چین با اجساد کرونایی چه می نماید؟ ادعای یک رسانه انگلیسی و واکنش پکن، عکس

به گزارش لنجان بلاگ، ایرنا نوشت: رسانه های انگلیسی مدعی شده اند، با استناد به انتشار تصاویر ماهواره ای، انتشار دی اکسید سولفور از شهر ووهان چین افزایش یافته که احتمال جسدسوزی گسترده در این شهر کرونازده را قوت می بخشد.

چین با اجساد کرونایی چه می نماید؟ ادعای یک رسانه انگلیسی و واکنش پکن، عکس

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش یورونیوز، روزنامه انگلیسی سان به تازگی تصاویری ماهواره ای از دو شهر قرنطینه شده ووهان و چونگ کینگ چین منتشر نموده که مقادیر زیادی دی اکسید سولفور انتشار یافته است.

این روزنامه مدعی شده با استناد به این تصاویر و با توجه به اینکه ستون های دود از این دو شهر به هوا برخاسته است، محتمل است که چین در پی امحای شواهدی مبنی بر شیوع ویروس کرونا در این کشور باشد.

روزنامه دیلی میرور نیز ادعای مشابهی را منتشر کرد.

واکنش چین

اداره هواشناسی و وزارت بهداشت چین با صدور بیانیه ای مشترک با رد اخبار منتشر شده مبنی بر انتشار دی اکسید سولفور در آسمان این کشور، اعلام کردند که مقدار این ماده در هوا 4 تا 8 میکروگرم در مترمکعب بوده در حالی که ادعا شده این مقدار 1300 میکروگرم در مترمکعب است.

در واقع، روزنامه سان از وب سایت Windy.com به عنوان منبع اطلاعاتی خود استفاده نموده است.

براساس ادعای نشریه سان، اطلاعات این وب سایت برگرفته از تصاویر ماهواره ای نیست، بلکه برپایه پیش بینی های مدل سازی GEOS-5 سازمان ناسا قرار داشته است. مدلی که طبق اعلام آژانس فضانوردی آمریکا، برآوردها را به طور قابل توجهی بیش از حد واقعی نشان می دهد.

در اصل، این مدل برطبق میزان وجود آلاینده ها در جو، میزان آلودگی را تخمین می زند. بدان معنا که احتمال آلودگی برپایه تخمین منابع آلاینده های شناخته شده برآورد می گردد.

بعید است که ناسا علاوه بر آلودگی های نیروگاهی و کارخانه ای، آلودگی حاصل از سوزاندن جسد انسان را نیز به مدل خود افزوده باشد.

در وب سایتی دیگر که با استفاده از همین مدل، میزان دی اکسید سولفور در هوا را آنالیز می نماید و آرشیوی از روزهای پیشین دارد، آمار مربوط به روز 14 فوریه(بهمن ماه) سال گذشته و مدت ها پیش از شکل گیری ویروس کرونا، مقدار مشابهی برابر با 1583 میکروگرم را نشان می دهد.

در همین حال، یک استاد دانشگاه شیمی در ایتالیا با تقسم کردن میزان دی اکسید سولفور آزاد شده در هوا بر میزان دی اکسید سولفور حاصل از سوزاندن اجساد انسان، به این نتیجه رسیده که بعید است چین اجساد را سوزانده باشد.

با توجه به وجود نیروگاه های بزرگ فسیلی در حومه ووهان، محتمل است گاز متصاعد شده از طرف این نیروگاه ها باشد. هرچند نمی توان قطعیت این مساله را تائید کرد.

310 23310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 16 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: lenjanblog.ir شناسه مطلب: 169

به "چین با اجساد کرونایی چه می نماید؟ ادعای یک رسانه انگلیسی و واکنش پکن، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین با اجساد کرونایی چه می نماید؟ ادعای یک رسانه انگلیسی و واکنش پکن، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید