تزریق واکسن جانسون اند جانسون متوقف شد

به گزارش لنجان بلاگ، آمریکا، آفریقای جنوبی و اتحادیه اروپا به طور موقت تزریق واکسن کرونای جانسون و جانسون را به دنبال مواردی از لختی خون متوقف می نمایند.

تزریق واکسن جانسون اند جانسون متوقف شد

به گزارش بی بی سی، این واکسن که یکی از نادر واکسن های تک نوبت کروناست در شرکت بلژیکی یانسن فراوری می گردد که به شرکت داروسازی آمریکایی جانسون و جانسون تعلق دارد.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها و سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) گفت در بیش از 6.8 میلیون دوز واکسن، شش مورد لختی خون شناسایی شده است.

آفریقای جنوبی که اولین کشوری بود که استفاده از این واکسن را شروع نموده بود، استفاده از آن را متوقف کرد. توقف استفاده از جانسون جانسون در حالی رخ می دهد که هیچ موردی از لخته شدن خون در این کشور گزارش نشده است.

جانسون و جانسون عرضه واکسن خود در اتحادیه اروپا را نیز متوقف نموده است.

عارضه مشابهی هم پس از تزریق واکسن استرازنکا/آکسفورد گزارش شده است. هر دو واکسن از فناوری مشابه ویروس ناقل با استفاده از نوعی آدنوویروس بهره می برند.

گزارش شده عوارض احتمالی تزریق واکسن جانسون و جانسون در هر شش مورد در زنان بین 18 تا 48ساله اتفاق افتاده است. در این موارد شش تا 13 روز پس از تزریق، این افراد به ترومبوز (لخته) ورید مغزی دچار شدند.

در حال حاضر تمام مراکز فدرال تزریق واکسن در آمریکا تزریق محصول جانسون و جانسون را متوقف کردند.

آمریکا بیشترین آمار مرگ و ابتلا را در دنیا به خود اختصاص داده است. در این کشور تا کنون 562 هزار نفر بر اثر کرونا درگذشته اند و 31 میلیون نفر هم به این بیماری مبتلا شده اند.

سازمان بهداشت دنیای به رویترز گفت که اوضاع را رصد می نماید و منتظر گزارش نهادهای ناظر در آمریکا و اروپا است.

منبع: فرارو
انتشار: 14 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 14 اردیبهشت 1400 گردآورنده: lenjanblog.ir شناسه مطلب: 956

به "تزریق واکسن جانسون اند جانسون متوقف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تزریق واکسن جانسون اند جانسون متوقف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید