تور ارزان روسیه: کالاهای ایرانی از راه دریا به روسیه می رسند

به گزارش لنجان بلاگ، سازمان توسعه تجارت در جدیدترین برنامه خود، راه اندازی شش خط دریایی منظم برای نقل و انتقال کالاهای ایرانی در دریای خزر را رسما کلید زد.

تور ارزان روسیه: کالاهای ایرانی از راه دریا به روسیه می رسند

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی روسیه گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش خبرنگاران، در طول هفته های گذشته با توجه به بالا گرفتن بعضی اختلاف نظرهای سیاسی با آذربایجان و مسائلی که برای بعضی کامیون داران ایرانی در این کشور به وجود آمده بود، رییس سازمان توسعه تجارت اعلام نمود که با یک برنامه ریزی تازه، ایران از دو راستا کوشش می نماید بدون احتیاج به آذربایجان کالاهای خود را انتقال بدهد.

یکی از این راستاها که به شکل زمینی نهایی می گردد، ایران را به وسیله ارمنستان به گرجستان و سپس کشورهای اروپای شرقی متصل خواهد نمود و گام دوم ایران استفاده از ظرفیت ترانزیتی دریای خزر خواهد بود که در سال های گذشته کمتر از آن استفاده شده است.

بر اساس توافق تازهی که میان سازمان توسعه تجارت و شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران نهایی شده، از این پس کالاهای ایرانی از شش راستا دریایی هم امکان صادرات به کشورهایی چون روسیه و قزاقستان را خواهند داشت.

علیرضا پیمان پاک - رییس سازمان توسعه تجارت - با اشاره به عزم جدی دولت و دستگاه های مسئول در برطرف موانع صادرات گفت: سازمان توسعه تجارت ایران آمادگی دارد برای حل مسائل مربوط به صادرات و صادرکنندگان از جمله مسائل مرتبط با زیرساخت های صادراتی اقدامات لازم را با در نظر گرفتن اولویت آن انجام دهد.

وی با اشاره به اهمیت بازار بزرگ اوراسیا برای ایران و ظرفیت صادرات به کشورهای این منطقه اضافه نمود: حمل و نقل دریایی می تواند بسیاری از مسائل زیرساختی صادرکنندگان در صادرات به اوراسیا به ویژه بازار بزرگ روسیه را حل نماید و این تفاهم نامه به همین دلیل منعقد شده است.

لازم به ذکر است، بر اساس تفاهم نامه برقراری خطوط منظم دریایی در حوزه دریای خزر بین سازمان توسعه تجارت ایران و شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، در فاز نخست، شش خط منظم از مبادی بنادر شمالی ایران به مقصد بنادر آستراخان و ماخاچ قلعه روسیه و بعلاوه بندر اکتائو قزاقستان از اول آبان ماه اجرایی شده و شرکت کشتیرانی خزر به نمایندگی از کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران نسبت به حمل کالاهای صادراتی به صورت منظم و ماهانه اقدام کند.

خاطرنشان می سازد، در راستای اقدامات اجرا شده، در فاز دوم تا سرانجام امسال تعداد این خطوط به هشت خط افزایش خواهد یافت، ضمن آنکه برنامه ریزی جهت برقراری خطوط منظم برای کشورهای حوزه خلیج فارس و بعلاوه کشورهای آفریقایی در دست اجرا بوده و با هماهنگی وزارت امور خارجه و سازمان بنادر و دریانوردی نسبت به تسهیل خرید کشتی های رورو (کامیون بر) اقدام خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 آبان 1400 بروزرسانی: 12 آبان 1400 گردآورنده: lenjanblog.ir شناسه مطلب: 1217

به "تور ارزان روسیه: کالاهای ایرانی از راه دریا به روسیه می رسند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان روسیه: کالاهای ایرانی از راه دریا به روسیه می رسند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید