نکات مهم برای خرید بیزینس در کانادا

به گزارش لنجان بلاگ، در یکی از روش هایی که کارآفرینان و سرمایه گذاران خارجی در کشور کانادا که می خواهند به همراه خانواده خود به کانادا مهاجرت نمایند، می توانند با خرید یک بیزینس به این مهم دست پیدا نمایند. سرمایه گذارانی که واجد شرایط شوند می توانند برای دریافت ویزای کاری تحت عنوان مدیر در سطح کارفرما و مطابق با برنامه نیروی کار موقت خارجی (TFW) اقدام نمایند. این برنامه به شدت در سطح بین المللی مورد توجه قرار گرفته است.

نکات مهم برای خرید بیزینس در کانادا

پس از گذشت یک مدت 1 ساله، دارندگان ویزای کار موقت می توانند به همراه خانواده خود در قالب یک برنامه مهاجرت استانی یا به عنوان یک نیروی کار ماهر تحت برنامه اکسپرس انتری اقامت دائم این کشور را به دست آورند. خرید بیزینس در کانادا به وسیله شهفرایند خارجی باید به یاری یک طرح تجاری مناسب پشتیبانی گردد به طوری که مشاغلی برای شهفرایندان کانادا به وجود آورده یا حداقل آنها را حفظ کند.

فرایند خرید بیزینس در کشور کانادا

دراین جهت سرمایه گذار خارجی ابتدا باید یک بیزینس مناسب را برای خود پیدا کند و سپس نامه ارزیابی تاثیر بر بازار کار (LMIA) را به همراه طرح اقتصادی خود ثبت کند. زمانی که LMIA مثبت دریافت گردد، متقاضی خارجی می تواند برای یک اجازه کار موقت و البته قابل تمدید تا 24 ماهه اقدام کند. طول انجام فرایند LMIA به صورت میانه 3 تا 4 ماه به طول می انجامد. بعلاوه دریافت مجوز کار نیز به طور میانه در زمان نگارش این متن 3 ماه به طول می انجامد.

زمانی که فردی از این طریق وارد کانادا می گردد، اقامت او موقت خواهد بود اما این فرصت را خواهد داشت بلافاصله پس از ورود به کانادا برای دریافت اقامت دائم این کشور نیز اقدام کند و هیچ گونه محدودیتی در این رابطه وجود ندارد.

اما باید به این نکته نیز توجه داشت که بعضی از متقاضیان که می توانند در این فرایند گام بردارند که عبارتند از:

 • فردی که برای خرید یا آغاز تجارت هدفمند در کانادا سرمایه کافی داشته باشد، و سابقه کار در سطح مالکیت و یا مدیریت بیزینس را داشته باشد
 • ترجیحا مسلط به زبان انگلیسی برای مدیریت تجارت خود باشند.

برنامه های مناسب خرید بیزینس در کانادا

سرمایه گذاران خارجی قبل از خرید یک بیزینس در کانادا باید تعدادی از الزامات برنامه مهاجرتی را در نظر داشته باشند. به طور خلاصه، یک بیزینس در کانادا باید از معیارهای زیر برخوردار باشد تا بتواند از درخواست اقامت دائم صاحبت خود حمایت کند:

 • این شرکت در کانادا باید فعال باشد به این معنی که مکان فیزیکی (نه یک دفتر کار مجازی یا مستقر در خانه) داشته باشد، مشتریان خاص خود و بعلاوه حداقل یک کارمند داشته باشد.
 • این شرکت باید عملکرد اقتصادی مناسبی داشته باشد و جریان اقتصادی آن کافی بوده و توان پرداخت دستمزد سرمایه گذاران خارجی را داشته باشد
 • این شرکت باید در 3 سال گذشته یا حداقل 12 ماه قبل از این که متقاضی خارجی درخواست اقامت دائم کند فعال باشد.
 • سرمایه گذار خارجی باید درصدی از سهام شرکت کانادایی را مستقیما خریداری و کنترل کند.
 • این شرکت کانادایی باید اثبات کند که برای مدیریت فعالیت شرکت، به حضور این سرمایه گذار خارجی احتیاج پیدا خواهد نمود.

سرمایه مورد احتیاج برای خرید بیزینس در کانادا

سرمایه گذاری در کشور کانادا در این زمینه حداقل مشخصی ندارد. اما سرمایه گذاران باید عوامل مختلفی را در نظر داشته باشند. خرید یک بیزینس برای این که بتواند مالک آن را به کشور کانادا برساند، حداقل به 100.000$ دلار یا بیش تر سرمایه احتیاج خواهد داشت. با این حال ، این عدد حداقلِ ممکن است و در عمل از منظر اداره کار مربوطه سرمایه گذاری میانه 200000$ دلار کانادا به بالا در کسب و کار کانادایی تاثیر مثبت خواهد داشت.

سرمایه گذاران بعلاوه باید میانه مبلغ 50000$ دلار کانادا را به عنوان پول نقد در دسترس داشته باشند تا بتوانند بیزینس تازه خریداری خود را مدیریت نمایند.

بعلاوه باید در نظر داشته باشید که باید برنامه جامعی برای عایدی شرکت خود داشته باشید تا بتوانید دستمزد، اجاره بها و حقوق کارمندان کانادایی را پرداخت کنید.

مزایای خرید بیزینس در کانادا برای شهفرایندان خارجی

 • اولین مزیتی که خرید یک بیزینس در کشور کانادا دارد آن است که شما به عنوان سرمایه گذار با هیچ محدودیتی روبرو نخواهید بود اما سرمایه گذاری شما باید با توجه به بیزینس پلن منطقی باشد.
 • این برنامه برای همه شهفرایندان خارجی در دسترس است
 • هیچ شرطی برای در اختیار داشتن مالکیت شرکت قبلی در کشور دیگری وجود ندارد
 • حداقل شرط زبان برای این برنامه وجود ندارد اما معمولا از سرمایه گذاران خارجی خواسته می گردد که توانایی خود را در مدیریت یک تجارت درون کشور کانادا نشان دهند و از همین روست که باید سطح میانهی از تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی را در اختیار داشته باشید.
 • سرمایه گذاران خارجی با استفاده از این روش می توانند پس از مدتی اقامت دائم کشور کانادا را نیز به همراه خانواده خود به دست آورند.

معایب خرید بیزینس در کانادا برای شهفرایندان خارجی

پدیده ای در دنیا بدون عیب وجود ندارد و خرید بیزینس در کانادا نیز از این قاعده مستثنی نیست. بعضی از معایبی که این فرایند دارد عبارتند از:

 • برای مهاجرت به کانادا به وسیله خرید بیزینس هیچ گونه تضمین موفقیت در سرمایه گذاری وجود ندارد.

به طور کلی خرید یک بیزینس در کشور کانادا می تواند پل مناسبی برای دریافت اقامت دائم کشور کانادا به حساب بیاید. پس از خرید یک بیزینس در کانادا و ارائه یک بیزینس پلن مناسب، این امکان وجود دارد که با دریافت یک مجوز کار موقت، پس از ورود به کانادا به وسیله برنامه های استانی یا اکسپرس انتری، اقامت موقت خود را به اقامت دائم تغییر دهید. اگر در پی این هستید که تجارت خود را توسعه دهید یا بیزینس در حال فعالیت در کانادا را بخرید، می توانید از خدمات یک مجموعه حقوقی مهاجرتی متعلق به وکلا و مشاوران رسمی مهاجرت کانادا RCIC بهره می برند بهره ببرید.

منبع: دیجیاتور
انتشار: 13 مرداد 1401 بروزرسانی: 13 مرداد 1401 گردآورنده: lenjanblog.ir شناسه مطلب: 1476

به "نکات مهم برای خرید بیزینس در کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکات مهم برای خرید بیزینس در کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید