وان وب شبکه اینترنت ماهواره ای خود را گسترش می دهد

به گزارش لنجان بلاگ، با گسترده تر شدن شبکه اینترنت ماهواره ای استارلینک، اکنون به نظر می رسد که شرکت های دیگر هم قصد دارند پروژه های خود را جدی تر دنبال کنند. از جمله شرکت وان وب که این هفته مجموعه تازه ای از ماهواره های خود را در مدار قرار داد.

وان وب شبکه اینترنت ماهواره ای خود را گسترش می دهد

یک موشک سایوز روسی روز 25 مارس (5 فروردین) در پرتاب شماره ST30 توسط شرکت آریان اسپیس (Arianespace) و استارسم (Starsem) 36 ماهواره متعلق به وان وب (OneWeb) را در مدار زمین پایین مستقر کرد تا شمار ناوگان ماهواره های این شرکت به 146 فروند برسد.

به گفته مدیرعامل آریان اسپیس، این پرتاب توانایی آریان اسپیس را در استقرار صورت فلکی وان وب با استفاده از سه سایت پرتاب مختلف سایوز شامل گویان فرانسه، قزاقستان و روسیه نشان می دهد. او افزود: از وان وب برای اعتمادش سپاسگزارم و خوشحالم که توانستیم برای پنجمین بار به هدف نهایی این مشتری که ارائه دسترسی اینترنت به همه، در هر زمان و مکان است، کمک کنیم.

آریان اسپیس تا کنون 146 ماهواره وان وب را در مدار قرار داده است. سایوز در فوریه 2019 با موفقیت 6 ماهواره اولیه را پرتاب کرد. در فوریه و مارس 2020 این شرکت با همکاری استارسم 68 ماهواره وان وب را از بایکونور قزاقستان در مدار قرار داد و 36 ماهواره دیگر هم در دسامبر 2020 از پایگاه فضایی وستوچنی روسیه به این صورت فلکی ماهواره ای پیوستند.

طبق برنامه ریزی آریان اسپیس 14 پرتاب دیگر سایوز برای قرار دادن مجموعه ماهواره های وان وب را در سال 2021 و 2022 انجام خواهد داد. این پرتاب ها وان وب را قادر می سازند که تا سرانجام سال 2022 استقرار صورت فلکی ماهواره ای خود را در مدار زمین پایین، کامل کند.

  • اینترنت ماهواره ای چگونه کار می کند؟

مأموریت وان وب این است که با ایجاد یک بستر اتصال جهانی از طریق صورت فلکی ماهواره ای خود که از ماهواره های نسل بعدی در مدرا زمین پایین تشکیل شده است، اینترنت را برای همه افراد و همه نقاط فراهم کند. از جمله یکی از اهداف اصلی آن فراهم کردن اینترنت برای مکان هایی است که فیبر نوری امکان رسیدن به آنجا را ندارد.

این شبکه ماهواره ای همچنین به طیف گسترده ای از مشتریان مانند حمل ونقل هوایی، دریایی، شبکه های توزیع و دولت ها اینترنت پرسرعت با تأخیر کم ارائه خواهد کرد. این کاری است که اسپیس ایکس نیز با صورت فلکی ماهواره ای استارلینک خود به دنبال آن است و پیش از رسیدن به 1440 ماهواره و آغاز خدمات دهی رسمی، می کوشد آن را در بخش هایی از حمل ونقل عملی کند.

عکس کاور: پرتاب سری جدید ناوگان اینترنت ماهواره ای وان وب توسط آریان اسپیس

Credit: ArianeSpace

منبع: Asian Aviation

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 25 فروردین 1400 بروزرسانی: 25 فروردین 1400 گردآورنده: lenjanblog.ir شناسه مطلب: 924

به "وان وب شبکه اینترنت ماهواره ای خود را گسترش می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وان وب شبکه اینترنت ماهواره ای خود را گسترش می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید