تخفیف ویژه خدمات پستی سامانه پست کتاب تمدید شد

به گزارش لنجان بلاگ، به گزارش خبرنگاران ، با اختصاص بخشی از یارانه کتاب به حمایت از سامانه پست کتاب در طرح عبور از کرونا با کتاب که با هدف ایجاد عدالت در دسترسی به کتاب برای همه شهروندان ایجاد شده است، برای ارسال هر بسته پستی کتاب در این سامانه تا دو کیلوگرم بابت سفارش صرفا مبلغ 30هزار ریال دریافت می شود و مابقی مبلغ از محل یارانه کتاب توسط خانه کتاب به شرکت پست پرداخت خواهد شد.

تخفیف ویژه خدمات پستی سامانه پست کتاب تمدید شد

در دوره زمانی 25اسفند ماه سال گذشته تا به امروز 31هزار بسته کتاب از طریق این سامانه ارسال شده است که این رقم معادل فعالیت 6ماه از سال 1398است.

تا اواسط اسفند 1398، 450 فعال حوزه کتاب و نشر شامل ناشر، کتابفروشی و فروشگاه اینترنتی در سامانه پست کتاب عضو شده بودند که با اجرای طرح عبور از کرونا با کتاب تعداد اعضا با رشد 50 درصدی به 659 فعال شامل 452 ناشر، 106 کتابفروشی و 101 فروشگاه اینترنتی کتاب رسیده است.

در دوره زمانی25اسفند ماه سال 1398 تا 25فروردین سال جاری، به حدود 4000 منطقه روستایی کتاب ارسال شده است که طولانی ترین راستا ارسال کتاب از تبریز تا میناب - 1988کیلومتر- وزن2 کیلو مبلغ 3 هزار تومان محاسبه شده است.

بیشترین میزان ارسال کتاب در این طرح متعلق به تهران، قم و خراسان رضوی و بیشترین دریافت کنندگان کتاب در تهران، اصفهان و فارس بوده اند.

ناشران، کتابفروشان، توزیع کنندگان، فروشگاه های اینترنتی کتاب و فعالان تولید و فروش کتاب، در صورت داشتن پروانه کسب و کار معتبر می توانند برای استفاده از این تخفیف از طریق سایت خانه کتاب ketab.ir یا سامانه posteketab.com نسبت به ثبت نام و عضویت اقدام کنند.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 23 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: lenjanblog.ir شناسه مطلب: 342

به "تخفیف ویژه خدمات پستی سامانه پست کتاب تمدید شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تخفیف ویژه خدمات پستی سامانه پست کتاب تمدید شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید