مقابله با قاچاق گوشی های لوکس از طریق رویه مسافری

به گزارش لنجان بلاگ، با اجرایی شدن ثبت حضوری تلفن همراه مسافر در مبادی ورودی گمرک دیگر امکان سوءاستفاده از رویه واردات مسافری وجود نداشته و تطهیر گوشی های قاچاق لاکچری از طریق واردات مسافری پایان یافته است.

مقابله با قاچاق گوشی های لوکس از طریق رویه مسافری

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایتنا،مسافران سفرهای خارجی، در صورتی که موبایل خود را از خارج کشور تهیه کرده اند باید برای ثبت دستگاه، عوارض آن را در گمرک به صورت حضوری پرداخت کنند. با اجرایی شدن ثبت حضوری تلفن همراه مسافر در مبادی ورودی گمرک و فرودگاه ها از مهر ماه سال جاری، دیگر امکان سوءاستفاده از رویه واردات مسافری وجود نداشته و تطهیر گوشی های قاچاق لاکچری توسط خرید و فروش پاسپورت مسافران سفر های خارجی پایان یافته است.

پیش از این در گزارش های متعدد بر لزوم ثبت حضوری گوشی تلفن همراه تأکید شده بود. همچنین نوید رضا کیوانی کارشناس حقوقی با اشاره به اهمیت رعایت تشریفات گمرکی در واردات موبایل به صورت مصافری گفت: قاعده کلی در فرآیند واردات عموم کالاها به طوری است که تشریفات گمرکی تماماً در هنگام ورود کالا به کشور و قبل از عبور از مبادی گمرکی صورت پذیرد. از همین رو، ماده 38 قانون امور گمرکی، خروج کالا از اماکن گمرکی را مستلزم انجام تشریفات گمرکی می داند.

به گفته کارشناسان سامانه همتا، واردات موبایل به صورت همراه مسافر می بایست با احراز هویت دقیق و تشخیص غیر تجاری بودن و انجام تشریفات گمرکی در لحظه ورود به کشور انجام شود چرا که در غیر این صورت امکان سوء استفاده از اطلاعات هویتی مسافران و ثبت گوشی به نام آن ها وجود دارد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 7 دی 1399 بروزرسانی: 7 دی 1399 گردآورنده: lenjanblog.ir شناسه مطلب: 713

به "مقابله با قاچاق گوشی های لوکس از طریق رویه مسافری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقابله با قاچاق گوشی های لوکس از طریق رویه مسافری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید