می گوییم ساخت و ساز ها قانونی نیست اما آب و گاز می دهیم! ، دستگیری بیش از 1000 متهم در حوزه زمین خواری

به گزارش لنجان بلاگ، فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه بیش از یک هزار متهم در حوزه زمین خواری دستگیر شدند، گفت: 7 هزار و 728 هکتار پس گرفته شده است.

می گوییم ساخت و ساز ها قانونی نیست اما آب و گاز می دهیم! ، دستگیری بیش از 1000 متهم در حوزه زمین خواری

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال اظهار کرد: تعداد پرونده های تشکیل شده در حوزه زمین خواری یک هزار و 116 پرونده بوده است و بیش از یک هزار متهم در این رابطه دستگیر شدند و همچنین 7 هزار و 728 هکتار پس گرفته شده است.

وی گفت: بعد از راه اندازی پلیس امنیت مالی کار شتاب بیشتری گرفت، اما موضوع زمین خواری از چند بعد قابل رسیدگی است و یکی از محور های آن زمین خواری با جعل اسناد و کلاهبرداری است.

سردار اشتری اعلام کرد: همچنین مجوز هایی که بدون هیچ مصوبه قانونی از سوی شهرداری ها صادر می شوند هم از جمله دلایل این امر هستند.

فرمانده نیروی انتظامی گفت: دستگاه های مختلف این موضوع را پیگیری می نمایند و در کمیسیون های متعدد تصمیم گیری شده است. ما می گوییم ساخت و ساز ها قانونی نیستند، اما به آن ها آب و گاز می دهیم که این موضوع صحیح نیست.

وی گفت: پراکندگی پرونده های زمین خواری و روش های برخورد با آن ها متعدد و متفاوت است و باید سامانه ای ایجاد گردد تا مردم به ما خبر دهند، البته اگر طرح کاداستر اجرا گردد، اقدامات خوبی انجام خواهد شد.

سردار اشتری توضیح داد:به نظر من ستادی باید تشکیل گردد تا هر دستگاهی بیاید و گزارش کار بدهد، همچنین طرح کشوری اجرای احکام برای برخورد با زمین خواری باید ایجاد گردد، یعنی نقشه راهی داشته باشیم تا با دو هدف جلوگیری از وقوع دوباره این امر و جوابگو بودن حرکت کنیم.

فرمانده نیروی انتظامی گفت: باید مرکزی وجود داشته باشد تا اطلاعات به صورت متمرکز وارد آن گردد و اگر جایی اعمال سلیقه شخصی شد، رصد کلی داشته باشیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: lenjanblog.ir شناسه مطلب: 503

به "می گوییم ساخت و ساز ها قانونی نیست اما آب و گاز می دهیم! ، دستگیری بیش از 1000 متهم در حوزه زمین خواری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "می گوییم ساخت و ساز ها قانونی نیست اما آب و گاز می دهیم! ، دستگیری بیش از 1000 متهم در حوزه زمین خواری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید