بهترین مقاصد جنوب شرقی آسیا برای دوستداران ورزش های آبی کدامند؟

به گزارش لنجان بلاگ، ورزش های آبی هواداران زیادی پیدا نموده و تنوع زیادی دارند. در جنوب شرق آسیا بعضی مقاصد وجود دارند که با سفر به آن ها، می توانید ورزش های آبی موردعلاقه تان را انجام دهید.

بهترین مقاصد جنوب شرقی آسیا برای دوستداران ورزش های آبی کدامند؟

می توان گفت که ورزش های آبی از محبوبیت بالایی برخوردار هستند؛ انجام این دسته از ورزش ها به تعادل متوازنی از جوانی و شهامت احتیاجمند است و این ماهیتی چالش برانگیز و ماجراجویانه به آن ها می دهد؛ مثلا وقتی از مشخصه شهامت سخن به میان می آوریم، کاملا جدی هستیم. ای بسا که آسیب و سختی هایی در انتظار شما باشد.

و این سختی چه فیزیکی و در نتیجه انجام این ورزش ها باشد و چه در نتیجه تمرینات و کوشش های چندباره شما برای یادگیری ورزش آبی موردعلاقه تان باشد که در آن مبتدی هستید، کاملا چالش برانگیز به نظر می رسد؛ مثلا یادگیری اسکی روی آب را تصور کنید، احتمالا با خود بگویید: خدای من! حتی ایستادن روی تخته و حفظ تعادل بسیار سخت به نظر می رسد!

با همه این تفاسیر، به خصوص در سال های اخیر روز به روز به تعداد هواداران ورزش های آبی افزوده شده و این به علت مفرح بودن آن است، به این معنی که انجام آن ها آدرنالین بدن تان را به سطح انفجار می رساند، البته ویدئوها و تصاویری هم که از انجام این فعالیت ها در شبکه های مجازی و اجتماعی منتشر می شوند، در محبوبیت بیش از پیش و معرفی این ورزش ها نقش مهمی ایفا می نمایند.

از طرفی اضافه شدن رشته های جالبی مانند استندآپ پدلینگ به پررونق تر شدن خانواده ورزش های آبی یاری نموده است؛ جایی که این ورزش ها به آمیختگی شما با طبیعت منجر شده و از این طریق آرامش دلپذیری را ایجاد می نمایند.

اما تعدادی از برترین مقاصد ورزش های آبی در جنوب شرقی آسیا واقع شده اند، مکان هایی با چشم اندازهای زیبا و خیره نماینده که تجربیات و خاطرات هیجان انگیز و به یادماندنی را برای مسافرانِ خود ثبت می نمایند.

در ادامه با ما 8 مقصدِ برتر جنوب شرقی آسیا برای ورزش های آبی آشنا می شویم:

1. بتام در اندونزی، برترین ویک بوردینگ

بتام جزیره ای در استان ریائو اندونزی، جایی است که از طریق گذرگاه ها و بنادر دریایی از طریق سفر با قایق های مسافربر در دسترس قرار می گیرد؛ مثلا از سنگاپور تا با قایق ها یک ساعت راه است.

بدین ترتیب علاوه بر یک سفر دلچسب دریایی با خانواده، با پرداخت چیزی در حدود 125 دلار آمریکا، پکیجی در اختیار شما قرار می گیرد که علاوه بر خدمات ترانسفر، ناهار و مهم تر از همه امکان یک روز ویک بوردینگ به همراه کلیه تجهیزات و مربی را شامل می گردد.

به علاوه خوبی جاهایی مثل بتام در جنوب شرقی آسیا، ارزانی استفاده و یادگیری ورزش های آبی در مقایسه با کشورهایی مثل سنگاپور است. خصوصا هزینه های پایین چنین فعالیت هایی در بتام، مشوق بسیار خوبی برای تازه کارانی است که قصد یادگیری دارند.

2. رایلی در تایلند، برترین برای صخره نوردی در آب های عمیق

رایلی شبه جزیره ای در تایلند که مابین کرابی و آئونانگ قرار گرفته، مکانی برای انجام ورزش های آبی است. البته در خصوص فعالیتی ابتکاری نظیر صخره نوردی در آب های عمیق اطلاق واژه ورزش آبی چندان راحت نیست! به خصوص آنکه فعالیت اصلی این ورزش بیشتر شامل صخره نوردی است، با این حال تصمیم با خود شما است که آن را ورزش آبی بدانید یا خیر!

در پیوند آب و صخره نوردی، ورزشی به وجود آورده که کمابیش همان صخره نوردی خودمان است، با این تفاوت که امنیت بیشتری از مدل معمولی وجود دارد؛ در حقیقت در عوضِ طناب و حلقه های متصل شونده مخصوص که محافظ جان شما است، این آب های گرم و مهمان نوازِ دریا هستند که شما را در پناهِ امن خود می گیرند و این آزادی و اطمینان خاطر فوق العاده ای به شما می دهد.

زیبایی این ورزش ایجاد امکان صخره نوردی در طبیعتی زیبا است که امکان درنوردیدن صخره ها بدون تجهیزات اضافه را برای شما فراهم می نماید؛ پاداش شما هم زمانی است که وقتی به مرتفع ترین نقطه رسیدید، می توانید از آن بالا یک راست به داخل آب شیرجه بزنید.

اما رایلی در تایلند مکانی است که برای هم حرفه ای ها و هم آماتورهای این رشته محیط جذابی به نظر می رسد؛ همه چیز دارد، جایی با تراکم زیاد صخره ها و آب های زلال و شفاف که شما را صدا می زند. در خصوص هزینه ها هم باید گفت، مثلا مدرسه و کمپ صخره نوردی تن سای برای یک برنامه 5 ساعته معادل 25 دلار از شما مطالبه می نماید که می تواند مبنایی برای محاسبه هزینه های شما با توجه به تعداد ساعت مدنظرتان قرار گیرد؛ البته که در نهایت ارزان به نظر می رسد.

3. بورنئو در مالزی، برترین برای رفتینگ در آب های خروشان

رفتینگ در آب های خروشان یکی از مفرح ترین ورزش هایی است که از طریق قایق می توان تجربه کرد؛ ممکن است در نگاه اول موقعیت نسبتا ثابت روی قایق کمی محدود نماینده و کم هیجان به نظر برسد، ولی این برداشت شما به محض تجربه اولین لحظات در این ورزش قطعا تغییر خواهد نمود.

ویژگی مهم و اصلی رفتینگ، گروهی انجام دادن آن است که یک تمایز خودبه خودی برای آن ایجاد می نماید؛ پس سعی کنید این ورزش را در کنار دوستان و نزدیکان خود حتما تجربه کنید، اما اگر تنها هستید هم بد به دل راه ندهید، چراکه رفتینگ می تواند بهانه ای برای پیدا کردن دوستان نو باشد.

نهایتا فقط در ورزشی مانند رفتینگ است که حس هایی متضاد مانند ترس و شادی و هیجان به شکلی مسالمت آمیز کنار یکدیگر جمع می شوند و ماحصل این تجربه تبدیل به روز خاطره انگیزی برای شما می گردد.

اما یکی از برترین مکان ها برای این ورزش بورنئو در مالزی است، جایی که رفتینگ در آب های خروشان رودخانه پاداس، امکان انجام این ورزش را در پس زمینه ای از چشم اندازهای طبیعی زیبا فراهم و لذت آن را دوچندان می نماید. قایق سواری در جهت رودخانه نهایتا شما را در میان پارک ملی کوتا کینابالو قرار می دهد؛ جایی که می توانید در حین قایق سواری به حیات وحش غنی منطقه و جانورانی که در آن زندگی می نمایند، نظری اجمالی بیندازید.

4. خلیج هالونگ در ویتنام، برترین برای کایاک سواری

پیشاپیش این مسئله را در نظر بگیرید که وقتی می گوییم به خلیج هالونگ در ویتنام برای کایاک سواری سفر کنید، منظور ما صرفا کایاک سواری نیست، بلکه تجربه حضور در چنین محیطی و پیامدهای آن است، وگرنه کیست که نداند ورزشی مثل قایق سواری کایاک را می توان در همه جای جهان که آب باشد انجام داد؛ با این حال تجربه ای که از حضور و کایاک سواری در خلیج هالونگ به دست می آورید، غیر قابل مقایسه و برترین خواهد بود.

از امتیازات چنین محیطی پارو زدن در تونل های طبیعی و تماشای تالاب ها و غارهای بکر و پنهان خواهد بود، به علاوه می توانید روی سواحل پاک با شن هایی سفید قدم بزنید و لذت حضور در آن را بچشید؛ در واقع همه چیز مهیا است، هزاران جزیره این خلیج یاری می نمایند تا آب با داشتن کمترین جریان و نوسان، بیشترین آرامش را داشته و از این جهت مناسب قایق سواری کایاک باشد.

اگرچه که در از ترشح آدرنالین خبری نیست، ولی در عوض تا دل تان بخواهد آرامش هست، جایی که قرار گرفتن در معرض جهانی از این جنس را با هیچ چیز عوض نمی کنید.

در کنار این ها، خلیج هالونگ میراث ثبت شده جهانی هم هست؛ از این جهت تنوع و تعدد مسافران این خلیج بالا است؛ با این حال جای نگرانی نیست، چه مساحت زیاد خلیج تراکم گردشگران را جبران نموده و فضای وسیعی پیش روی آن ها فراهم می آورد؛ در حقیقت خلیج هالونگ چیزی نزدیک به 2000 جزیره داشته و مساحتی حدود 1500 کیلومتر مربع دارد؛ به هر حال برترین پیشنهاد برای کایاک سواری در اینجا استفاده از تورهای آن است تا بهره کافی را از وقت خود ببرید.

5. موئینه در ویتنام، برترین برای کایت بوردینگ

باز هم ویتنام و این بار موئینه. شهری که به یکی از نقاط کانونی برای دوست داران کایت بُردینگ در آسیا تبدیل شده و علتش را باید وزش باد قوی و حجم کمِ بارش باران در آن دانست. همه این ها باعث شده تا موئینه شهری مناسب برای کایت بوردینگ باشد، به علاوه آنکه چشم اندازها و منظره ها زیبای این شهر در کنار ساحلی شنی در کلاس جهانی باعث شده تا انگیزه های زیادی برای سفر به این شهر ایجاد شده و جای چون وچرایی نباشد.

اگر یک روز عادی را در نظر بگیرید، با نگاهی به آسمان آفتابی شهر، انبوهی کایت های رنگارنگ را مشاهده می کنید، همین است که اندک تردید شما برای پیوستن به دیگران از بین می رود.

خوبی کایت بوردینگ آن است که بدون اتکا به موج ها و این بار از طریق جریان باد، جهان را زیر پا می گذارید. در حقیقت از دریا به آسمان وصل می شوید و چه چیزی بهتر از این؟ اگرچه که اسکی روی آب با کایت یکی از سخت ترین ورزش های آبی برای انتخاب کردن است، ولی مسلما یکی از هیجان انگیزترین انتخاب ها برای تجربه کردن هم محسوب می گردد؛ زیرا زمانی که بتوانید تعادل و کنترل خود را روی تخته که از طریق کایت راهنمایی می گردد، به دست آورده و حفظ کنید، پاداش کوشش های خود را خواهید گرفت و لحظه ای لذت بخش را حس خواهید کرد.

به عنوان یک ورزش آبی منحصربه فرد و متفاوت، به خصوص برای کسانی که آشنایی قبلی با این ورزش ندارند، توصیه می گردد که کار خود را در یک باشگاه مختص این رشته آغاز نمایند تا با تمرین ها و آموزش هایی که دریافت می نمایند، مطمئن شوند که نه خود و نه دیگران را در معرض خطر احتمالی قرار نمی دهند.

6. لنکاوی در مالزی، برترین برای جت اسکی

جت اسکی در لنکاوی هزینه قابل توجهی روی دست شما می گذارد؛ با این حال هزینه های کرایه جت اسکی با توجه به لذتی که می برید و قدرتی که از موتوری با توان 130 اسب بخار و سرعتی معادل 100 کیلومتر در ساعت دریافت می کنید، منطقی به نظر می رسد.

خصوصا برای افرادی که اصطلاحا عشق سرعت دارند و می خواهند آن را روی آب تجربه نمایند، جت اسکی با هیچ چیز دیگر قابل مقایسه نیست. ما به شما ساحل پانتای در لنکاوی را پیشنهاد می کنیم، جایی که با خیال راحت می توانید از افراد مسئول و معتبری که با رعایت جوانب مختلف، امنیت و کیفیت تجربه شما را تامین می نمایند، جت اسکی کرایه کنید. با این حال پیش از سوار شدن این وسیله خرابی های احتمالی و خط وخش های بدنه را چک کنید تا بعدا مسئله ای پیش نیاید.

7. سنتوزا در سنگاپور، برترین برای جت لِو

البته در وهله اول شاید کمی عجیب به نظر برسد، اما وقتی به عملکرد این دستگاه نگاه بکنید، پی به علت انتخاب آن خواهید برد.

موتور دستگاه با ایجاد فشار قوی در جریان آب شما را به پرواز درمی آورد، ولی این تازه آغاز کار است، کنترلی که حین پرواز روی آب مانند یک پرنده حس می کنید، هیجانی وصف ناشدنی دارد؛ پروازی که سقف آن ارتفاعی 10 متری است، دریا از آن بالا چطور به نظر می رسد؟

درست مانند دسته موتور که با آن گاز می دهید، در اینجا نیز کنترل گری در سمت راست جت پک وجود دارد که با کنترل ان می توانید شدت و فشار جریان آب را تغییر داده و در نتیجه به جلو رانده و ارتفاع بگیرید. اگرچه که چندان ساده به نظر نمی رسد، به خصوص حسی که در اولین تجربه این دستگاه به سراغ تان می آید، کاملا تازه و ناآشنا است؛ در اینجا نیز هنگامی که سعی می کنید از آب کَنده و ارتفاع بگیرید، حفظ و کنترل تعادل روی هوا به چشم می آید؛ در حقیقت این کاری است که پیش از این هرگز انجام نداده اید و همین هم آن را پرهیجان و چالش برانگیز می نماید.

البته که ما مبدعان این نوآوری را ستایش می کنیم، چراکه یکی از بزرگترین رویاهای کودکی مان را به تحقق نزدیک تر کردند و ما می توانیم حسی نزدیک به پرواز را با جت پک تجربه کنیم.

8. سامویی در تایلند، برترین برای استندآپ پدلینگ

SUP یا همان Stand.up Paddling یکی از پرآرامش ترین ورزش های آبی است که در این فهرست پرهیاهو قرار گرفته، با این حال قطعا ارزش آن را دارد که توجه و زمان خود را روی آن صرف کنید. این می تواند یک تمرین جامع و بنیادین برای جسم شما باشد، چراکه با درگیر کردن عضلات اصلی جهتِ حفظ تعادل روی تخته و ایستادن بر آن، سبب بهبود و ارتقای سلامتی شما می گردد.

ایده کلی آن است که با کنترل و حفظ تعادل روی تخته مخصوص بایستید و با پارو زدن به این سو و آن سو بروید. به هر حال باید از یک جا آغاز کنید و چه جایی بهتر از سامویی در تایلند می تواند محیط را برای شما مهیا کند؟ فروشگاه های بسیاری در سامویی وجود دارند که می توانید وسایل مورد احتیاج را به راحتی و با قیمتی مناسب کرایه کنید؛ از این گذشته مربیان یوگای شهر به شما یاری خواهند کرد تا یوگا روی آب را فرا بگیرید، SUP در سطح حرفه ای خود شما را درگیر موج های سهمگین و سواری روی آن ها خواهد نمود، با این حال آب غالبا آرام دریا در ساموئی به خصوص به تازه کاران اجازه می دهد که با فراغ بال به یادگیری و تجربه این ورزش دوست داشتنی بپردازند.

منبع: کجارو / tripzilla.com
انتشار: 29 فروردین 1401 بروزرسانی: 29 فروردین 1401 گردآورنده: lenjanblog.ir شناسه مطلب: 1380

به "بهترین مقاصد جنوب شرقی آسیا برای دوستداران ورزش های آبی کدامند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین مقاصد جنوب شرقی آسیا برای دوستداران ورزش های آبی کدامند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید