تقوی، دوری از دنیا طلبی و تبعیض از ویژگی های حکومت عادلانه امیرالمومنان است

به گزارش لنجان بلاگ، خبرنگاران/قم یکی از اساتید حوزه گفت: تقوی، دوری از دنیا طلبی و پرهیز از تبعیض از ویژگی های حکومت عادلانه امیرالمومنان است.

تقوی، دوری از دنیا طلبی و تبعیض از ویژگی های حکومت عادلانه امیرالمومنان است

زاهره سادات میرجعفری در گفتگو با لنجان بلاگ با تبریک سیزدهم رجب سالروز میلاد امام علی(ع) و روز پدر عنوان کرد: مقام شامخ حضرت علی(ع)، به اعتراف شیعه و سنی مقامی بس والا و ستودنی وسترگ است.

مسئول رصد اجتماعی معاونت فرهنگی مرکز مدیریت حوزه های علمیه کشور افزود: آن گاه که تنها او در بهترین و امن ترین مکان مغناطیسی زمین متولد می شود، در دامن برترین پیامبر عالم تربیت می یابد و تنها اوست که لیاقت همسری پاکترین بانوی برگزیده دو عالم را پیدا می کند.

وی گفت: امام علی(ع)، تنها فردی است که در شریف ترین مکان یعنی خانه خدا و در نزدیکترین حالت بنده به خداوند یعنی در سجده به فیض شهادت نائل شد.

میرجعفری شرح داد: صفات و ویژگیهای منحصر به فرد ایشان که از هرجهت قابل الگوگیری بوده شامل علم و حلم، شجاعت و فصاحت و بلاغت، قهرمانی و پهلوانی، ادب واخلاق، همسر داری و همدردی ایشان با ضعیفان است.

وی گفت: ایشان باوجود تمامی رشادتها و وظایف دولتی و حکومتی با خشوع و خضوع تمام به عنوان همسری همراه و وفادار، کمک کار و غم خوار همسر خود در وظایف خانه هستند.

این استاد حوزه در ادامه پیرامون دیگر ویژگی های امام علی(ع) گفت: تقوی، دوری از دنیا طلبی و پرهیز از تبعیض از ویژگی های حکومت عادلانه امیرالمومنان است.

وی عنوان کرد: در واقع یکی از ویژگی های مهم ایشان که باید مورد توجه دولتمردان قراربگیرد، نحوه حکومت عادلانه ایشان است که برای برقراری عدالت فامیل و غریبه جایگاه یکسانی از نظر ایشان دارند، به گونه ای که دنیا طلبان تحمل این نوع حکومت عادلانه ایشان را برنمی تابند و انتها چهره منافقانه شان آشکار می شود.

میرجعفری گفت: اطاعت از ولایت و امامت در هر برهه ای از اهمیت بالایی برخوردار است و در زمان غیبت شان شاهد تلاش نائب برحقشان هستیم، اما باید ازخود پرسید آیا تاب تحمل حکومت عادلانه صاحب برحق زمان و جانشین ایشان در زمان ظهورشان وجود دارد یا خیر و چه مقدار با رعایت تقوی و دوری از دنیا طلبی و حب جاه ومقام،خودمان را برای چنین شرایط و آزمون بزرگی آماده ساخته ایم؟

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: lenjanblog.ir شناسه مطلب: 233

به "تقوی، دوری از دنیا طلبی و تبعیض از ویژگی های حکومت عادلانه امیرالمومنان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقوی، دوری از دنیا طلبی و تبعیض از ویژگی های حکومت عادلانه امیرالمومنان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید