امیرعبداللهیان: آمریکا و غرب مسئول شکست احتمالی مذاکرات هستند

به گزارش لنجان بلاگ، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، آمریکا و غرب را مسئول هرگونه شکست احتمالی مذاکرات وین دانست و گفت: ما با خوش بینی و با جدیت برای رسیدن به توافق خوب در وین تلاش می کنیم.

امیرعبداللهیان: آمریکا و غرب مسئول شکست احتمالی مذاکرات هستند

به گزارش ایرنا، وزیر امور خارجه ایران که برای شرکت در کنفرانس امنیتی مونیخ به آلمان سفر کرده است، در حاشیه این اجلاس در مصاحبه با شبکه سی ان ان آمریکا گفت: آن بخشی که به جمهوری اسلامی ایران برمی گردد، چرا خوش بین هستیم؟ چون دولت آقای دکتر رئیسی اراده جدی دارد برای اینکه به توافق خوب در وین دست پیدا کنیم.

امیرعبداللهیان در این گفتگو که کریستین امانپور مجری سی ان ان بخشی از آن را در حساب کاربری خود در توییتر منتشر کرده، توضیح داده است: دولت آقای دکتر رئیسی تاکید دارد و علاقه مند است که به یک توافق خوب و فوری دستیابی داشته باشیم.

وزیر امور خارجه ایران با بیان اینکه ما برای رسیدن به یک توافق خوب، تلاش های زیادی را در ادوار گذشته کرده ایم، افزود: در این لحظات حساس و شرایط حساس مذاکرات ما در وین، اگر آمریکا و طرف غربی (واقع گرایانه) برخورد نکنند، حتما مسئول شکست احتمالی مذاکرات خواهند بود.

امیرعبداللهیان تاکید کرد:، اما ما با خوش بینی، با جدیت برای رسیدن به توافق خوب در وین تلاش می کنیم.

وزیر امور خارجه ایران همچنین در کنفرانس امنیتی مونیخ گفت: همکاران من در وین با بازی های دوگانه طرف غربی بر سر متن و زمان روبه رو هستند تاکید می کنم که ما آمادگی رسیدن به یک توافق خوب را در کوتاهترین زمان ممکن داریم به شرطی که طرف دیگر آماده اتخاذ تصمیمات سیاسی مورد نیاز باشد.

منبع: فرارو
انتشار: 27 فروردین 1401 بروزرسانی: 27 فروردین 1401 گردآورنده: lenjanblog.ir شناسه مطلب: 1378

به "امیرعبداللهیان: آمریکا و غرب مسئول شکست احتمالی مذاکرات هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امیرعبداللهیان: آمریکا و غرب مسئول شکست احتمالی مذاکرات هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید