نگرانی جمهوری خواستار از تغییرات آینده در آمریکا

به گزارش لنجان بلاگ، یک رسانه غربی به نگرانی که اعضای حزب جمهوریخواه آمریکا از تغییرات آینده در این کشور دارند، پرداخته است.

نگرانی جمهوری خواستار از تغییرات آینده در آمریکا

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، روزنامه انگلیسی گاردین در گزارشی آورده است: اعضای حزب جمهوریخواه و حامیان آن نگران بروز تغییرات اساسی در ترکیب جمعیتی آمریکا در آینده هستند که مفهومش ایجاد تغییرات اساسی در پایگاه های انتخاباتی دو حزب اصلی در این کشور است.

زرلینا ماکسویل در مقاله ای می نویسد: نتایج نظرسنجی که مرکز پژوهش انجام داده است نشان داد که 46 درصد از سفید پوستان آمریکا وجود اکثریت غیرسفید پوست در اوایل سال 2050 را به مثابه تغییر عادات و ارزش های آمریکایی و تضعیف کننده آن می دانند در حالی که فقط 18 درصد از سیاهپوستان با آن موافق هستند.

این نویسنده آورده است: این نتایج جمهوری خواستار را به شدت نگران نموده است و بنابراین آن ها به دنبال سرکوب اعتراضات رنگین پوستان هستند، زیرا آن ها این آمار و ارقام را به نفع خود به هیچ وجه نمی دانند.

گاردین می نویسد: بر اساس آمارها، دونالد ترامپ با آرای انجیلی های محافظه کار که 26 درصد از آن ها حق رای دادن در آمریکا را دارند، روی کار آمده است و این ها به نسبت به دیگر مسیحیان مذهبی ترند. پس از اینکه ترامپ هنگامی که معترضان در جریان اعتراضات ضد نژادپرستی در آمریکا به دنبال حمله به کاخ سفید بودند، به انجیل روی آورد؛ این بحث و جدل زیادی ایجاد کرد که رئیس جمهور آمریکا به دنبال بهره برداری از مسیحیت برای توجیه تبعیض نژادی است.

این رسانه نوشت: بر اساس آمار مرکز پژوهشی مذکور، 81 درصد از مسیحیان پروتستان، بر این باورند که ترامپ آنچه آن ها به آن ایمان دارند را مورد توجه قرار می دهد و این با وجود جدل فراوانی است که وی با تصمیماتش که اقلیت ها و مهاجران و پیروان ادیان دیگر را هدف قرار می دهد، ایجاد نموده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: lenjanblog.ir شناسه مطلب: 473

به "نگرانی جمهوری خواستار از تغییرات آینده در آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی جمهوری خواستار از تغییرات آینده در آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید