کشف جنگجوی عصر آهن در بریتانیا

به گزارش لنجان بلاگ، یک شمشیر آهنی و یک سرنیزه از نتایج کاوش در محوطه این مقبره بود. با توجه به این شواهد می توان دریافت این مقبره به یک جنگجوی مرد تعلق دارد.

کشف جنگجوی عصر آهن در بریتانیا

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات شرایط ادامه تحصیل در انگلیس در مقطع کارشناسی ارشد هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی انگلیس، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی انگلستان، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های انگلیس انتخاب کنید.

باستان شناسان از کشف مقبره یک جنگجوی عصر آهن در بریتانیا خبر دادند. باستان شناسان این اکتشاف را بسیار نادر عنوان کردند. مجموعه ای از آثار باستانی که قدمت شان به 2000 سال می رسد در این مقبره کشف شده اند.

گفته می شود این آثار می توانند اطلاعات جدیدی درخصوص تاریخچه بریتانیای باستان در اختیار محققان قرار دهند. تیم کارگران ساختمانی حین حفاری در روستای والبرتون واقع در جنوب انگلستان به این مقبره برخوردند و طبق قوانین به مقامات مربوطه اطلاع دادند.

تیم باستان شناسی جنوب شرقی انگلستان گزارش دادند، تا به امروز تعداد انگشت شماری از این مقبره در این منطقه کشف شده است. قدمت این مقبره به اواخر عصر آهن یعنی حدود قرن اول پیش از میلاد تا 50 پس از میلاد بازمی شود. تقریبا در همین زمان بود که سلیتک ها در بخش اعظمی از این کشور سکونت داشتند.

باستان شناسان با ادامه دادن کاوش های خود به اکتشاف های ارزشمند بیشتری دست یافتند. یک شمشیر آهنی و یک سرنیزه از نتایج کاوش در محوطه این مقبره بود. با توجه به این شواهد می توان دریافت این مقبره به یک جنگجوی مرد تعلق دارد.

با توجه به بعضی از اسناد موجود، این مقبره به نسل جنگجویان ملقب به جنگجویان والبرتون بازمی شود. اسکلت دفن شده درحالی کشف شد که چندان سالم محسوب نمی شد، با این حال ظروف و آثار کشف شده به خوبی سالم باقی مانده بودند.

در این بین چهار کوزه سرامیکی نسبتا سالم نیز کشف شد. به نظر می رسد بعضی از این ظروف درحالی در قبر قرار داده شده بودند که حاوی خوراکی بودند. باستان شناسان معتقدند هدف از این کار یا ارائه پیشکشی به خدایان بوده و یا به عنوان آذوقه برای زندگی پس از مرگ این جنگجو در این مکان قرار داده شده بودند.

آنالیز های شمشیر کشف شده به یاری اشعه های ایکس، مجموعه نقاطی را روی سطح این شمشیر نشان داد که کارشناسان معتقدند آثار میخ های زینتی است که در لباس این فرد به کار رفته بوده است. از آن جایی که لباس در مقبره های تاریخی به ندرت سالم باقی می ماند، این موضوع به اهمیت این اکتشاف بیش از پیش می افزاید؛ چراکه محققان امیدوارند با استفاده از اشعه ایکس بتوانند اطلاعات بیشتری درباره نحوه پوشش مردم این دوره به دست آورند.

منبع: فرادید
انتشار: 1 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: lenjanblog.ir شناسه مطلب: 127

به "کشف جنگجوی عصر آهن در بریتانیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف جنگجوی عصر آهن در بریتانیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید