شیاری: افراد تصمیم گیرنده در فدراسیون، والیبالی نیستند، عطایی ریسک بزرگی کرد

به گزارش لنجان بلاگ، مربی تیم ملی والیبال آمریکا گفت: نمی گویم افرادی که در حال حاضر در فدراسیون فعالیت می کنند، ناتوان هستند اما والیبالی نیستند و نمی توانند کمک کنند.

شیاری: افراد تصمیم گیرنده در فدراسیون، والیبالی نیستند، عطایی ریسک بزرگی کرد

مرتضی شکمک در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران در مورد آغاز به کار ولادیمیر آلکنو، سرمربی تیم ملی والیبال ایران گفت: تنها کمکی که آلکنو می تواند به تیم ملی ایران کند، نظم و دیسیپلین اوست و از نظر فنی و سیستم، مورد خاصی برای تیم ملی نمی تواند داشته باشد. والیبال روسیه با ایران، فرق دارد و بر پایه بازیکنان قدرتی است در حالی والیبال ایران، متکی به هوش و خلاقیت بازیکنان است.

مربی تیم ملی والیبال آمریکا در مورد حضور ایران در لیگ ملت های والیبال گفت: بیشتر تیم ها نیز مثل ایران، بدون در نظر دریافت نتیجه و برای محک زدن بازیکنان وارد لیگ ملت ها می شوند. تیم ملی آمریکا نیز در غیاب آرون راسل و تیلور سندر با بازیکنان جوان خود وارد لیگ ملت ها خواهد شد. المپیک میدان مهم تری است و همه تیم ها در المپیک به دنبال نتیجه هستند. تیم ملی ایران هم با میدان دادن به جوان ها به دنبال نتیجه در توکیوست.

شکمک در مورد بازی های تدارکاتی تیم ملی آمریکا شرح داد: آمریکا، بازی های تدارکاتی خیلی کمی برگزار می کند و بازیکنان این تیم با تمرین مستمر، همیشه آماده هستند. تمرین گروهی باعث آماده شدن این بازیکنان می شود.

ملی پوش پیشین والیبال ایران درباره سپردن هدایت تیم جوانان و تیم ملی والیبال به بهروز عطایی گفت: عطایی با قبول این دو مسئولیت، ریسک بزرگی کرد. اگر او با هر دو تیم در مسابقات جوانان جهان و قهرمانی آسیا نتیجه گرفت، می تواند مدعی باشد و اعتماد به مربیان ایرانی، افزایش پیدا خواهد کرد. معتقدم که حق بهروز عطایی، موفقیت است. اگر عطایی نتیجه نگیرد، برای همیشه از تیم های ملی کنار گذاشته می شود.با توجه به فاصله کم بین دو تورنمنت، سپردن مسئولیت تیم های جوانان و تیم ملی به بهروز عطایی، کار عاقلانه ای نبود. در واقع بازنده و برنده اصلی این میدان، تنها بهروز عطایی است.

وی در مورد کنار گذاشتن برخی ستاره های تیم ملی بعد از المپیک گفت: بازیکن تا زمانی که انگیزه دارد، می تواند برای تیم ملی بازی کند و سن و سال، ملاک نیست. اینکه سعید معروف، امیر غفور و محمد موسوی را تحت هر شرایطی بعد از المپیک کنار بگذاریم، درست نیست چون می توان از آنها در برخی مسابقات مهم استفاده کرد و در سایر بازی ها به جوانان میدان داد.

شکمک گفت: مکس هولت، بازیکن تیم ملی آمریکا در جریان اردوها به من می گفت که قصد دارد بعد از المپیک از تیم ملی خداحافظی کند تا فرصت به جوان ترها برسد. به او گفتم که مسابقات جهانی و المپیک، جای بازیکنان باتجربه است و می تواند در المپیک بعدی یا مسابقات قهرمانی جهان به تیم ملی کمک کند. بازیکنان باتجربه نباید به همین راحتی از تیم ملی کنار گذاشته شوند ولی اگر بازیکنی انگیزه و کارایی ندارد، نیاز است که حذف شود.

وی در مورد مدیریت محمدرضا داورزنی در فدراسیون والیبال گفت: نمی گویم افرادی که در حال حاضر در فدراسیون فعالیت می کنند، ناتوان هستند ولی والیبالی نیستند و نمی توانند به والیبال کمک کنند. تعجب می کنم از داورزنی که آدم باهوشی است اما از افرار کارکشته والیبالی در کنار خود بهره نمی برد. یک فرد والیبالی باتجربه می تواند در بحث های مهم، بازوی فدراسیون باشد.

شکمک در مورد 16 تیمی شدن لیگ برتر گفت: این حرف مسخره است. لیگ برتر چطور می تواند 16 تیمی باشد؟! چه عیبی دارد که لیگ دسته یک، قوی و خوب داشته باشیم؟ چون افراد تصمیم گیرنده در فدراسیون، والیبالی نیستند، می خواهند مسائل را به روش غیر ورزشی حل کنند، در حالی که ورزش از سیاست جداست. داورزنی اگر می خواهد والیبال روی سکوی المپیک برود باید از متخصصان والیبالی استفاده کند.

او ادامه داد: دبیر فدراسیون به عنوان یک فرد مسئول در جای خود محترم است ولی از کجا آمده که اینقدر در مورد والیبال حریف می زند و مسائل را کارشناسی می کند؟ اگر این حرف ها از سوی امیر منظمی، محمود افشاردوست یا بهنام محمودی زده شود، بحثی نیست ولی معلوم نیست این شخص چگونه برای خانواده والیبال تصمیم می گیرد.

ملی پوش پیشین والیبال ایران گفت: گِله من از خانواده والیبال است که چرا حرف این افراد را می خوانند و قبول می کنند. افراد غیر والیبالی فدراسیون هر بار یک شخص والیبالی را می بینند باید به او احترام بگذارند چون به خاطر تلاش های آنها، والیبال به این حد از مقبولیت رسیده و محبوب شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 خرداد 1400 بروزرسانی: 5 خرداد 1400 گردآورنده: lenjanblog.ir شناسه مطلب: 997

به "شیاری: افراد تصمیم گیرنده در فدراسیون، والیبالی نیستند، عطایی ریسک بزرگی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شیاری: افراد تصمیم گیرنده در فدراسیون، والیبالی نیستند، عطایی ریسک بزرگی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید