یاری ایران به ارمنستان در جنگ قره باغ صحت دارد؟

به گزارش لنجان بلاگ، رئیس دفتر رئیس جمهور در تماس تلفنی با معاون نخست وزیر آذربایجان هرگونه ارسال یاری به کشور ارمنستان در جریان جنگ قره باغ را تکذیب کرد.

یاری ایران به ارمنستان در جنگ قره باغ صحت دارد؟

با ما سفر کنید و با تور ارمنستان از کشور جذاب همسایه دیدن کنید و شهر زیبای ایروان را ببینید.

به گزارش ایسنا، محمود واعظی در تماس تلفنی شاهین مصطفی اف معاون نخست وزیر آذربایجان با وی، تاکید نمود: در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، آذربایجان از صندلی مهم و خاصی برخوردار است و ما همیشه از هر فرصتی برای تقویت و توسعه روابط و مناسبات خود با این کشور استفاده نموده ایم.

واعظی با ابراز نگرانی از مناقشه و درگیری ایجاد شده بین آذربایجان و ارمنستان، تاکید نمود: تحولات اخیر را با دقت و جدیت دنبال می کنیم و آماده هرگونه یاری برای حل و فصل اختلافات دو کشور به وسیله تبادل نظر و مذاکره در چارچوب قوانین و مقررات حقوق بین المللی هستیم.

رئیس دفتر رئیس جمهور در همین زمینه شایعات مطرح شده در بعضی رسانه ها، شبکه های اجتماعی و فضای مجازی مبنی بر ارسال یاری از سوی ایران به ارمنستان در مناقشه بین دو کشور را به شدت تکذیب کرد و گفت: این شایعات کاملا بی اساس بوده و با هدف برهم زدن روابط خوب ایران و آذربایجان مطرح می گردد.

واعظی تاکید نمود: بی تردید روابط خوب، راهبردی و همه جانبه تهران - باکو با طرح چنین شایعات بی اساسی تحت تاثیر قرار نخواهد گرفت و تحرکات بدخواهان روابط دو کشور، نتیجه ای بدنبال نخواهد داشت.

شاهین مصطفی اف معاون نخست وزیر آذربایجان نیز در این گفت و گوی تلفنی، جمهوری اسلامی ایران را همسایه خوب و کشور دوست آذربایجان دانست و گفت: دو کشور روابط صمیمانه ای با یکدیگر دارند و نباید اجازه دهیم این روابط خوب با کوشش های مخالفان خدشه دار گردد.

مصطفی اف با اشاره به اشتراکات مذهبی، فرهنگی و اجتماعی ایران و آذربایجان اضافه کرد: مقام های عالی دو کشور برای توسعه و تعمیق روابط تهران - باکو زحمات زیادی کشیده اند و امروز این روابط در سطح بسیار خوبی قرار گرفته است.

منبع: فرارو
انتشار: 16 مهر 1399 بروزرسانی: 16 مهر 1399 گردآورنده: lenjanblog.ir شناسه مطلب: 542

به "یاری ایران به ارمنستان در جنگ قره باغ صحت دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یاری ایران به ارمنستان در جنگ قره باغ صحت دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید