هوای کدام مناطق تهران آلودگی بیشتری دارد؟

به گزارش لنجان بلاگ، خبرنگاران : توصیه می شود که گروه های حساس جامعه شامل کلیه بیماران قلبی و ریوی، سالمندان و بچه ها از تردد غیرضروری پرهیز و از انجام فعالیت های ورزشی و فیزیکی در فضای باز جدا خودداری کنند.

هوای کدام مناطق تهران آلودگی بیشتری دارد؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از تسنیم، مرکز پایش آلودگی هوای محیط زیست استان تهران با صدور اطلاعیه ای ضمن اشاره به تشدید آلودگی هوای پایتخت تا شنبه (20 دی)، از شهروندان خواست ضمن خودداری از تردد غیرضروری از انجام هرگونه فعالیت تشدیدکننده آلودگی هوا اجتناب کنند.

براساس این گزارش، در اطلاعیه مرکز پایش آلودگی هوای محیط زیست استان تهران آمده است: براساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، منتهی به ساعت 11 امروز (17دی) متوسط شاخص کیفیت هوای تهران در 24 ساعت گذشته 115 و آلاینده اصلی ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون بود و کیفیت هوا در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشته است.

متوسط 24 ساعته کیفیت هوا در ایستگاه های پارک سلامت منطقه 17 (159)، فرمانداری شهرری منطقه 20(160) و ایستگاه شهرداری منطقه 21(155) در شرایط ناسالم گزارش شده است.

این گزارش می افزاید: براساس هشدار شماره 71 اداره کل هواشناسی استان تهران در تاریخ 16 دی مبنی بر سکون نسبی جو، پایداری هوا و انباشت آلاینده ها تا روز شنبه (20 دی) احتمال ورود به شرایط ناسالم برای تمام گروه ها در مناطق پرتردد وجود دارد.

بنابر اطلاعیه مرکز پایش آلودگی هوای تهران، توصیه می شود که گروه های حساس جامعه شامل کلیه بیماران قلبی و ریوی، سالمندان و بچه ها از تردد غیرضروری پرهیز و از انجام فعالیت های ورزشی و فیزیکی در فضای باز جدا خودداری کنند.

همچنین، در پایان این اطلاعیه آمده است که انتظار می رود تمامی شهروندان از هرگونه فعالیت تشدیدکننده آلودگی هوا همانند سوزاندن پسماند، سر ریز شدن بنزین در جایگاه های عرضه سوخت، عملیات قیرکاری و غیره، دوری کنند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 24 بهمن 1399 بروزرسانی: 24 بهمن 1399 گردآورنده: lenjanblog.ir شناسه مطلب: 796

به "هوای کدام مناطق تهران آلودگی بیشتری دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوای کدام مناطق تهران آلودگی بیشتری دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید