هزینه زندگی در ایتالیا

به گزارش لنجان بلاگ، شرایط کلی

ایتالیا مالی قدرتمند دارد اما در حال حاضر از بدهی های بسیار رنج می برد. برای مهاجرت به ایتالیا ضروری است ابتدا راهی مطمئن انتخاب کنید. زیرا پیدا کردن کار در این کشور برای خارجی ها بسیار سخت بوده و درصد بیکاری ایتالیا بالا می باشد. قوانین کار نیز برای خارجی ها و به خصوص اتباع کشور های غیر اروپایی به شدت سخت گیرانه است. بهترین راه برای مهاجرت به ایتالیا در حال حاضر مهاجرت تحصیلی به ایتالیاست.

هزینه زندگی در ایتالیا

با ما همراه باشید و با تور ایتالیا ارزان از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

انتخاب شهر نیز بسیار مهم است. بهترین شهر ایتالیا برای زندگی با توجه به ویژگی ها و احتیاج های شما متفاوت خواهد بود. همچنین هر کدام از شهر های ایتالیا شرایط خاص خود را در اقتصاد و امنیت شغلی دارند و همچنین هزینه های زندگی در هر کدام متفاوت است. برای همین ضروری است در مطالعات اولیه دقت لازم را به خرج دهید. میانگین هزینه های زندگی در ایتالیا 600 الی 700 یوروست.

هزینه تغذیه

اگر بخواهید در یکی از شهر های شاخص ایتالیا (رم، میلان، فلورانس)یک وعده غذای رستورانی میل کنید، به طورمیانگین ضروری است 15 یورو بپردازید. این رقم برای رستوران های معمولی بوده و گزینه هایی همچون غذاخوری های سطح پایین و همچنین رستوران های لاکشری نیز پیش روی شما قرار گرفته است. هزینه لازم برای یک وعده مک دونالد نیز 7.5 یورو می باشد. نوشابه یک نفره تقریبا 2 یورو و آب معدنی کوچک 0.9 یورو هزینه خواهد داشت. برای نوشیدن قهوه یا کاپوچینو نیز باید بین یک تا دو یورو بپردازید.

قیمت خواروبار در ایتالیا، به طورمتوسط، به توضیح زیر است:

قیمت شیر ، (1 لیتری): 1.41یورو

قیمت یک قرص نان سفید تازه (500 گرم): 1.21 یورو

هزینه برنج (سفید)، (1 کیلوگرم): 2.25 یورو

قیمت یک شانه تخم مرغ (12 عدد): 2.85 یورو

پنیر محلی (1 کیلوگرم): 12.54 یورو

سینه مرغ (بدون استخوان، بدون پوست)، (1 کیلوگرم): 8.14یورو

گوشت گاو (1 کیلوگرم) (یا گوشت قرمز راسته): 14.17یورو

سیب (1 کیلوگرم): 1.70 یورو

موز (1 کیلوگرم): 1.56 یورو

پرتقال (1 کیلوگرم): 1.61 یورو

گوجه فرنگی (1 کیلوگرم) : 1.75 یورو

سیب زمینی (1 کیلوگرم): 1.16 یورو

پیاز (1 کیلوگرم): 1.36یورو

کاهو (1 سر): 0.96 یورو

آب (بطری 1.5 لیتری): 0.46 یورو

هزینه حمل و نقل

قیمت بنزین در ایتالیا لیتری 1.5 یورو می باشد. برای بلیط تک سفره مترو یا اتوبوس نیز ضروری است 1.5 یورو بپردازید. همچنین می توانید اشتراک ماهانه را با قیمت 35 یورو خریداری نموده و تا یک ماه از خرید بلیط بی احتیاج شوید. تعرفه تاکسی نیز 4 یورو ورودی و 1.2 یورو برای هر کیلومتر خواهد بود.

مسکن و رفاه

بیشتر مهاجران به ایتالیا، کار خود را با اجاره منزل در این کشور شروع می نمایند. برای اجاره یک آپارتمان تک خوابه در مرکز شهر 580 یورو و برای اجاره همین مقدار فضا در خارج شهر 430 یورو باید بپردازید. ساختمان ها در ایتالیا قدیمی ساخت، مبله و گران هستند و مسکن یکی از مسائل مهاجران به ایتالیا محسوب می گردد. برای خرید منزل در مرکز شهر به ازای هر متر مربع ضروری است 4500 یورو بپردازید. این مبلغ برای نقاط حاشیه ای به 2500 یورو می رسد.

هزینه میانگین اینترنت پرسرعت در ایتالیا، به طور ماهانه 27 یورو خواهد بود. تعرفه یک دقیقه مکالمه داخلی با تلفن همراه نیز 0.16 یوروست. سرمایه لازم برای پرداخت هر ماه قبض های خدماتی، به ازای هر 85 متر مربع 150 یورو می باشد.

بهترین شهر ایتالیا برای زندگی

همه چیز در خصوص رم

تحصیل در ایتالیا

راه های مهاجرت به ایتالیا

منبع: اینترنت
انتشار: 11 آبان 1399 بروزرسانی: 11 آبان 1399 گردآورنده: lenjanblog.ir شناسه مطلب: 593

به "هزینه زندگی در ایتالیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هزینه زندگی در ایتالیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید