یک هیات کنیایی برای بازدید از زیرساخت فناورانه به ایران آمدند

به گزارش لنجان بلاگ، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری،بهمن ماه سال 99، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری در راس یک هیات تجاری و فناور به کشور کنیا سفر کرد تا فضای همکاری مشترک فناورانه و تجاری میان دو کشور تقویت گردد.

یک هیات کنیایی برای بازدید از زیرساخت فناورانه به ایران آمدند

در این سفر 3 روزه نمایندگان 40 شرکت دانش بنیان، فناور و خلاق ایرانی با یکصد شرکت کنیایی در نشستی تجاری و فناورانه شرکت کردند تا فضایی مشترک برای همکاری های دو جانبه و صادرات محصولات و خدمات برای طرفین شکل گیرد.

از دیگر دستاوردهای این سفر، افتتاح خانه نوآوری و صادرات فناوری ایران در کشور کنیا بود. این مرکز در یک همکاری مشترک میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت امور خارجه ایجاد شد تا فضایی باشد برای ارائه دستاوردها و توانمندی های علمی و فناورانه شرکت های ایرانی در کنیا و قاره آفریقا.

در ادامه این سفر و کوشش دو کشور برای توسعه تعاملات دو جانبه، با حمایت مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، هیاتی 20 نفره از فعالان مالی مطرح کنیا در حوزه صنایع کشاورزی و مواد غذایی میهمان ایران شدند تا زمینه برای توسعه صادرات محصولات فناورانه ایرانی و ایجاد زمینه تبادل محصولات دانش بنیان میان 2 کشور فراهم گردد.

برنامه سفر 7 روزه این هیات، شامل جلسات و بازدیدهای متعدد با بخش های مختلف دولتی و خصوصی به خصوص شرکت های دانش بنیان به منظور مذاکره در مورد فرصت های سرمایه گذاری و تبادل تجاری در زمینه ماشین آلات و محصولات کشاورزی و تجارت متقابل، با همتایان ایرانی است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 18 مرداد 1400 بروزرسانی: 18 مرداد 1400 گردآورنده: lenjanblog.ir شناسه مطلب: 1121

به "یک هیات کنیایی برای بازدید از زیرساخت فناورانه به ایران آمدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک هیات کنیایی برای بازدید از زیرساخت فناورانه به ایران آمدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید