اتحادیه اروپا به انگلیس اولتیماتوم داد

به گزارش لنجان بلاگ، ایسنا نوشت: اتحادیه اروپا به انگلیس تا سرانجام سپتامبر برای پس دریافت یک لایحه جنجالی لندن در مورد بازار داخلی با هدف دور زدن توافق بریگزیت اولتیماتوم داده و تهدید به اقدام قانونی علیه انگلیس کرد.

اتحادیه اروپا به انگلیس اولتیماتوم داد

با ما سفر کنید و با تور دور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش فایننشال تایمز، بروکسل اخیرا به بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس اولتیماتوم داد تا خاتمه ماه جاری میلادی برنامه هایش را برای دور زدن معاهده بریگزیت لغو کند و هشدار داد، این حرکت لندن به شدت به اعتماد میان اتحادیه اروپا و بریتانیا آسیب زده است.

کمیسیون اروپا در اتفاقی که حاکی از تشدید جدی تنشها و تهدید شدن آینده مذاکرات تجاری بین دو طرف است، تهدید به اقدام قانونی علیه انگلیس در صورتی که بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس یک سری بندهای مناقشه برانگیز را از لایحه موسوم به لایحه بازار داخلی بریتانیان خارج نسازد نموده است.

مایکل گوو، وزیر دفتر کابینه تاکید نمود، دولت انگلیس این لایحه را نمی تواند پس بگیرد و پس نخواهد گرفت.

این لایحه به انگلیس اجازه می دهد بخشهایی از توافق بریگزیت در ارتباط با ایرلند شمالی را نادیده بگیرد.

تاکتیکهایی که بوریس جانسون در قبال توافق بریگزیت در پیش گرفته نه فقط از سوی بروکسل بلکه از سوی محافظه کاران ارشد در انگلیس محکوم شده اند و نشانه هایی مطرح شده مبنی براینکه این لاحیه در زمان مطرح شدن در مجلس مورد تهاجم بعضی از قانونگذاران محافظه کار قرار خواهد گرفت.

مایکل هووار،د رهبر مخالف اروپای سابق محافظه کاران به مجلس اعیان گفت، این لایحه به شهرت انگلیس آسیب می زند در حالی که لورد لامونت، وزیر خزانه داری محافظه کار سابق هم گفت دولت درگیر به هم ریختگی وحشتناک است. انتظار می رود بعضی قانونگذاران محافظه کار وقتی که لایحه روز دوشنبه در مجلس عوام مطرح گردد علیه آن شورش نمایند.

دیوید فراست، مذاکره نماینده ارشد انگلیس برای بریگزیت گفت دو طرف چند روز دیگر در بروکسل طبق برنامه برای مذاکرات بیشتر ملاقات خواهند کرد اما مقامهای اتحادیه اروپا گفتند، دور هشتم مذاکرات آنها پیشرفت چندانی حاصل ننموده است. یک دیپلمات اظهار کرد: اگر انگلیس توافق نمی خواهد فقط ضروری است جواب منفی بدهد. ما داریم با آرامش و صبورانه در راستای رفتن به سمت توافق کار می کنیم.

23311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 2 آبان 1399 بروزرسانی: 2 آبان 1399 گردآورنده: lenjanblog.ir شناسه مطلب: 574

به "اتحادیه اروپا به انگلیس اولتیماتوم داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتحادیه اروپا به انگلیس اولتیماتوم داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید