عربستان: اروپا مثل آمریکا به فشار حداکثری علیه ایران متوسل گردد

به گزارش لنجان بلاگ، کیهان نوشت: در حالی که بعضی مقامات وزارت خارجه پیگیر کاهش تنش با عربستان بوده اند، وزیر خارجه بی شخصیت سعودی خواهان تشدید فشار اروپا بر ایران شد.

عربستان: اروپا مثل آمریکا به فشار حداکثری علیه ایران متوسل گردد

با ما سفر کنید و با تور ارزان اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

فیصل بن فرحان در گفت وگو با روزنامه آلمانی دی ولت و درباره نقش توافق برجام در مهار برنامه هسته ای ایران و جلوگیری از فراوری بمب گفت: ایرانی ها باید جوابگو باشند و به آنچه در قرارداد متعهد شده اند، پایبند بمانند. متأسفانه نمی توان مطمئن بود که آنها واقعاً این گونه عمل می نمایند.

وی اضافه کرد: به همین دلیل از اروپایی ها و جامعه جهانی می خواهیم که از اهرم های موجود برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته ای استفاده نمایند.

وزیر خارجه عربستان با بیان اینکه به اعتقاد او جامعه جهانی برای دور نگه داشتن ایران از سلاح های هسته ای مصمم است، در رابطه با امکان نجات برجام می گوید: فکر نمی کنم که بتوان توافق هسته ای را به فرم کنونی اش نجات داد. چرا که در درازمدت برای عدم دستیابی ایران به تسلیحات هسته ای به اندازه کافی مؤثر نیست.

وزیر خارجه عربستان اضافه کرد: مسئله نباید نجات توافق بلکه بازگرداندن ایران به پای میز مذاکره برای دستیابی به توافقی بهتر باشد. توافقی که نگرانی های جامعه جهانی از جمله فعالیت های بی ثبات نماینده در منطقه و برنامه موشکی بالستیک ایران را دربر بگیرد.

وی گفت: از اروپا می خواهم از تماس های خوب خود با ایران استفاده کند تا برای ایرانی ها روشن گردد که آنها باید در خصوص توافقی مذاکره نمایند که مورد قبول همه است و به مشکلاتی که آمریکا و همسایگان ایران پیوسته به آن اشاره می نمایند هم بپردازد.

23302

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 14 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: lenjanblog.ir شناسه مطلب: 161

به "عربستان: اروپا مثل آمریکا به فشار حداکثری علیه ایران متوسل گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عربستان: اروپا مثل آمریکا به فشار حداکثری علیه ایران متوسل گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید