیما در این باره صحبت شده است.

وی اضافه می نماید: البته با توجه به این که وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری متولی سفر و اوقات فراغت محسوب می گردد برای ایجاد اقدامات بیشتر نیازمند تصحیح و تدوین قانون و ایجاد هماهنگی در سطح دستگاه های مرتبط به خصوص دستگاه هایی با قوانین مغایر روبرو هستیم.

تیموری با اعلام حمایت از این طرح و ایستادن در طرف حامیان تعطیلی پنج شنبه ها تصریح می نماید: شاید بزرگترین یاری به تحقق این مسئله، حمایت از آن باشد، چرا که در این صورت، هر اقدامی که در تصور باشد و قابل انجام را پیگیری می کنیم.

وی در ادامه در رابطه موضوع سفرهای مسئولانه تصریح می نماید: بنابر مقررات موجود، برای سفرهای برنامه ریزی شده هیچ محدودیتی نداریم البته این مسئله مشروط به این است که پروتکل های مورد تایید وزارت میراث فرهنگی و ستاد ملی کرونا رعایت گردد، ضمن این که تنها معیار و ملاک ما در این باره، رعایت پروتکل های ابلاغی این ستاد است.

جلب اعتماد مردم به زیرساخت های گردشگری

معاون وزیر گردشگری در پاسخ به سوالی مبنی بر چگونگی جلب اعتماد مردم به زیرساخت های گردشگری در سفرهای برنامه ریزی شده و مسئولانه، می گوید: کرونا نه تنها در سطح جامعه بلکه در حریم خانه های مردم نیز منجر به وسواس و دغدغه مندی مردم شده، لذا وجود دغدغه های بیشتر در این باره از سوی مردم مربوط به زیرساخت های گردشگری طبیعی است.

وی با تاکید بر اینکه تمام جامعه و چرخه مرتبط به گردشگری از مغازه دار و یک فروشنده تا هتل ها باید نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی اقدام نمایند، اظهار می نماید: برنامه های خود را برای دوران کرونا و پسا کرونا طبقه بندی نموده ایم که بخش عمده ای از این برنامه ها به عنوان اعتمادسازی اجرا شده است، لذا باید با اجرای آنها اعتماد جامعه را به گردشگری جلب کنیم.

معاون وزیر گردشگری با اعلام حمایت و پیگیری نکردن از سفرهای بدون برنامه ریزی و خارج از فعالیت های وزارت میراث فرهنگی در دوران کرونا، می گوید: وزارت میراث فرهنگی تنها مسئولیت سفرهایی را که به وسیله فعالان گردشگری و با دخالت مجریان دارای مجوز قانونی و فعالان در این صنعت باشند، را بر عهده می گیریم و در صورت هر نوع مسئله ای، آن پیگیری می کنیم.

وی با تاکید بر اینکه گردشگری به خوبی می تواند اعتماد جامعه را جلب کند، می گوید: زیرساخت های اقامتی چه با کرونا و چه بدون کرونا، همیشه دارای ماموران ناظر بهداشتی و ماموران نظارت و کنترل هستند و می توان به مردم این اطمینان را داد که فضاهای اقامتی مجاز و هتل ها پروتکل های بهداشتی را رعایت می نمایند.

تیموری در سرانجام راجع به بعضی از موارد مطرح شده در خصوص سفر از سوی رسانه ها اشاره و خاطرنشان می نماید: این سفرها شامل سفرهای خارج از برنامه ریزی وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و خارج از فعالیت تاسیسات و فعالان گردشگری هستند و به نوعی بی حساب و کتاب محسوب می شوند.

منبع: همگردی
انتشار: 14 آبان 1399 بروزرسانی: 14 آبان 1399 گردآورنده: lenjanblog.ir شناسه مطلب: 600

به "از طرح تعطیلی پنج شنبه ها حمایت و استقبال می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از طرح تعطیلی پنج شنبه ها حمایت و استقبال می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید