حال الیزابت بد شد پزشکان اجازه شرکت در اجلاس گلاسکو ندادند

به گزارش لنجان بلاگ، الیزابت دوم که هفته پیش به دلیل وخامت حالش در بیمارستان بستری شد تصمیم گرفت تا بنا به توصیه پزشکی در اجلاس بین المللی آب و هوایی گلاسکو شرکت نکند.

حال الیزابت بد شد پزشکان اجازه شرکت در اجلاس گلاسکو ندادند

به گزارش ایرنا، کاخ سلطنتی باکینگهام با اعلام این خبر مطرح نمود که ملکه انگلیس از هفته پیش فعالیت های سبکی را انجام می دهد.

این بیانیه می افزاید که الیزابت تصمیم گرفته است تا در ضیافت اجلاس آب و هوایی گلاسکو با حضور رهبران جهان شرکت نکند. در بیانیه یادشده آمده است که پیام ملکه به صورت ویدیوی ضبط شده برای شرکت کنندگان پخش خواهد شد.

انگلیس هفته آینده میزبان اجلاس بین المللی تغییرات آب و هوایی در گلاسکو است. این نشست با حضور سران و کنندگان ارشد کشور های جهان برگزار خواهد شد تا درباره راه کار های عملی جلوگیری از گرمایش زمین، بحث و تبادل نظر کنند.

حدس ها درباره عدم مشارکت ملکه انگلیس در نشست گلاسکو از اواخر هفته پیش شدت گرفت که الیزابت برنامه سفرش به ایرلند شمالی را لغو و کاخ سلطنتی باکینگهام بیان نمود نامبرده چهارشنبه شب در بیمارستان بستری بود.

ملکه انگلیس آخرین بار در سال 2013 به دلیل ابتلا به بیماری التهاب معده ای و روده ای در بیمارستان بستری شد. او در سال 2018 جراحی آب مروارید چشم و در سال 2003 هم جراحی زانو انجام داده است.

سال آینده هفتاد سال از زمان تاج گذاری الیزابت می گذرد. هرچند او به وظایف رسمی خود ادامه می دهد، اما بخش زیادی از امور سلطنتی را به ولیعهد سپرده است. چند هفته پیش ملکه انگلیس برای نخستین بار از عصا برای راه رفتن مقابل انظار عمومی استفاده کرد، اما گفته می شود که او از پذیرش جایزه ای که به وی لقب پیرترین چهره سال داده می شد استنکاف کرد.

این تحولات بار دیگر حدس ها درباره کناره گیری او از قدرت و واگذاری تاج و تخت به ولیعهد را تقویت کرده است. الیزابت پیشتر گفته بود که اگر تا 95 سالگی زنده ماند، تاج و تخت را به ولیعهد واگذار می کند. او اینک 95 سال و 6 ماه دارد.

منبع: فرارو
انتشار: 3 دی 1400 بروزرسانی: 3 دی 1400 گردآورنده: lenjanblog.ir شناسه مطلب: 1268

به "حال الیزابت بد شد پزشکان اجازه شرکت در اجلاس گلاسکو ندادند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حال الیزابت بد شد پزشکان اجازه شرکت در اجلاس گلاسکو ندادند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید