ادعای مراکز جاسوسی و اطلاعاتی آمریکا درباره دخالت ایران، روسیه و چین در انتخابات 2020

به گزارش لنجان بلاگ، مدیر مرکز ملی ضداطلاعات و امنیت آمریکا در سخنانی کم سابقه از احتمال دخالت سه دولت خارجی در فرآیند انتخابات ریاست جمهوری اطلاع داد و تهدید ایران، روسیه و چین را بسیار جدی دانست.

ادعای مراکز جاسوسی و اطلاعاتی آمریکا درباره دخالت ایران، روسیه و چین در انتخابات 2020

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، در شرایطی که پفراینده دخالت روسیه به سود دانلد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری 2016 همچنان باز است، ویلیام ایوانینا در سخنانی عجیب و کم سابقه به کوشش سه دولت ایران، روسیه و چین برای تاثیرگذاری بر انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا اشاره نمود و مدعی شد این کشورها می کوشند به سود یا زیان یکی از دو نامزد جمهوریخواه و دموکرات در انتخابات پاییز آینده دخالت نمایند.

مدیر مرکز ملی ضداطلاعات و امنیت آمریکا که بخشی از اداره اطلاعات ملی آمریکاست، در واقع ارشدترین مقام ضدجاسوسی و ضداطلاعاتی ایالات متحده است که نسبت به دخالت های خارجی در انتخابات این کشور هشدار می دهد. ایوانینا ادعا ایران و روسیه و چین با بهره بردن از گمراه سازی آنلاین و دیگر ابزار می کوشند بر رای دهنده ها تاثیر بگذارند، نظم انتخابات را به چالش بکشند و از اعتماد رای دهنده های آمریکایی به یک فرایند آزاد رای گیری بکاهند.

پیش تر رئیس جمهوری آمریکا در واکنش به احتمال دخالت خارجی ها در انتخابات ریاست جمهوری 2020 گفته بود: ما همه آنها را زیر نظر خواهیم داشت. باید خیلی مراقب باشیم. دانلد ترامپ در حالی از کوشش ایران و روسیه و چین برای باختن خود در انتخابات آینده خبر داده که کارشناسان معتقدند دست کم روسیه در دوره گذشته و این دوره برای رای آوردن ترامپ می کوشد و رویترز هم در گزارشی مدعی شد چین مخالف سرسخت پیروزی جو بایدن است.

ترامپ در عین حال به شدت با ایده رای گیری پستی مخالف و معتقد است دشمنان خارجی می توانند رای های پستی را به سود و زیان یکی از دو نامزد جابه جا نمایند. این در حالی است که مدیر مرکز ملی ضداطلاعات و امنیت آمریکا گفته دشمنان آمریکا هرگز نخواهند توانست در ابعاد عظیم در انتخابات دخالت نمایند و در نتایج نهایی تاثیر بگذارند. ایوانینا روز آدینه هشدار دارد روسیه پیش تر زیر پای جو بایدن را خالی نموده و به سود رقیب او وارد میدان شده است.

مدیر مرکز ملی ضداطلاعات و امنیت آمریکا با به میان آوردن نام آندری درکاچ، سیاستمدار اوکراینی طرفدار روسیه ادعا کرد او د ر حال القای فساد گسترده در هیات حاکمه آمریکا تا کارزار بایدن و حزب دموکرات را به حاشیه ببرد. در عین حال بازیگران مرتبط با کرملین می کوشند با استفاده از شبکه های اجتماعی و تلویزیون روسیه نامزدی ترامپ را برجسته نمایند. ضمن اینکه چینی ها هم نمی خواهند ترامپ به دلیل پیش بینی ناپذیر بودن در انتخابات برنده گردد.

به عقیده ایوانینا، محتمل است ایران در این میان با بهره بردن از راهکارهای آنلاین از جمله انتشار گسترده اطلاعات گمراه نماینده از دولت آمریکا و شخص ترامپ اعتبارزدایی کند و در ماه های مانده تا انتخابات ریاست جمهوری نوامبر 2020 بر آتش نارضایتی رای دهنده های آمریکایی بدمد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 6 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lenjanblog.ir شناسه مطلب: 521

به "ادعای مراکز جاسوسی و اطلاعاتی آمریکا درباره دخالت ایران، روسیه و چین در انتخابات 2020" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعای مراکز جاسوسی و اطلاعاتی آمریکا درباره دخالت ایران، روسیه و چین در انتخابات 2020"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید