خداحافظ آقای ابراهیم آبادی، پیرمرد آپارتمان شماره 13 به قطعه هنرمندان رفت

به گزارش لنجان بلاگ، یار مختار و اهالی آپارتمان شماره 13 و خور خور سارق عروسک ها برای همواره خداحافظی کرد و حالا رهسپار قطعه هنرمندان می گردد.

خداحافظ آقای ابراهیم آبادی، پیرمرد آپارتمان شماره 13 به قطعه هنرمندان رفت

جهت دریافت خدمات اجرای زهکشی باغچه پشت بام با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. روف گاردن و بام سبز با بهترین قیمت و بهترین کیفیت را از ما بخواهید.

به گزارش خبرنگار فرهنگی لنجان بلاگ، یکی از اتفاقات ناگواری که در کشور ما مخصوصاً هنرمندان نسل جدید به آن توجهی ندارند دستگیری از پیشکسوتان و توجه تهیه نمایندگان به ارزش های هنری بزرگان سینما، تئاتر و تلویزیون است. بسیاری بر تخت بیمارستانند و خبری از آنها نیست و هیچ مسئولی مثلاً خبر ندارد بهروز بقایی چه روزگاری را می گذراند و یا اصلاً از اسماعیل سلطانیان خبری نمی گیرند؛ و حالا که ابراهیم آبادی دار فانی را وداع گفت؛ اما نه به دغدغه هایش توجهی شد و نه به دیدارش در بیمارستان رفتند.

این اتفاق برای بسیاری از پیشکسوتان می افتد؛ چه در توجه به ایفای نقش شان که عزلت نشین منزلشان شده اند و چه در حال بیماری که خبری از مسئولان نمی گردد! حتی بازیگران هم همدیگر را فراموش می نمایند و به وقت تشییع جنازه، پیدایشان می گردد؛ آن هم که تبدیل به مراسم سلفی و خودنمایی های مجازی شده است و کسی از پیشکسوت و خانواده اش احوالی نمی پرسد، دغدغه هایی که در میزگرد پیشکسوتان لنجان بلاگ به آنها اشاره شد و بیش از همه ابراهیم آبادی ابراز ناراحتی می کرد که؛ چرا با پیشکسوتان عرصه فرهنگ و هنر خصوصاً سینما و تلویزیون اینگونه برخورد می گردد؟

دوربین لنجان بلاگ و آخرین درد و دل های مرحوم ابراهیم آبادی

ابراهیم آبادی در این میزگرد خطاب به سینماگران و اهالی تلویزیون گفت: هنوز حسرت می خوریم که چرا این کارهای فاخر ساخته نمی شوند و با شناسنامه بااصالتم در هنر، گوشه ای می نشینم و به روزهای پرفروغ سینما و تلویزیون ایران فکر می کنم؛ ساخته نشدن چنین کارهای بااصالتی جزو غم های بی شماری است که هر روز من و امثال من به آنها می اندیشیم و ناخودآگاه بغضمان می ترکد و گریه مان می گیرد که چرا از آن دوران ها و شکل و شمایل های اصیل فاصله گرفته ایم؟ امروز می بینم همه چیز در پول خلاصه شده است و کسی دلش برای سقوط اصالت های هنری در سینما و تلویزیون نمی سوزد.

اما در روز تشییع او باز این جمله بازیگر پیشکسوت تکرار کردنی است: واقعاً نمی خواهم خرج کفن ودفن من را بدهند وقتی که این روزها کنارم نیستند! نمی خواهم برای من شام غریبان بگیرید؛ حداقل می توانید یک تسلایی برای من باشید! من بیمارم و افتاده ام در خانه، یک نفر از من خبری بگیرد.

امروز مرحوم ابراهیم آبادی رهسپار خانه ابدی می گردد و البته قطاری است که کسی نمی تواند از آن پیاده گردد؛ او پس از سه هفته بستری در بیمارستان آراد روز پنجشنبه نهم آبان ماه برای همواره با صحنه نمایش، قاب جعبه جادو و پرده نقره ای خداحافظی کرد. پیرمرد مهربان آپارتمان شماره 13 و یار مختار در سریال مختارنامه حالا در میان ما نیست.

او امروز از مقابل ساختمان شماره دو خانه سینما برای خاکسپاری در قطعه هنرمندان بهشت زهرا(س) تشییع می گردد.

مراسم ختم ابراهیم آبادی روز سه شنبه 14 آبان از ساعت 13:30 تا ساعت 15 در مسجد جامع شهرک غرب برگزار خواهد شد.

نرگس آبیار، همایون اسعدیان، علی دهکردی، مهوش وقاری، خسرو احمدی، رضا ناجی از جمله حاضران در این مراسمند.

دهکردی در ابتدای مراسم گفت: هرگز نمیرد آنکه دلش زنده شد به عشق، بسیار متأسفم که هنوز سوگ داریوش اسدزاده را فراموش نکرده بودیم که آبادی عزیز مردی دلنشین و دوست داشتنی و همکار درجه یک بازیگری و کارگردانی تئاتر را از دست دادیم.

وی ادامه داد: او از اولین کسانی بود که در خارج از ایران بازیگری و کارگردانی را تحصیل کرد به چکسلواکی اعزام شد تا این هنر را بیاموزد. اگر امروز دنیای بازیگری از اعتلای چشمگیری برخوردار است و جوایزی می گیرند که تحسین برانگیز است چون امثال ابراهیم آبادی ها بودند و هنوز هم سایه شان مستدام است.

دهکردی در خاتمه تأکید کرد: او مدافع صنفی فعالی برای ما بازیگران هم بود. ما از حضورش در جمع فعالان خانه سینما استقبال می کردیم چون پر از انرژی بود.

عزت الله رمضانی فر بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون ابراهیم آبادی را از ممتازترین بازیگران دانست و گفت او در عین بازیگری بلامنازع، سخنور بود و هرگاه حرف می زد همه را به خود جذب می کرد.

حبیب اسماعیلی به انسانیت هنری ابراهیم آبادی اشاره نمود و گفت: ابراهیم آبادی جدای از اینکه بازیگر خوبی بود انسان شریفی هم بود. امروز بازیگر ابتدا نگاه می نماید که چقدر نقش دارد و بعد آن را قبول می نماید اما آبادی اینگونه نبود.

نرگس آبیار کارگردان سینما دیگر سخنران این مراسم بود که در همسایگی ابراهیم آبادی زندگی می کرد؛ او گفت: ما سرمایه های خود را از دست می دهیم باید از این نسل آموخت اما متاسفأنه ما بدون اینکه از گنجینه و تجربه گرانبهای این پیشکسوتان بهره ببریم آنها را از دست می دهیم.

رضا ناجی بازیگر سینما از دیگر هنرمندان حاضر در مراسم نیز پشت تریبون نهاده شد و بیان نمود: من شاگرد ابراهیم آبادی ایم و در تبریز در کلاس های او بازیگری را یاد گرفتم. او مردی به تمام معنا خوب بود.

در خاتمه مراسم بعد از نماز میت، حاضران این هنرمند را به سوی خانه ابدی اش در قطعه هنرمندان بهشت زهرا(س) بدرقه کردند.

منبع: تسنیم
انتشار: 12 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: lenjanblog.ir شناسه مطلب: 247

به "خداحافظ آقای ابراهیم آبادی، پیرمرد آپارتمان شماره 13 به قطعه هنرمندان رفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خداحافظ آقای ابراهیم آبادی، پیرمرد آپارتمان شماره 13 به قطعه هنرمندان رفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید