ارائه 2 طرح ویژه حمایتی از بازار سرمایه

به گزارش لنجان بلاگ، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار از ارائه دو طرح ویژه حمایتی از بازار سرمایه در شورای مشورتی سازمان بورس اطلاع داد.

ارائه 2 طرح ویژه حمایتی از بازار سرمایه

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری صداوسیما؛ در نشست اخیر رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با اعضای شورای مشورتی بورس، موضوعات و سرفصل های مربوط به بسته سیاستی پشتیبانی و مانع زدایی بازار سرمایه از فراوری و طرح ارتقای صندلی و عملکرد بازارسرمایه ارائه شد و مورد بحث و آنالیز اعضای شورا نهاده شد.

آقای دهقان دهنوی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، اضافه کرد: بازار سرمایه در دو سال گذشته شاهد تحولات بسیاری بود و از لحاظ میزان، حجم فعالیت و حضور مردم، رشد چشمگیری داشته که همین تحولات سریع بعضی از معادلات را تغییر داده است.

دهقان دهنوی با تاکید بر این نکته که ساختار، نیرو و امکانات سازمان بورس باید با میزان و حجم امروز بازار سرمایه و مسائلی که با آن روبرو است، بازبینی و متناسب سازی گردد، گفت: این ظرفیت ها نه تنها در ساختار سازمان بورس بلکه باید در همه ارکان بازار ایجاد گردد تا به احتیاج های موجود پاسخ مناسبی داده گردد.

وی با اشاره به ارائه دو طرح کلی در این حوزه از سوی سازمان بورس و اوراق بهادار، اضافه کرد: یکی از این طرح ها در مرکز پژوهش سازمان بورس با هدف آسیب شناسی مسائل و چالش های بازار سرمایه پیرامون ایفای نقش پشتیبانی و مانع زدایی از فراوری تهیه شده و طی آن راهکار هایی برای بیش از 40 الی 50 مورد از چالش ها و مسائل بازار سرمایه، پیش بینی شده است.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار ادامه داد: در اقدامی دیگر، مقرر شد در طرحی با نام طرح ارتقای صندلی و عملکرد بازار سرمایه، لزوم و نحوه تدوین برنامه بهبود صندلی و عملکرد بازار سرمایه مطرح و مسائل و مسائل طرح شده در قالب کارگروه های تخصصی و با حضور کارشناسان، صاحبنظران، فعالان بازار سرمایه و مدیران بخش های مختلف آنالیز گردد.

دهقان دهنوی اضافه کرد: از این رو در ادامه جلسات شورای مشورتی، امروز، نظرات و پیشنهادات اعضای شورا، طرح و اولویت موضوعات مطرح شده، آنالیز شد. ضمن اینکه موارد دیگری هم از سوی اعضای شورا به نام موضوعاتی که باید در این مقطع زمانی از سوی سازمان بورس در اولویت نهاده شده و پیگیری گردد، به وسیله اعضا مطرح شد.

وی از جمله پیشنهادات و اولویت های ارائه شده در این جلسه را به این ترتیب گفت: تنظیم روابط درون بازار سرمایه، تقویت روابط ارکان بازار و روابط بورس ها با سازمان بورس، تسهیل فرایند های مربوط به تامین اقتصادی، تقویت نقش نظارتی سازمان بورس در بازار سرمایه، بهبود سامانه های نظارتی، توسعه آموزش و فرهنگ سازی، بهبود ساختار سازمانی و منابع انسانی سازمان بورس، بین المللی شدن بازار سرمایه، توسعه ابزار های مشتقه و یاری به تقویت و بازگشت اعتماد سرمایه گذاران به بازار سرمایه.

به گفته رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار این موارد به طور مفصل در طرح های توسعه ای سازمان گنجانده شده و سازوکار اجرایی شدن آن ها در جلسات بعدی این شورا ارائه خواهد شد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 4 مرداد 1400 بروزرسانی: 4 مرداد 1400 گردآورنده: lenjanblog.ir شناسه مطلب: 1097

به "ارائه 2 طرح ویژه حمایتی از بازار سرمایه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارائه 2 طرح ویژه حمایتی از بازار سرمایه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید