کشور های اسلامی تجربیات فناورانه خود را به اشتراک می گذارند

به گزارش لنجان بلاگ، بنیاد علم و فناوری مصطفی (ص)، برنامه ای تدارک دیده است تا در آن دانشمندان کشور های اسلامی تجربیات علمی و فناورانه خود را به اشتراک بگذارند.

کشور های اسلامی تجربیات فناورانه خود را به اشتراک می گذارند

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران، برنامه تبادل تجربیات علم و فناوری در کشور های اسلامی، حوزه های مختلفی را در برمی گیرد. بنیاد علم و فناوری مصطفی (ص) این برنامه را با همکاری بنیاد علمی اکو، راه اندازی نموده است. در چهارچوب این برنامه یک پانل مجازی با عنوان سیاستگذاری ملی و معماری نهادی در عرصه ارتباطات سلامت برگزار می گردد.

با توجه به شیوع ویروس کرونا و احتیاج کشور های اسلامی به گفتگو در خصوص نحوه مبارزه با این بیماری، محور های مختلف این پنل ترسیم شده است. سیاست های ملی ترویج و آموزش عمومی، استراتژی های روبرو با اینفودمی کووید- 19 و سیاست های پیشگری از انتشار خبر جعلی در شرایط همه گیری کووید-19، از جمله محور های این پانل مجازی است.

منظور حسین سومرو رئیس بنیاد علمی اکو، زرین زردار مدیر اجرایی کرسی ارتباطات علم یونسکو در ایران، ماهالتچامی آروجانان مدیر اجرایی انجمن اطلاعات بایوتکنولوژی مالزی، محمد السنباطی رمضان روزنامه نگار علمی از بلژیک و زینب الصفار مجری، نویسنده و تهیه کننده شبکه تلویزیونی المیادین لبنان از جمله سخنرانان مدعو در این نشست هستند. زمان این پنل 6 آذر ماه 1399 است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 دی 1399 بروزرسانی: 5 دی 1399 گردآورنده: lenjanblog.ir شناسه مطلب: 707

به "کشور های اسلامی تجربیات فناورانه خود را به اشتراک می گذارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشور های اسلامی تجربیات فناورانه خود را به اشتراک می گذارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید