11 راز زیبایی آدری هپبورن بی همتا که خوب است بدانید

به گزارش لنجان بلاگ، یکی از مشهورترین نمادهای زیبایی زنانه، آدری هپبورن، بازیگر بریتانیایی است. حتما تصاویر چهره فراموش نشدنی او با ابروهای پهن و لب های ظریف و زیبا را دیده اید. راز زیبایی آدری هپبورن چیست؟ چرا حتی در دوران پیری هم چهره زیبا و دلنشینی دارد؟ برای تماشا پاسخ این سوال ها در ادامه با دیجی استایل همراه باشید.

11 راز زیبایی آدری هپبورن بی همتا که خوب است بدانید

آدری هپبورن کیست؟

آدری هپبورن بازیگر و بشردوست بریتانیایی بود که در سال 1993 در سن 63 سالگی از جهان رفت. او برنده سه جایزه بفتا در رشته برترین بازیگر زن بریتانیایی در نقش اصلی شده است. او بعلاوه برنده جایزه ی اسکار برترین بازیگر نقش اول زن برای بازی در فیلم تعطیلات رمی شده است.

یکی از مهم ترین ویژگی هایی که آدری هپبورن را به آن می شناسند، زیبایی چهره است. اما راز این زیبایی چه بود که تا خاتمه عمر ادامه داشت؟

11 راز زیبایی آدری هپبورن

زیبایی چهره تا حد زیادی به ژنتیک، ترکیب و فرم صورت و به فاکتورهایی بستگی دارد که دست ما نیست. اما خودمان با بعضی مراقبت ها و در نظر گرفتن نکاتی موقع آرایش، می توانیم زیبایی طبیعی چهره خودمان را بهتر نشان دهیم و با مراقبت از پوست و مو، نسخه زیباتری از خودمان بسازیم.

1. آرایش چشم انحصاری آدری هپبورن

یکی از ویژگی های چهره او چشم های زیبایی است که یک آرایش خاصی داشت و به یک امضا برای آدری هپبورن تبدیل شده بود. او چشم ها را طوری آرایش می کرد که زیبایی چشم های بادامی اش بیشتر دیده گردد. با خط چشم های دقیق و زیبا، چشم بادامی آدری هپبورن زیباتر به نظر می رسید.

یکی دیگر از ترفندهایی که او و آرایشگرش یعنی آلبرتو دو روسی همیشه به آن توجه می کردند، یک ترفند کوچک برای ریمل زدن بود. آن ها قبل و بعد از ریمل زدن، تک تک تارهای مژه را با موچین به آرامی از هم جدا می کردند و مژه ها به هم نمی چسبیدند.

شما هم این نکته را از قلم نیاندازید. جمع شدن حجم زیادی از ریمل روی مژه ها نه تنها باعث زیبایی آن نمی گردد بلکه ظاهری غیرطبیعی ایجاد می نماید.

2. درک قدرت ابروها در زیباتر کردن چهره

ابرو نقش مهمی در زیبایی چهره دارد و آدری هپبورن این توانایی خارق العاده ابرو در تغییر چهره را به خوبی می شناخت و ابروی زیبا مهم ترین راز زیبایی آدری هپبورن بود. ابروهای او پهن و پرپشت بود که در زمان خودش چندان رایج نبود. او ابروهای پهنش را با دقت مرتب می کرد و با مداد ابرو، آن را پرتر و پهن تر می کرد. اگر چهره او را با سبک آرایش امروزی مقایسه کنید، متوجه می شوید که هنوز هم با استانداردهای زیبایی امروز، بسیار زیبا است.

حتی در ویدیوهای آموزشی امروزی هم سبک آرایش آدری هپبورن هنوز آموزش داده می گردد. چه کسی است که نخواهد ابروهایی پهن و زیبا مثل آدری هپبورن داشته باشد؟

3. نوشیدن آب زیاد

لوکا دوتی پسر آدری هپبورن کتابی در خصوص زندگی مادرش نوشته است. نام این کتاب آدری در خانه: خاطرات من از آشپزخانه مادرم است. او در این کتاب فاش می نماید که مادرش اهمیت زیادی به نوشیدن آب می داده و همیشه کوشش می نموده تا رطوبت لازم برای بدنش را حفظ کند. او می گوید مادرم همیشه میزان زیادی آب می نوشید و سبزیجات زیادی مصرف می کرد. شاید به همین علت است که حتی تا سال های پیری هم شفافیت چهره اش را حفظ نموده بود.

4. راز آدری در مبارزه با پوست خشک

او علاوه بر اینکه همیشه سعی می کرد رطوبت بدن را از درون با نوشیدن آب کافی تامین کند، از بیرون بدن و صورت هم غافل نبود. آدری پوست خشک داشت و همیشه از میزان زیادی مرطوب نماینده و روغن های مخصوص صورت برای حفظ رطوبت پوست استفاده می کرد.

علاوه بر استفاده از روغن و کرم های مرطوب نماینده، او یک راز دیگر هم برای مبارزه با خشکی پوست داشت. آدری هپبورن از ماسک ماست برای افزایش رطوبت پوست استفاده می کرد. او این ماسک را به مدت نیم ساعت روی پوست می گذاشت و بعد می شست. ماست یونانی تازه حاوی اسید لاکتیک است. این اسید در عین حال که کمی پوست را لایه برداری می نماید، عمل رطوبت رسانی را هم انجام می دهد.

5. مراجعه به متخصص پوست

او یک متخصص پوست به نام ارنو لازلو داشت. جالب است بدانید که این متخصص پوست مجارستانی، پزشک بازیگران دیگری مثل مرلین مونرو، گریس کلی و آوا گاردنر هم بود. لاین محصولات مراقبت از پوست این پزشک، هنوز هم وجود دارد و می توانید محصولاتی که روزی این بازیگران مشهور استفاده می نمایند، در بازار محصولات مراقبت از پوست پیدا و بخرید.

آدری هپبورن یک بار در یک مصاحبه گفته بود که من 50 درصد زیبایی ام را مدیون مادرم و پنجاه درصد دیگر را مدیون دکتر ارنو لازلو هستم.

شاید راز زیبایی آدری هپبورن و بسیاری از بازیگران سرشناس قدیمی، تجویزهای دقیق و محصولات عالی دکتر لازلو باشد.

6. پاک کردن کامل آرایش

آدری هپبورن در خصوص روتین های مراقبت پوستی خود مصاحبه های متعددی نموده است. او در یکی از مصاحبه هایش گفته بود: به عنوان کسی که در صنعت سینما کار می کنم و با آرایش و گریم سروکار دارم، به خوبی می دانم که پاک نکردن آرایش چه بلایی سر پوست می آورد. به همین علت، خودم همیشه مراقب این نکته هستم.

او خودش را دختر آب وصابون می نامید. مرتب آرایشش را می شست و البته غیر از آب و صابون از محصولات مراقبت از پوست که دکتر لازلو داده بود، استفاده می کرد.

البته این روزها کمتر به استفاده از صابون توصیه می گردد. برای پاک کردن آرایشتان باید از پاک نماینده های خوب بهره ببرید که به شکل های مختلف در بازار وجود دارند. صبح و شب صورت را حسابی با این پاک نماینده ها تمیز کنید.

برای اینکه با انواع شوینده صورت آشنا شوید، حتما به مطلب زیر نگاهی بیاندازید.

و اگر دوست دارید راه شستن صحیح صورت را یاد بگیرید حتما مطلب زیر را بخوانید تا یک بار برای همیشه، شست و شوی اصولی صورت را یاد بگیرید.

7. استفاده از ماسک مو

فیلیپ کینگزلی پزشک و متخصص فراوری محصولات مراقبتی برای مو بود. امروزه هنوزهم محصولات برند او در بازار وجود دارد از جمله ماسک موی Elasticiser که هواداران زیادی پیدا نموده است. این ماسک مو برای ترمیم موهای آسیب دیده برترین گزینه است. با این ماسک، رطوبت به عمق کوتیکول مو نفوذ می نماید و موهایی درخشان و نرم خواهید داشت.

این ماسک برای اولین بار برای هپبورن طراحی شد وقتی که این دو نفر در سال 1974 با هم آشنا شدند. آدری هپبورن به میزان ای عاشق این ماسک مو بود که همیشه ظرف های بزرگی از آن را همراه خودش به همه جا می برد.

8. رژیم غذایی متعادل

پسر آدری هپبورن در کتابش می نویسد که مادرش علاوه بر مصرف میزان زیادی میوه و سبزیجات که آن ها را از بازارچه های محلی می خرید، عاشق سیب زمینی هم بود. سیب زمینی یکی از غذاهای اصلی در خانه آن ها بود. در ضمن آدری هپبورن میزان کمی گوشت می خورد.

9. مراقبت سختگیرانه از پوست

او در مراقبت از پوست خودش بسیار دقیق بود. هپبورن همیشه می گفت که سلامت کلی بدن برای داشتن پوست خوب، بسیار ضروری است. اگر پوست شما خوب نیست، نشانه ای از این است که در بدن شما مسئله ای وجود دارد. او همیشه سعی می کرد از هوای تازه استفاده کند و به میزان کافی بخوابد. هر دو مورد برای کاهش استرس و داشتن پوست خوب و سالم، ضروری است. علاوه بر این، سعی می کرد تا جایی که ممکن است در معرض تابش نور خورشید قرار نگیرد.

10. استفاده از محصولات ضدآفتاب

همه ما اهمیت کرم های ضدآفتاب را می دانیم و آدری هپبورن هم به خوبی می دانست که چقدر استفاده از این محصول برای سلامت پوست، مهم است. او در حال که سعی می کرد زیاد در تابش آفتاب قرار نگیرد، وقتی احتیاج به حضور در آفتاب بود از کرم های ضدآفتاب استفاده می کرد و در استفاده از آن صرفه جویی نمی کرد. برای این کار اهمیت بسیار زیادی قائل بود و هرگز آن را فراموش نمی کرد.

11. عطر اختصاصی آدری هپبورن

این مورد به زیبایی چهره ربطی ندارد ولی عطر خوب یکی از رازهای جذابیت افراد است. عطر مشهور LInterdit از برند ژیوانشی عطری بود که در سال 1957 به صورت اختصاصی برای آدری هپبورن ساخته شد. البته این عطر در سال 2018 تغییراتی کرد و هنوز هم در بازار وجود دارد و محبوب دوستداران عطرهای کلاسیک است.

اوبر دو ژیوانشی به عطرساز فرانسوی فرانسیس فبرون، ساخت این عطر اختصاصی را سفارش داد. این عطر دارای نوت های شکوفه پرتقال، گل سرخ، گیاه وتیور و نعنای هندی است. نام این عطر در زبان فرانسوی به معنای ممنوعه است؛ پاسخ شوخی هپبورن به درخواست ژیوانشی برای در دسترس قرار دادن این عطر به طور گسترده برای عموم مردم نه فقط برای او.

کدام راز زیبایی آدری هپبورن برای شما جالب تر بود؟

منبع: Vogue

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 4 شهریور 1401 بروزرسانی: 4 شهریور 1401 گردآورنده: lenjanblog.ir شناسه مطلب: 1490

به "11 راز زیبایی آدری هپبورن بی همتا که خوب است بدانید" امتیاز دهید

3 کاربر به "11 راز زیبایی آدری هپبورن بی همتا که خوب است بدانید" امتیاز داده اند | 4.3 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "11 راز زیبایی آدری هپبورن بی همتا که خوب است بدانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید