هفت نوع استراحت که بدن به آن ها احتیاج دارد!

به گزارش لنجان بلاگ، اکثریت مردم در بیشتر مواقع احساس خستگی می نمایند و انرژی کمی برای انجام فعالیت های روزمره خود دارند، در نتیجه کار ها را ناقص انجام داده و رضایت کافی هم از عملکرد خودشان ندارند. دکتر ساندرا دالتون اسمیت، نویسنده کتاب استراحت مقدس، طبق پژوهش هایی متوجه شد که بسیاری از مردم تفاوت بین خواب و استراحت را نمی دانند و آن ها را یکسان تصور می نمایند.

هفت نوع استراحت که بدن به آن ها احتیاج دارد!

به گزارش خبرنگاران به نقل از amshq.org، در حالی که خواب جزء مهمی از استراحت فیزیکی است، تنها یکی از هفت نوع استراحت مورد احتیاج برای احساس سرزندگی و انرژی کامل را در بر می گیرد.

دکتر دالتون اسمیت 7 نوع استراحتی که بدن انسان به آن ها برای داشتن انرژی کافی احتیاج دارد را ارائه کرد:

1. استراحت فیزیکی

این نوع استراحت شامل دو جزء فعال و غیرفعال است. جزء غیرفعال شامل خواب با کیفیت بالا است، در حالی که جزء فعال شامل فعالیت هایی مانند یوگا، ورزش های کششی و ماساژ درمانی است. کمبود استراحت فیزیکی ممکن است باعث خستگی و بدن درد گردد.

2. استراحت فکری

کسی که از کمبود استراحت فکری رنج می برد ممکن است، علت ورودش به اتاق برای انجام کاری را فراموش کند و یا شب ها نتواند فکر شلوغ خود را مدیریت کند و خوابش دچار اختلال گردد. با فاصله گرفتن از فضای مجازی و رسانه های تلویزیونی می توان به فکر استراحت داد.

3. استراحت معنوی

انجام فعالیت هایی مثل عبادت، مدیتیشن و دعا کردن می تواند از لحاظ روحی فرد را آرام کند. یافتن راه هایی برای مشارکت در اجتماع یا معین کردن هدفی بزرگ تر به وسیله دعا و مراقبه می تواند به کسانی که با کمبود استراحت معنوی دست و پنجه نرم می نمایند، یاری کند.

4. استراحت عاطفی

نوعی آرامش است، زمانی که فرد احساس می نماید می تواند تجربیات درونی خود را آشکارا با دیگران به اشتراک بگذارد. افرادی که از کمبود استراحت عاطفی رنج می برند، همیشه در حال سرکوب کردن احساسات خود هستند و بعلاوه ممکن است احتیاج دائمی به جلب رضایت دیگران را تجربه نمایند.

5. استراحت حسی

در دنیای مدرن تکنولوژیک امروز، چه کسی از آن مطلع باشد یا نه، هجوم مداوم تحریکات حسی وجود دارد. تلفن ها زنگ می زنند؛ تلویزیون روشن است و صدای زمزمه آرامی از رایانه به گوش می رسد. فردی که دچار کمبود حسی در استراحت می گردد ممکن است در ابتدای روز احساس انرژی و شادی کند، اما کم کم در طول روز به طور فزاینده ای آشفته و تحریک پذیرتر می گردد. در این صورت باید زمانی را اختصاص دهید تا از تمام وسیله های صوتی فاصله بگیرید و روی خودتان تمرکز کنید.

6. استراحت اجتماعی

اگرچه نام آن گمراه نماینده است، اما استراحت اجتماعی در واقع به معنای توقف تعاملات اجتماعی نیست. در حقیقت به معنای ارتباطات منفی است که هر فردی در طول زندگی ممکن است تجربه کند. در رابطه با هر فردی باید دقت کنید که این ارتباط مثبت و انگیزه دهنده باشد در غیر این صورت باید ارتباط را قطع کنید.

7. استراحت خلاقیت

استراحت خلاق، استراحتی است که فرد بتواند زیبایی را به هر شکلی درک کند. قدم زدن در طبیعت و یا بازدید از یک گالری نقاشی یا موزه هنری، راه هایی برای بیدار کردن حس خلاقیت در فرد است.

منبع: فرارو
انتشار: 15 فروردین 1402 بروزرسانی: 15 فروردین 1402 گردآورنده: lenjanblog.ir شناسه مطلب: 1592

به "هفت نوع استراحت که بدن به آن ها احتیاج دارد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هفت نوع استراحت که بدن به آن ها احتیاج دارد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید