هوش مصنوعی تومور مغزی را ردیابی می نماید

به گزارش لنجان بلاگ، به گزارش خبرنگاران به نقل از انگجت، هوش مصنوعی در ردیابی سرطان سینه، ریه و پوست از پزشکان دقیق تر عمل می نماید.

هوش مصنوعی تومور مغزی را ردیابی می نماید

اکنون گروهی از محققان اینتل با همکاری دانشگاه پنسیلوانیا قصد دارند با یاری هوش مصنوعی تومورهای مغزی را ردیابی نمایند.

محققان دانشکده پزشکی این دانشگاه و 29 سازمان تحقیقاتی و پزشکی در سراسر دنیا با استفاده از سخت افزار و نرم افزار اینتل، یک مدل هوش مصنوعی را با بزرگترین مخزن اطلاعاتی درباره تومورهای مغزی آموزش می دهند. در این عملیات هیچ گونه اطلاعات حساس بیماران فاش نمی گردد.

پروژه مذکور از روشی به نام یادگیری متحد(federated learing) استفاده می نماید. در این روش الگوریتم هوش مصنوعی در سرورهای غیر متمرکز آموزش می بینند. بنابراین بیمارستان ها می توانند بدون اشتراک گذاری اطلاعات بیماران با یکدیگر همکاری نمایند.

با یاری این روش انستیتوهایی از آمریکا و کانادا، انگلیس، آلمان، هلند، سوئیس و هند می توانند مخزنی بزرگی از اطلاعات فراهم نمایند.

جیسون مارتین مهندس ارشد اینتل در این باره می گوید: پتانسیل استفاده از هوش مصنوعی برای ردیابی زودهنگام تومورهای مغزی بالا است. اما این امر نیازمند اطلاعاتی بسیار از وسیع تر از یک مخزن است.

هنوز تعیین نیست چه مدت طول می کشد تا این مدل هوش مصنوعی توسعه یابد اما سازمان سلامت ملی آمریکا بودجه 1.2 میلیون دلاری به آن اختصاص داده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 18 تیر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: lenjanblog.ir شناسه مطلب: 396

به "هوش مصنوعی تومور مغزی را ردیابی می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوش مصنوعی تومور مغزی را ردیابی می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید