تایید شد؛ پیشنهاد خارجی برای ساپینتو ، شرط قطع همکاری استقلال با سرمربی پرتغالی

به گزارش لنجان بلاگ، شنیده ها حکایت از آن دارد که درصورت تمدید برای فصل بعدی، 20 درصد به قرارداد ساپینتو از لحاظ رقمی اضافه خواهد شد.

تایید شد؛ پیشنهاد خارجی برای ساپینتو ، شرط قطع همکاری استقلال با سرمربی پرتغالی

به گزارش خبرنگاران معمای نیمکت استقلال برای فصل بعدی همچنان فکر هواداران این تیم را آزار می دهد. از یک طرف زمزمه های جدایی ساپینتو پیچیده شده و از سوی دیگر شنیده شدن گزینه های ناکارآمد و ناکاربلد باعث شده است تا خطر بزرگی بیخ گوش آبی ها برای فصل بعدی قرار داشته باشد. البته باشگاه استقلال برای چندمین بار روز گذشته این موضوع را تکذیب کرده و رسما هرگونه مذاکره مستقیم یا غیرمستقیمی با مربیان دیگر را تکذیب کرد و بار دیگر گفت همان طورکه حجت کریمی سرپرست مدیرعاملی باشگاه استقلال پیش از این اعلام کرده بود، این باشگاه گزینه ای غیر از ریکاردو ساپینتو برای سرمربیگری این تیم در فصل آینده ندارد و مذاکرات مثبت دوطرف در همین خصوص ادامه دارد.

باشگاه چه می گوید؟

تکرار بیانیه هایی به این شکل از سوی باشگاه استقلال، بدان معناست که ساپینتو خودش باید تصمیم لازم را برای ادامه همکاری با استقلال بگیرد اما به زعم مدیران استقلال مشخص نیست چرا در این خصوص مدام زمان را به عقب می اندازد. این درحالی است که در سفر کریمی به امارات، مذاکرات اولیه و لازم با وکلا و مدیر برنامه های ایرانی و خارجی سرمربی پرتغالی به عمل آمده و حتی طرفین نیز به توافقاتی دست پیدا می کنند.

پیش از این نیز کریمی در نشستی با ساپینتو در هتل آزادی جلسه ای را برگزار کرده که در این خصوص در گزارشی مبسوط به جزئیات این جلسه اشاره کرده و گفتیم قرار است به زودی در جلسه دیگری بین آنها، درباره ادامه همکاری طرفین برای فصل بعدی صحبت های نهایی مطرح شود.

همه اینها درحالی هستند که از باشگاه استقلال خبر می رسد برای تمدید قرارداد با ساپینتو، مدیران این باشگاه از هماهنگی های لازم برخوردار هستند و بندهای تازه قرارداد برای فصل بعدی نیز در این قرارداد درج شده و حالا آنها منتظر تصمیم و تماس این سرمربی برای اعلام نظر وی هستند تا درصورتی که ساپینتو چراغ سبز نشان دهد، به سرعت قرارداد وی از سوی سرپرست مدیرعاملی این باشگاه امضا شود. البته طبق قرارداد اولیه اگر استقلال قهرمان لیگ می شد این قرارداد اتوماتیک وار تمدید می شد و دیگر نیازی به مذاکرات مجدد نبود. شنیده ها حکایت از آن دارد که درصورت تمدید برای فصل بعدی، 20 درصد به قرارداد ساپینتو از لحاظ رقمی اضافه خواهد شد.

ساپینتو چه می گوید؟

قبلا هم نوشته بودیم که ریکاردو ساپینتو اعلام کرده ابتدا باید برخی مسائل حل و فصل شود تا او تصمیم خود را برای تداوم همکاری با استقلال برای فصل بعدی اعلام کند. او شروطی مانند پرداخت دستمزد و معوقات بازیکنان، کادرفنی و خودش، تامین یک زمین تمرینی دیگر به جز کمپ حجازی و مشخص تکلیف درخصوص محل اقامت و اسکان وی برای یک سال آینده دارد تا پس از آن تازه وی برنامه هایش برای آماده سازی استقلال را اعلام کند. از منظر این مربی همین که وی این مسائل را به سمع و نظر باشگاه رسانده یعنی چراغ سبز لازم برای ماندن را از مدت ها قبل نشان داده و حالا این مدیران باشگاه هستند که باید اراده لازم را با رفع کردن موانع موجود نشان دهند.

طبق شنیده ها این سرمربی برنامه ها و حتی لیست ورود و خروج خود را نیز آماده کرده است و فقط منتظر است تا موانعی که از دیدگاه سرمربی پرتغالی وجود دارد رفع شده تا درصورت تداوم همکاری برای فصل بعدی، در جلسات بعدی با مدیران باشگاه؛ از برنامه ها و لیست خود برای استقلال در فصل تازه رونمایی کند.

در هر صورت فعلا مهم ترین موضوع به تامین منابع مالی برای تسویه حساب با این سرمربی پرتغالی مربوط می شود که طبق اطلاعات رسیده باشگاه در صدد آن است تا با همکاری با بانک شهر، این رقم طی هفته آینده تامین مالی شده تا اولین گام برای تمدید همکاری برداشته شود.

چرا طرفین برای تمدید قرارداد معطل می کنند؟

در این خصوص برخی عقیده دارند تحرکات پشت پرده ای درحال انجام است تا ساپینتو را از ادامه همکاری با استقلال منصرف کند. در هر صورت منافع عده ای با رفتن این سرمربی تامین شده و آنها می توانند در فضایی راحت تر، گزینه های داخلی و حتی خارجی خود را برای فصل بعدی به نیمکت استقلال لینک کنند این درصورتی است که شاید ساپینتو اعتقاد دارد تا مشخص تکلیف مدیریت باشگاه نباید اقدام تازهی را انجام داده و همچنان منتظر روز برگزاری مجمع باشگاه استقلال بعد از خاتمه رقابت های جام حذفی و انتخاب مدیران تازه بماند.

از سوی دیگر نیز اگر این سهل انگاری تا به امروز در این خصوص از سوی مدیران مطرح باشد، چه بسا آنها هم منتظر این باشند تا سرنوشت استقلال در رقابت های جام حذفی و به خصوص در دیدار فینال احتمالی در برابر حریف دیرینه مشخص شود. در هر صورت ناکامی احتمالی در جام حذفی می تواند دست آنها برای قطع این همکاری را در یک فضای نارضایتی، بیشتر باز بگذارد.

پیشنهاد خارجی برای ساپینتو تایید شد

در هر صورت هرچه هست به نظر می رسد تیمی که ساپینتو در فصل جاری و به خصوص در نیم فصل دوم رقابت ها ساخته و البته عملکرد این تیم در رقابت های اخیر تا قبل از دربی، به شدت مورد توجه هواداران قرار گرفته و از سوی دیگر عدم وجود گزینه مناسب داخلی برای هدایت استقلال در برهه زمانی فعلی و البته شنیده شدن نام برخی از این نفرات در حوالی نیمکت آبی پوشان باعث شده تا فعلا ساپینتو بهترین و در دسترس ترین گزینه ممکن برای هدایت آبی ها در فصل بعدی باشد.

این درحالی است که این سرمربی برای فصل جاری تیمی را در اختیار گرفت که خودش آن را نبسته و در نیم فصل هم هیچ فرصتی برای تقویت آن پیدا نکرد. بنابراین طبق ادعای اهالی فن درصورتی که ساپینتو خودش استقلال را بسته و از سوی دیگر بتواند در بزنگاه های حساس، از نظر رفتاری بر اعصابش تسلط داشته باشد، مطمئنا درصورت ماندگاری از حالا می توان دستاوردی بزرگ را با استقلال برای فصل بعدی از این سرمربی پرتغالی انتظار داشت. البته شنیده ها حاکی از آن است که چند پیشنهاد خارجی نیز برای فصل بعدی به این سرمربی رسیده است و این می تواند کار آبی ها برای ادامه همکاری با این مربی پرتغالی را کمی سخت کند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 27 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 27 اردیبهشت 1402 گردآورنده: lenjanblog.ir شناسه مطلب: 1609

به "تایید شد؛ پیشنهاد خارجی برای ساپینتو ، شرط قطع همکاری استقلال با سرمربی پرتغالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تایید شد؛ پیشنهاد خارجی برای ساپینتو ، شرط قطع همکاری استقلال با سرمربی پرتغالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید