کشف گنجینه ای از گور یک زن در مصر

به گزارش لنجان بلاگ، گروهی از باستان شناسان با کاوش در مصر به گنجینه ای از آثار تاریخی، از جمله تابوت پرنقش و نگار یک زن و جواهرات دست یافتند.

کشف گنجینه ای از گور یک زن در مصر

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری ایسنا، باستان شناسانی که در مصر مشغول جست وجو بودند، به اکتشاف شگفت آوری شامل بناهای باستانی، تابوت های حاوی اسکلت، جواهرات، ظروف سفالین و آینه های مسی دست یافتند که اطلاعات بیشتری درباره تمدن باستانی ارائه می دهد که زمانی در این منطقه شکوفا شده بود.

دکتر مصطفی وزیری دبیرکل شورای عالی آثار باستانی مصر از کشف این آثار تاریخی در محوطه باستان شناسی مِیر اطلاع داد. مِیر در دوران پادشاهی کهن تا پادشاهی میانه (2300 تا 1800 پیش از میلاد) به عنوان گورستانی برای مقام های عالی رتبه، فرماندارها و کاهنان شهر باستانی قوصیه مورد استفاده قرار می گرفت. در این گورستان مقبره هایی وجود دارند که کاملا از جنس سنگ ساخته شده اند.

باستان شناسان در بخش شمالی این محوطه باستان شناسی بقایای بنایی شامل چند اتاق، انبار و آتشگاه را کشف کردند.

در بخش جنوبی این محوطه نیز گورهای متعددی کشف شده که در بعضی از آن ها بقایای تابوت های چوبی، استخوان و اشیاء مخصوص خاکسپاری قرار داشت. در این بین گور یک زن کشف شد که درون آن تابوت پرنقش و نگار و یک نقاب قرار داشت.

علاوه بر این، باستان شناسان مجموعه متنوعی از ظروف سفالین، مُهره های آبی و سیاه و دو آینه مسی کشف کردند که اطلاعات درباره سنت های مراسم خاکسپاری و لوازم شخصی مردم باستان را افزایش می دهد.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 19 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 19 اردیبهشت 1402 گردآورنده: lenjanblog.ir شناسه مطلب: 1605

به "کشف گنجینه ای از گور یک زن در مصر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف گنجینه ای از گور یک زن در مصر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید