درخشش بنیاد برکت در حوزه دانش بنیان

به گزارش لنجان بلاگ، شرکت مشارکتی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در میان 10 شرکت دانش بنیان برتر کشور قرار گرفت.

درخشش بنیاد برکت در حوزه دانش بنیان

به گزارش گروه اجتماعی لنجان بلاگ، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شرکت دانش بنیان تجهیز فرزانه از شرکت های مشارکتی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام را به عنوان یکی از 10 شرکت دانش بنیان برتر کشور معرفی کرد.

این شرکت مشارکتی بنیاد برکت که در منطقه کمتر توسعه یافته شهرستان بروجن در استان چهارمحال و بختیاری واقع است، در تولید انواع شبیه ساز های آزمایشگاهی فعالیت دارد.

این شرکت همچنین با حضور در نمایشگاه تجهیزات آزمایشگاهی ساخت ایران (ایران ساخت) که آذرماه امسال توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد، پیروز به عقد قرارداد 70 میلیارد ریالی در حوزه تولید شبیه ساز های آزمایشگاهی (شبیه ساز تراشکاری و شبیه ساز آزمایشگاه مکانیک) با دانشگاه پیام نور شده است.

بر اساس این گزارش، بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام سال هاست در قالب مدل اقتصادی اشتغال زایی بنگاه محور، ایجاد فرصت های شغلی و محرومیت زدایی از طریق مشارکت و توانمندسازی بنگاه های اقتصادی را دنبال می کند.

به همین دلیل، بنیاد برکت از سال 1396 اقدام به مشارکت با شرکت دانش بنیان تجهیز فرزانه به عنوان یکی از واحد های صنعتی فعال در تولید انواع شبیه ساز های آزمایشگاهی کرده است. میزان سرمایه آورده بنیاد برکت به این واحد صنعتی، نزدیک به 26 میلیارد ریال و با سهم 45 درصدی است.

این شرکت دانش بنیان تولیدکننده انواع شبیه ساز های آزمایشگاهی که در شهرستان بروجن استان چهارمحال و بختیاری فعالیت دارد، ظرفیت تولید سالانه 24 و 640 عدد محصول آزمایشگاهی را دارد. این واحد صنعتی که از سال 1391 شروع به فعالیت کرده، پیش از مشارکت با بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام زیر ظرفیت تولید مشغول به کار بوده است.

فعالیت های این واحد صنعتی پس از مشارکت با بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام سبب ایجاد اشتغال برای 43 نفر شده است. همچنین فرصت های کسب و کار برای 170 نفر نیز به شکل غیرمستقیم فراهم شده است.

گفتنی است، مدل اشتغال زایی بنگاه محور یکی از روش های بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام برای ایجاد اشتغال در مناطق محروم است که در این مدل، اشتغال زایی و محرومیت زدایی از طریق مشارکت و توانمندسازی بنگاه های اقتصادی دنبال می شود.

همچنین از آن جایی که بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام به هیچ عنوان تصدی گری را دنبال نمی کند، مدیریت اجرای مدل اشتغال زایی بنگاه محور نیز به مانند سایر مدل های اشتغال زایی، با خود مردم و فعالان اقتصادی است و به همین دلیل، بنیاد برکت از مجموع 345 شرکتی که با آن ها مشارکت داشته، از 235 شرکت خارج شده و سهام خود را به بخش خصوصی واگذار کرده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: lenjanblog.ir شناسه مطلب: 107

به "درخشش بنیاد برکت در حوزه دانش بنیان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخشش بنیاد برکت در حوزه دانش بنیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید