آغاز همکاری پژوهشی دانشگاه هنر و پایگاه تخت جمشید

به گزارش لنجان بلاگ، خبرنگاران/فارس طی جلسه ای با حضور محمدرضا مغاره، رئیس دانشگاه هنر شیراز و حمید فدایی مدیر پایگاه میراث جهانی تخت جمشید تفاهم نامه همکاری های علمی - پژوهشی، آموزشی و فنی امضا شد.

آغاز همکاری پژوهشی دانشگاه هنر و پایگاه تخت جمشید

سه شنبه 2 دی، رئیس دانشگاه هنر شیراز و مدیر میراث جهانی تخت جمشید، تفاهمنامه ای برای همکاری در زمینه های علمی، پژوهشی، آموزشی و فنی امضاء کردند.

همکاری و همکنشی و مشارکت فعال، تلاش برای ارتقاء سطح علمی، تحقیقاتی، اجرایی تقویت رویکرد برنامه ریزی و سیاست گذاری، مدیریت دانش، تبادل تجربیات و اعتبار بخشی به پژوهش های علمی، همکاری و پشتیبانی پایگاه در زمینه نظام ارزیابی عملکرد دانش آموختگان دانشگاه از اهداف اصلی این تفاهم نامه خواهد بود.

رئیس دانشگاه هنر شیراز در این جلسه گفت: استفاده از پتانسیل های علمی موجود در شیراز نظیر دانشگاه هنر، گام استواری برای پیشرفت علمی و ارتقاء آگاهی است.

محمدرضا مغاره گفت: دانشگاه هنر شیراز به عنوان یک قطب علمی به ویژه در خصوص باستان شناسی و دانش هنری و با داشتن اعضای هیئت علمی محقق و پژوهشگر می تواند کمک شایانی به سازمان ها و مراکز علمی که تحقیق و پژوهش برایشان مهم است، داشته باشد.

مغاره از آمادگی کامل دانشگاه هنر برای همکاری با مجموعه های مختلف علمی و پژوهشی بخصوص در حوزه هنر و باستانشناسی و بازسازی بناهای قدیمی، خبر داد.

مغاره گفت: انعقاد این تفاهم نامه همکاری نشان از عزم و همت و تلاش برای همکاری علمی و پژوهشی دارد و امید دارم که همین گام ها و اقدامات علمی پژوهشی و فنی مستمر و ادامه دار ماند.

مدیر پایگاه جهانی تخت جمشید نیز گفت: مراکز علمی پژوهشی همچون دانشگاه هنر شیراز پتانسیل و فرصت ویژه ای برای استان می باشد که از این فرصت باید به نحوی مناسب استفاده کرده و از آن بهره برد.

حمید فدایی ادامه داد: استان فارس نیازمند یک نظام و مداومت برای کارهای تحقیقاتی، پژوهشی، علمی و فنی برای منطقه بوده و به ویژه برای آثار باستانی که خوشبختانه با وجود دانشگاه هنر شیراز می تواند در حوزه های مختلف یاد شده، از جمله بازسازی بناهای تاریخی باستان شناسی اقدامات مفید و علمی را انجام دهد.

فدایی گفت: در واقع ما چون تجربه را داریم و نظام آموزشی خوبی در حوزه جهانی داریم می توانیم مسائل را توسعه دهیم و در حوزه های مختلف از جمله اشیا، موزه داری و بازسازی با استفاده از پتانسیل های همکاری علمی و پژوهشی اقدامات خوبی انجام دهیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 بهمن 1399 بروزرسانی: 11 بهمن 1399 گردآورنده: lenjanblog.ir شناسه مطلب: 774

به "آغاز همکاری پژوهشی دانشگاه هنر و پایگاه تخت جمشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز همکاری پژوهشی دانشگاه هنر و پایگاه تخت جمشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید