پلمب خانه کاشانه های غیرمجاز در بندرانزلی

به گزارش لنجان بلاگ، رئیس اداره میراث فرهنگی بندرانزلی از پلمب 90 خانه کاشانه غیر مجاز اسکان مسافر در این شهرستان اطلاع داد.

پلمب خانه کاشانه های غیرمجاز در بندرانزلی

جهت دریافت خدمات پتینه کاری سقف با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، ابوالفضل گودرز چگینی گفت: اکنون 220 واحد مجاز اقامتی با 6 هزار هزار تخت در شهرستان بندرانزلی برای اسکان و پذیرایی از گردشگران وجود دارد.

گودرز چگینی اضافه نمود: تاکید ما همواره بر این است مسافرانی که استان گیلان و شهر بندر انزلی را مقصد گردشگری خود قرار می دهند از مراکز اقامتی مجوزدار استفاده نمایند.

رئیس اداره میراث فرهنگی بندرانزلی اعلام کرد: با توجه به گشت و بازرسی از 12 اسفندماه 98 تا امروز 90 خانه کاشانه غیرمجاز در شهرستان بندرانزلی پلمب شد که در این میان 40 مورد به دستور دادستانی برطرف پلمب شدند.

وی ادامه داد: از مسافران می خواهیم در صورت مشاهده موارد تخلف، مراتب را به مراجع ذی صلاح اطلاع دهند تا به وسیله اداره اماکن، تعزیرات و دستگاه قضایی پیگیری قانونی انجام گردد.

گودرز چگینی اضافه نمود: سال جاری با توجه به قرنطینه پس از شیوع کرونا و به دلیل رعایت بهداشت 220 واحد مجاز اقامتی تعطیل شدند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بندرانزلی توضیح داد: این مساله در کنار مسائلی که برای این مراکز مجوزدار به وجود آورد، باعث رشد قارچ گونه واحدهای اقامتی غیرمجاز و خانه کاشانه هایی شد که بدون مجوز به اسکان مسافران اقدام می کردند.

گودرز چگینی اظهارکرد: بسیاری از هتل ها، آپارتمان های اقامتی، مجتمع های تفریحی و واحدهای مجوزدار به دلیل عدم تامین اقتصادی 3 ماه حقوق پرسنل خود را پرداخت نکردند.

وی گفت: بیشترین واحدها برای نوروز سال جاری رزرو شده بودند که به دلیل شیوع کرونا خریدهایی که صورت گرفته بود بلااستفاده ماند.

گودرزچگینی ادامه داد: از طرف دیگر این واحدها نتوانستند هزینه کنسلی ها را پرداخت نمایند که یک سری از بدهی های این واحدها به این شکل است. همچنین عدم پرداخت بیمه بیکاری و عدم همکاری بانک ها در بازپرداخت اقساط از دیگر مسائل این واحدها است.

رئیس اداره میراث فرهنگی بندرانزلی اظهارکرد: با توجه به فرا رسیدن تعطیلات عید فطر و پیش بینی حضور مسافران در بندرانزلی با تمهیدات لازم و رعایت موارد بهداشتی، همچنین در نظر دریافت استفاده از 50 درصد ظرفیت اسکان واحدهای مجوزدار در هر روز و قرنطینه نیمه دیگر و آماده سازی برای روز بعد امیدواریم همزمان با بازگشایی مدارس بتوانیم شاهد شروع به کار واحدهای اسکان مجوزدار باشیم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 14 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: lenjanblog.ir شناسه مطلب: 324

به "پلمب خانه کاشانه های غیرمجاز در بندرانزلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلمب خانه کاشانه های غیرمجاز در بندرانزلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید