نماینده ایران در سازمان ملل: اتهام دخالت ایران در انتخابات آمریکا مضحک است

به گزارش لنجان بلاگ، خبرنگاران : سخنگوی نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل، اتهامات روز گذشته مدیر اطلاعات ملی آمریکا در خصوص مداخله ایران در انتخابات آمریکا را مضحک خواند.

نماینده ایران در سازمان ملل: اتهام دخالت ایران در انتخابات آمریکا مضحک است

با ما همراه باشید و درباره jamalseyyedi بیشتر بدانید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، علیرضا میریوسفی سخنگوی نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل در نیویورک امروز (پنجشنبه) اتهامات روز گذشته (سه شنبه) جان راتکلیف مدیر اطلاعات ملی آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران را مضحک خواند.

کریس ری مدیر اف بی آی و راتکلیف در یک کنفرانس خبری مدعی شدند که ایران و روسیه با هدف دخالت در انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر 2020 (13 آبان) آمریکا، اطلاعات رأی دهندگان آمریکایی را به دست آورده اند.

میریوسفی در پاسخ به این اتهامات واهی مقام های آمریکایی در پیامی که در صفحه توییتر خود منشتر کرد، گفت: برخلاف آمریکا، ایران در انتخابات کشورهای دیگر مداخله نمی کند. جهان شاهد تلاش های عمومی ناامیدانه خود آمریکا برای زیرسؤال بردن نتایج انتخاباتشان در بالاترین سطح می باشند.

وی سپس با رد اتهام های واشنگتن به ایران ادامه داد: این اتهامات چزی جز سناریوی دیگری برای تضعیف اعتماد رأی دهندگان (آمریکایی) نیست و مضحک است. ایران هیچ علاقه ای به مداخله در انتخابات آمریکا ندارد و هیچ ترجیحی برای نتیجه آن ندارد. آمریکا باید به اتهام زنی شرورانه و خطرناک خود به ایران سرانجام دهد.

راتکلیف روز گذشته همچنین مدعی شد ایران برای رأی دهندگان آمریکایی با هدف ارعابگری، ایمیل های جعلی ارسال کرده است تا ضمن دامن زدن به ناآرامی های اجتماعی به ترامپ نیز در انتخابات ریاست جمهوری آینده ضربه بزند.

رئیس جمهور آمریکا بارها در ماه های گذشته سعی کرده انتخاباتی را زیر سوال ببرد که خودش یکی از نامزدهای آن است.

یکی از ادعاهایی که از سوی او مطرح می شود این است که نتیجه انتخابات شاید نه تا هفته ها و ماه ها بلکه تا سالها و حتی هرگز(!) به دلیل برگزاری بخش عمده آن به روش های مجازی (غالباً پستی) و احتمال تقلب، مشخص نشود.

وقتی واکنش ها به عدم تعهد در تحویل مسالمت آمیز قدرت، ترامپ را تحت فشار قرار داد، او مسئله را به شکلی دیگر تغییر داد و با بیان تنها یک فرض درباره نتیجه انتخابات وجود دارد و آن هم برنده شدن خودش است گفت که نتیجه را قبول خواهد کرد. رئیس جمهور آمریکا تأکید کرد که تنها در صورتی بازنده انتخابات خواهد بود که در آن تقلب شود.

او در اولین و تا اینجا تنها مناظره با رقیب دموکراتش که بامداد 9 مهر به وقت تهران برگزار شد، در پاسخ به سئوال مجری برنامه مبنی بر اینکه آیا در صورت باخت، نتیجه انتخابات را خواهد پذیرفت باز هم فرضیه تقلب را مطرح کرد و گفت: اگر انتخابات منصفانه باشد، من 100 درصد همکاری خواهم کرد. ولی اگر ببینم که ده ها هزار رأی دستکاری می شوند نمی توانم این را بپذیرم.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 6 آذر 1399 بروزرسانی: 6 آذر 1399 گردآورنده: lenjanblog.ir شناسه مطلب: 649

به "نماینده ایران در سازمان ملل: اتهام دخالت ایران در انتخابات آمریکا مضحک است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نماینده ایران در سازمان ملل: اتهام دخالت ایران در انتخابات آمریکا مضحک است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید