خبرنگاران کوشش های دولت آلمان برای مبارزه با کرونا

به گزارش لنجان بلاگ، تهران - خبرنگاران - دولت آلمان با وضع قوانین یک پارچه در همه ایالت ها و کوشش برای توقف زنجیره انتقال کرونا و همزمان حمایت از کوشش ها برای ساخت داروی اختصاصی به استقبال مبارزه با کرونا رفته است.

خبرنگاران کوشش های دولت آلمان برای مبارزه با کرونا

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

رشد و گسترش کرونا در اروپا با سرعتی قابل توجه و هم تراز با گسترش این همه گیری جهانی باعث شده تا در روزهای اخیر دولت های اروپایی تدابیر متعدد و متنوعی را اتخاذ نمایند. آلمان نیز به عنوان یکی از کشورهای درگیر با کرونا روزهای پر اضطراب و سختی را پشت سرگذاشته است. مرکل روز شنبه در گفت وگویی تلویزیونی با مردم آلمان ضمن تأکید بر ابعاد انسانی کرونا، بحران کرونا را مهمترین بحران این کشور بعد از جنگ جهانی دوم دانست و به همان موضوع کلیدی در خصوص زنجیره انتقال کرونا اشاره نمود: اگر شمار مبتلایان در طول یک دوره زمانی معین کنترل نگردد و افراد زیادی همزمان درگیر کرونا شوند هیچ سیستم درمانی ای قادر به خدمات دهی به بیماران نخواهد بود.

به گزارش اشپیگل مرکل گفت که مهمترین موضوع این است که فاصله بین افراد رعایت گردد: لطفاً منطقی باشید و همه را به رفتار صحیح تشویق کنید. رفتار صحیح خودش اکنون مؤثرترین وسیله است - واکسنی علیه این ویروس هنوز پیدا نشده است... اکثریت قریب به اتفاق آلمانی ها فهمیدند که در این شرایط همه مهم هستند... این محدودیت ها به معنای فداکاری و از خود گذشتگی هستند ، چه از نظر مالی و چه از نظر انسانی، وقتی دیگر سفر برای دیدن مادربزرگ ها یا دیدار با دوستان آسان نباشد. حالا در سراسر ایالات آلمان قوانین یکسانی اعمال می گردند بنابراین همه دقیقاً می دانند که چه قانونی اعمال خواهد شد و وظیفه هر شخص چیست. اینگونه همه با هم زندگی خودمان و دیگران را نجات می دهیم.

در بعد عملی دولت های فدرال و ایالتی آلمان در خصوص یک برنامه 9 بندی توافق نموده اند و مرکل نیز به همه هشدار داد که باید این مقررات رعایت شوند و جنبه توصیه ای ندارند. در غیر این صورت خطر مجازات (تا 25هزاریورو برای هرنفر) وجود دارد. بنابر تصمیم دولت تمام اجتماعات از آیین های مذهبی (مثل کلیسا، کبیسه و مسجد) تا تمام اجتماعات ورزشی و همینطور برنامه های زنده تلویزیونی که تماشاچی دارند متوقف شد و جلسه دولت هم به سالن بزرگتری انتقال یافت تا فاصله بین افراد رعایت گردد. همچنین به جز فروشگاه های موادغذایی و داروخانه ها همه فروشگاه های دیگر تا اواسط آوریل تعطیل شدند و حتی گشتن در فضای آزاد و در پارک ها فقط برای اعضای خانواده به شرطی که با هم در یک خانه و یا آپارتمان زندگی نمایند و بیشتر از 5 نفر نباشند، هنوز مانعی ندارد.

با تمام این سخت گیری ها اشپیگل نوشته است که متخصصین آلمانی حتی شک هم ندارند که بیش از نیمی از تمام مردم (بیش از 60 درصد) به این ویروس مبتلا خواهند شد و تمام این اقدامات فقط برای این است که مدت فراگیری را طولانی کرد تا سیستم درمانی قادر باشد به بیماران سرویس بدهد و زیر بار تراکم جهشی بیماران له نگردد. در این میان قهرمانان واقعی بیستر و بیشتر نمایان می شوند و مردم با برنامه های حق شناسی، هر شب با روشن کردن شمع، خواندن موزیک و دستنوشته ها در فضای مجازی از کادر درمانی و تمام درگیران مبارزه با ویروس کرونا تشکر مینمایند.

جنگ دارویی آلمان و آمریکا: دارو برای همه!

رسانه های آلمان هفته قبل گزارش دادند پس از اینکه یکی از شرکت های زیر مجموعه روبرت کخ اینستیتوت (شرکت CureVec از زیر مجموعه های Robert Koch Institut) اعلام نمود که بزودی دارویی را برای فراوری واکسن کرونا در آلمان ثبت خواهد نمود و بعد از آن آزمایش هایی را بین افراد داوطلب علیه ویروس کرونا آغاز خواهد نمود، تماس هایی از طرح دولت آمریکا - حتی این ادعا مطرح شده است که خود ترامپ- با این شرکت تماس گرفته و به آنها پیشنهاد چک سفید امضاء داده به شرطی که این شرکت این واکسن را فقط به طور اختصاصی (exclusive) برای آمریکا فراوری گردد.رئیس شرکت CureVec این پیشنهاد ترامپ را رد نموده و گفته که برای ما همه مردم مثل هم هستند و برای هیچ ملیتی اختلافی قائل نخواهیم شد. این شرکت بعد از کادر درمانی که به عنوان قهرمانان ملی آلمان مطرح شده اند، یکی از غرورآفرینان این روزهای آلمان شده اند و محبوبیت زیادی بین مردم پیدا نموده اند؛ هرچند که در بُعد دیپلماتیک آمریکا این قضیه را تکذیب نموده است.

توافق نامه 9 بندی دولت آلمان

توافق نامه 9 بندی و لازم الاجرای دولت که روز یکشنبه تصویب شد، شامل بندهای ذیل است:

بند اول:

از همه شهروندان میخواهیم تا ارتباط با سایر افراد در خارج از خانه خود را به حداقل لازم برسانند.

بند دوم:

در اماکن عمومی و هر جا که لازم باشد ، عموم مردم باید حداقل یک و نیم متر از دیگرانی که از خانواده خودشان نیستند و با هم زندگی نمی نمایند، فاصله داشته باشند. حتی بهتر است که این فاصله دو متر باشد.

بند سوم:

گذراندن وقت در فضای عمومی فقط به تنهایی مجاز است یا تنها فقط با یک شخص دیگری که در خانه یا با اعضای خانه شما زندگی نمی کند. نقض محدودیت های تماس باید توسط مقامات نظارتی و پلیس کنترل گردد و در صورت تخلف مجازات می گردد.

بند چهارم:

رفتن سر کار، مراقبت های اضطراری ، خرید، ویزیت پزشک ، شرکت در جلسات ، قرار دیدار ها و معاینات لازم پزشکی ، بیرون رفتن به دلیل یاری به دیگران، ورزش های فردی در هوای تازه و سایر فعالیت های لازم هنوز هم امکان پذیر است.

بند پنجم:

با توجه به شرایط جدی در کشور قابل قبول نیست که گروه هایی از مردم که در اماکن عمومی ، آپارتمان ها و اماکن خصوصی جشن می گیرند ک یا جمع می شوند. نقض محدودیت های تماس توسط پلیس و مقامات نظارتی کنترل می گردد و در صورت تخلف مجازات می شوند.

بند ششم:

رستوران ها بسته خواهند شد.

آنها فقط برای بیرون بردن و یا تحویل وعده های غذای آماده برای مصرف در خانه ها اجازه فعالیت دارند.

بند هفتم :

شرکت های خدماتی در زمینه مراقبت های شخصی مانند آرایشگاه ها، استودیوهای آرایشی ، ماساژ، استودیوهای تاتو و شرکت های مشابه بسته می شوند زیرا نزدیکی جسمی در این زمینه لازم است. درمان های لازم پزشکی شامل این محدودیت ها نمی شوند.

بند هشتم:

در کلیه شرکت ها و به ویژه شرکت های دارای ترافیک عمومی (مثل فروشگاه های مواد خوراکی، بهداشتی و داروخانه ها)، رعایت مقررات بهداشتی و اجرای اقدامات محافظتی مؤثر برای کارکنان و بازدید نمایندگان از اهمیت برخوردار است.

بند نهم:

این اقدامات حداقل برای دو هفته معتبر می باشند.

منبع: ایرنا
انتشار: 15 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: lenjanblog.ir شناسه مطلب: 257

به "خبرنگاران کوشش های دولت آلمان برای مبارزه با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کوشش های دولت آلمان برای مبارزه با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید