استمرار طرح هوشمند مدیریت کرونا، منع تردد شبانه در شهرهای قرمز و نارنجی

به گزارش لنجان بلاگ، رئیس کمیته اجتماعی، انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا با تاکید بر اینکه طرح هوشمند مدیریت کرونا با توجه به شرایط شهرها به لحاظ زرد، نارنجی و قرمز استمرار خواهد داشت از اعمال منع تردد شبانه از روز شنبه در شهرهای قرمز و نارنجی اطلاع داد.

استمرار طرح هوشمند مدیریت کرونا، منع تردد شبانه در شهرهای قرمز و نارنجی

به گزارش خبرنگاران، ذوالفقاری در سرانجام جلسه امروز ستاد فرماندهی عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران در تشریح شرایط اعمال محدودیت ها در هفته آینده در تهران گفت: همانطور که پیشتر اعلام نموده ایم محدودیت ها هوشمند است به این معنا که شهرهای کشور بر اساس ارزیابی هفتگی وزارت بهداشت در شرایط های زرد، نارنجی و قرمز قرار می گیرند. بی تردید با توجه به این شرایط ها محدودیت های متناسب اعمال خواهد شد.

به این ترتیب از روز شنبه تا سرانجام هفته آینده بر اساس اعلام شرایط شهرها محدودیت در آنها اعمال می گردد.

وی اضافه کرد: خوشبختانه ظرف دو هفته گذشته تعدادی از شهرها از شرایط قرمز خارج شدند به شکلی که از 160 شهری که در شرایط قرمز بود در حال حاضر 64 شهر در شرایط قرمز قرار دریافتد.

وی ادامه داد: نکته قابل توجه این است که دستگاه های دولتی، شرکت های خصوصی، مردم و آحاد جامعه اگر می خواهند محدودیت ها کاهش پیدا کند باید پروتکل های بهداشتی و محدودیت ها را به خوبی رعایت نمایند. از شنبه تا سرانجام هفته آینده منع تردد خودروهای شهری از ساعت 21 تا 4 صبح در شهرهای با شرایط قرمز و نارنجی اعمال خواهد شد تا به این ترتیب فرایند کنترل بیماری ادامه پیدا کند.

وی تاکید نمود: با توجه به محدودیت هایی که اعمال شده است 30 درصد فشار روی مترو و اتوبوس کاهش پیدا نموده اما باز هم شاهد ازدحام جمعیت هستیم و علت آن است که بسیاری ادارات بر اساس مصوبه ستاد ملی اعمال محدودیت ها را انجام نداده اند و به نوعی تخلف نموده اند که البته در موضوع نظارت ها با این موارد برخورد خواهد شد.

رئیس کمیته اجتماعی، انتظامی ستاد ملی مقابله با کرونا در بخش دیگری از صحبت های خود با تاکید بر اینکه طرح هوشمند مدیریت کرونا طرحی مستمر است، اضافه کرد: بی تردید تمام اعمال محدودیت ها با هدف تحقق فاصله گذاری اجتماعی است. اگر این محدودیت ها رعایت گردد ولی مسائل دیگری همچون دورهمی ها افزایش پیدا کند قطعا با موفقیت همراه نخواهد بود. در حقیقت تمام مشکل بیماری با اعمال محدودیت ها حل نخواهد شد و همزمان باید محورهای دیگر همچون تست گسترده، آموزش پیشگیری و درمان در کنار یکدیگر برای تحت کنترل قرار دریافت بیماری باید مد نظر قرار گیرد.

وی تاکید نمود: اجرای این طرح در مرحله اول دو هفته بود و از حالا به بعد روزهای دوشنبه شرایط شهرها توسط وزارت بهداشت اعلام خواهد شد و بر مبنای آن از شنبه بعد اعمال محدودیت ها انجام می گردد. در حقیقت در این طرح یک هفته و دو هفته نداریم. استمرار طرح تا زمان کنترل بیماری ادامه پیدا خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 دی 1399 بروزرسانی: 12 دی 1399 گردآورنده: lenjanblog.ir شناسه مطلب: 724

به "استمرار طرح هوشمند مدیریت کرونا، منع تردد شبانه در شهرهای قرمز و نارنجی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استمرار طرح هوشمند مدیریت کرونا، منع تردد شبانه در شهرهای قرمز و نارنجی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید