رقابت بیش از 450 شرکت دانش بنیان برای بومی سازی دارو

به گزارش لنجان بلاگ، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، به همت شرکت های دانش بنیان چند سالی است که بازار محصولات داخلی رونق گرفته و وابستگی به بازار جهانی کاهش یافته است. تلاشی که به شکوفایی صنعت و فراوری در کشور منجر شده است.

رقابت بیش از 450 شرکت دانش بنیان برای بومی سازی دارو

تحقق اقتصاد دانش بنیان از جمله اهدافی است که بر پایه شرکت های دانش بنیان بنا شده است. اینکه مجموعه های دانشی و تخصص کشور که سرآمدان علمی، نیروی انسانی تحصیل نموده و متخصص و نخبگان دانشی را در دل خود جای داده اند به میدان بیایند و با پیوند به صنایع؛ نیازها و چالش های فناورانه آنها را پاسخ دهند.

بر همین اساس اولویت های فناورانه کشور معین شد و شرکت های دانش بنیان دارای ظرفیت دانشی و تخصصی برای سنجش توان خود اعلام آمادگی کردند و دست به کار شدند؛ حاصل این اقدام ملی ثبت 7 هزار و 571 شرکت دانش بنیان در کشور است که دانش و توان تخصصی خود را در حوزه های مختلف به کار بستند و کشور را در جهت توسعه یافتگی قرار دادند.

یکی از این عرصه هایی که با یاری شرکت های دانش بنیان دستاوردهای قابل توجهی به ثبت رسانده؛ حوزه دارو و فرآورده های پیشرفته حوزه تشخیص و درمان است که در حال حاضر از توان تخصصی 459 شرکت دانش بنیان بهره مند شده و محصولات تولیدی آنها را به بازار داخلی و بعضا جهانی عرضه کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 26 مهر 1401 بروزرسانی: 26 مهر 1401 گردآورنده: lenjanblog.ir شناسه مطلب: 1519

به "رقابت بیش از 450 شرکت دانش بنیان برای بومی سازی دارو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رقابت بیش از 450 شرکت دانش بنیان برای بومی سازی دارو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید