قابلیت خودرانش کامل در تسلا

به گزارش لنجان بلاگ، قابلیت خودرانش کامل 8 هزار دلار به هزینه هر خودرو تسلا اضافه می نماید و اگر جدیدترین دور اجرای آن با موفقیت همراه باشد، محتمل است این هزینه افزایش یابد.

قابلیت خودرانش کامل در تسلا

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، اعلام نمود که این شرکت نرم افزار خودرانش کامل را در اختیار شمار محدودی از دارندگان خودرو های تسلا قرار داده است. هدف از روزآوری حالت خودران آن است که خودرو بدون احتیاج به دخالت راننده بتواند مسیری را طی کند.

ماسک روز چهارشنبه هفته گذشته در گزارش درآمد سه ماهه این شرکت گفت که از روز سه شنبه شمار اندکی از کاربران در ایالات متحده از این قابلیت برخوردار شده اند. او گفت: خیلی آهسته و خیلی با احتیاط داریم آغاز می کنیم، چون دنیا جای بسیار پیچیده و پرهرج و مرجی است.

دیشب این قابلیت را عرضه کردیم و بعد باید ببینیم کارکرد آن چگونه است و احتمالاً آخر همین هفته یا اوایل هفته آینده آن را در اختیار شمار بیشتری از کاربران می گذاریم. بعد به تدریج در اختیار کاربران بیشتری می گذاریم، و امیدواریم که تا سرانجام سال جاری بتوانیم عرضه گسترده آن را انجام دهیم.

ماسک در پاسخ به پرسشی در توییتر راجع به راه اندازی دنیای این قابلیت هم گفت که این نرم افزار باید آموزش ببیند و در سامانه های مختلف جاده ای آزمایش گردد و همزمان، استاندارد های مختلف مقررات نیز رعایت گردد.

او در توییتر نوشت: حتی اگر بحث رانندگی از سمت چپ را هم به میان نیاوریم، علایم، مقررات، و زبان های رانندگی در دنیا خیلی متفاوت است. ماسک قبلاً گفته بود که این قابلیت را در سال 2019 عرضه خواهند کرد، زیرا خودش در کالیفرنیا آن را از منزل تا اداره با موفقیت آزمایش نموده بود.

قابلیت خودرانش کامل 8 هزار دلار به هزینه هر خودرو تسلا اضافه می نماید و اگر جدیدترین دور اجرای آن با موفقیت همراه باشد، محتمل است این هزینه افزایش یابد.

این نرم افزار از حسگر ها و دوربین های خودرو های برقی تسلا استفاده می نماید و با داده های ورودی حدود 930 هزار خودرو تسلا که هم اکنون در جاده ها هستند، آموزش دیده است. ماسک گفت: داشتن بازخورد های حدود یک میلیون خودرو و به خصوص بازخورد های مربوط به پیچ های عجیب و غریب که فقط با شبیه سازی نمی توان با آن ها کنار آمد، واقعاً با ارزش است.

تسلا از سودآوری خود در پنجمین سه ماهه متوالی در گزارش درآمد ها اطلاع داد که باعث شد ارزش سهام آن بلافاصله حدود 3 درصد افزایش یابد.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید
انتشار: 3 آذر 1399 بروزرسانی: 3 آذر 1399 گردآورنده: lenjanblog.ir شناسه مطلب: 641

به "قابلیت خودرانش کامل در تسلا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قابلیت خودرانش کامل در تسلا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید