معرفی زیباترین پارک های دنیا که بر روی گورستان زباله ساخته شده اند

به گزارش لنجان بلاگ، کشورهای مختلف پروژه های گوناگونی را برای رشد و توسعه فضای شهری و تأمین فضای زندگی سکنه شهر اجرا نموده اند، که تبدیل گورستان ها و مکان های بازیافت زباله از جمله جالب ترین این اقدام ها است. برای مثال، شهر کپنهاگ مرکز کشور دانمارک در راستای مدیریت رشد جمعیت پروژه نوی را برای توسعه اراضی و جغرافیای شهری به اجرا گذاشته است. هدف این پروژه، ایجاد 10 جزیره نو و در واقع افزودن 72 هکتار به فضای زندگی است. از این رو، بسیاری از پروژه های ساختمان سازی شهری راهکارهای نو و خلاقانه ای را در این راستا یافته اند که یکی از آن ها احداث زیباترین مکان های دنیا در محل دفن و بازیافت زباله است.

معرفی زیباترین پارک های دنیا که بر روی گورستان زباله ساخته شده اند

پارک فرشکیلز (Freshkills)، نیویورک، آمریکا

اگرچه در نگاه اول چندان خوشایند به نظر نمی رسد، ولی این پارک روح تازه ای به جزیره استیتن بخشیده است. با وجود اینکه عایدی سالانه حاصل از گورستان های دفن و بازیافت زباله در این ناحیه به 12 میلیون دلار می رسید، ولی اکنون اثری از آن برجای نمانده است. طبق برنامه تا پیش از سال 2030 پارک کاملاً افتتاح نخواهد شد، اما از ابتدای اجرای پروژه گورستان قدیمی زباله به مرغزاری از درختان بلند قامت و گل های گوناگون تبدیل شده است. با احداث این پارک گاز متان حاصل از بازیافت زباله از بین رفته است. طبق پیش بینی ها این پارک تا سه برابر از پارک مرکزی بزرگ تر خواهد بود.

پارک سزار چاوز، برکلی، کالیفرنیا، آمریکا

محل احداث این پارک نیز یکی از بزرگترین منطقه ها بازیافت زباله در دانمارک محسوب می شد. ظاهر این پارک بسیار شبیه به پارک برکلی کالیفرنیا داشته و از لحاظ آب و هوایی منطقه بادگیری به شمار می رود.

پارک شهری باتری، منهتن، نیویورک، آمریکا

این پارک، زیباترین پارک منطقه منهتن به شمار می رود که روزگاری محل دفن زباله بوده است. از آنجایی که هدف اصلی از احداث این پارک پیشگیری از جاری شدن سیل بوده و بعدها، در هنگام وقوع طوفان سندی ارتقا یافت؛ از این رو، مایکل بلومبرگ، شهردار نیویورک، این پارک را به مدلی برای شهر نامید.

مرغزار فلاشینگ-کرونو پارک، نیویورک، آمریکا

دره خاکستر در گتسبی بزرگ از توده زباله در فلاشینگ کویینز الهام گرفته شده است. امروزه، پایه این داستان ترسناک به مکانی زیبا تبدیل شده که در سال 1939 محل برگزاری نمایشگاه جهانی نیز بوده است.

پارک مانت تراشمور، ویرجینیا، آمریکا

این پارک تنها مکان در ساحل ویرجینیا است که یادآور گورستان دفن و بازیافت زباله است. امروزه، این پارک با برخورداری از زمین های بازی بسکتبال، محل پیک نیک و ... محل مناسبی برای گذران اوقات بوده و یکی از جاذبه های توریستی منطقه به شمار می رود.

منطقه حفاظت شده پولائو سماکائو، سنگاپور

دولت سنگاپور پس از خرید دهکده ماهیگیری به همین نام، از آن به عنوان محل بازیافت زباله استفاده کرد. ولی اکنون کاربری این مکان تغییر یافته و به منطقه حفاظت شده تبدیل شده است. از جمله ویژگی های طبیعی این منطقه می توان به جزیره مرجانی، جنگل های حرا،درختان بزرگ و پرندگان مختلف اشاره نمود.

چمبرز گالی (Chambers Gully)، آدلاید، استرالیا

این منطقه به وسیله داوطلبان و دوستداران طبیعت پاک سازی شده است. این منطقه مملو از درخت های اکالیپتوس بوده و تعداد بسیاری از خرس های کووآلا در آنجا زندگی می نمایند.

منطقه حفاظت شده تریفت، بوفالو، آمریکا

محل قبلی بازیافت زباله، اکنون به منزلگاهی برای زندگی جانوران مردابی، آهوان و پرندگان تبدیل شده است.

پارک ملنیوم، بوستون، آمریکا

پارک ملنیوم بوستون در محل سابق بازیافت زباله احداث شده است که در سال 1994 تعطیل شد. این پارک با فضای 100 هکتاری باعث تلطیف فضای بوستون و تبدیل آن به شهری سبز شده است.

پارک خانواده سای تسو وان، هنگ کنگ

در حال حاضر، منطقه قدیمی بازیافت زباله سای تسووان به پارکی خانوادگی تبدیل و به امکاناتی نظیر زمین بازی، محل تمرین دو، زمین های ورزشی و محل پیک نیک مجهز شده است. بعلاوه این پارک از نظر استفاده از انرژی های طبیعی نیز پیشرو بوده و تجهیزاتی مانند توربین های بادی و سیستم جمع آوری آب باران در این مکان نصب شده اند.

منبع: کجارو / allday.com
انتشار: 3 بهمن 1400 بروزرسانی: 3 بهمن 1400 گردآورنده: lenjanblog.ir شناسه مطلب: 1299

به "معرفی زیباترین پارک های دنیا که بر روی گورستان زباله ساخته شده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی زیباترین پارک های دنیا که بر روی گورستان زباله ساخته شده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید