سخنگوی دولت: آقای رییس جمهور سینمای مستند را دنبال می کند

به گزارش لنجان بلاگ، علی بهادری جهرمی با تاکید بر این نکته آقای رییس جمهور سینمای مستند را دنبال می کند، گفت: در بیشتر مواقع دولتمردان از آسیب های نشان داده شده در مستند ها مطلع هستند، بنابراین اگر افراد در کنار آسیب ها، راهکار ها را هم در مستند به دولتمردان پیشنهاد دهند، اتفاق بهتری را شاهد می شویم.

سخنگوی دولت: آقای رییس جمهور سینمای مستند را دنبال می کند

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، علی بهادری جهرمی با تاکید بر این نکته آقای رییس جمهور سینمای مستند را دنبال می کند، گفت: در بیشتر مواقع دولتمردان از آسیب های نشان داده شده در مستند ها مطلع هستند، بنابراین اگر افراد در کنار آسیب ها، راه حل ها را هم در مستند به دولتمردان پیشنهاد دهند، اتفاق بهتری را شاهد می شویم.

علی بهادری جهرمی سخنگو و رییس شورای اطلاع رسانی دولت ضمن حضور در پردیس سینمایی چارسو و بازدید از خانه پانزدهمین جشنواره بین المللی سینماحقیقت در صحبت هایی گفت: به بچه های خوب و دوست داشتنی سینماحقیقت خسته نباشید می گویم. امروز به جشنواره آمدیم تا چند دقیقه ای از جان حقیقی سینماحقیقت جان بگیریم.

وی که برای تماشای مستند بچه های زمین خاکی به کارگردانی میکاییل دیانی به جشنواره آمده بود، درباره تاثیرگذاری سینمای مستند و به خصوص جشنواره سینماحقیقت در جامعه کنونی بیان نمود: سینماحقیقت جان دارد و از واقعیات جان می گیرد، به همین دلیل خیلی می تواند راهنمای خوبی برای شناخت واقعیت های بعضا فراموش شده یا گم شده باشد.

سخنگوی دولت در ادامه بیان نمود: همچنین قهرمان هایی که شاید خیلی اوقات ما متوجه آن ها نبودیم در این رسانه نمایش پیدا می کند. همینطور سینمای مستند نمایشگر مسائل و مسائلی است که به آن ها کم توجهی شده یا راه حل هایی که مغفول مانده است.

بهادری جهرمی ادامه داد: طبیعتا (سینمای مستند) هم برای مردم و هم برای دولتمردان خیلی می تواند محل استفاده و بهره برداری باشد به ویژه اگر سعی کند که راه حل ها را هم درون خودش به نمایش بگذارد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا این امکان وجود دارد که بعد از جشنواره سینماحقیقت کارگروهی از سوی دولت مشخص شود تا با رصد مسائل نشان داده شده در این مستند ها به حل این مسائل بپردازد؟ گفت: اصلا فکر نمی کنم نیازی به کارگروهی باشد؛ برای اینکه هنر راه خودش را باز می کند و جلو می رود. مطمئن باشید وقتی زبان هنر می آید و یک آسیب را نشان می دهد، حتما دیده شده و حتما دولتمردان برای اصلاح آن برنامه ریزی می کنند. برای همین عرض کردم که چه خوب که همان مستندساز راه حل هایی هم که به فکرش می رسد، در مستند خود به نمایش بگذارد.

رییس شورای اطلاع رسانی دولت با بیان اینکه می توان در کنار آسیب راه حل ها را هم به دولتمردان پیشنهاد داد، عنوان کرد: نمی خواهم بگویم همیشه، ولی معمولا خیلی از آسیب ها را دولتمردان می دانند. مشکل یافتن راه حل و پاسخ مناسب برای حل آن آسیب است؛ به گونه ای که آن راه حل آسیب جدیدی ایجاد نکند. برای همین پیشنهادم این است.

بهادری جهرمی در ادامه گفت: دولتمردان حتما آثار را می بینند. وزارت ارشاد هم می تواند برنامه ریزی نظام مندتری برای انتقال این مفاهیم به مجموعه های خودشان داشته باشد.

وی در بخش دیگری از صحبت هایش در پاسخ به این پرسش که آیا آقای رییس جمهور سینمای مستند و به خصوص جشنواره سینماحقیقت را دنبال می کند یا خیر گفت: من به طور خاص سینماحقیقت را نمی دانم، ولی قطعا اهل مستند هستند و حتی در مورد بعضی از فیلم های سینمایی با هم صحبت هم داشتیم.

سخنگوی دولت در انتها در پاسخ به این پرسش که آیا می تواند نام چند مستند که درباره آن ها با رییس جمهور صحبت کرده را نام ببرد، گفت: الان حضور فکر ندارم. شاید هم اگر از مستندی نام ببرم حق مطلب ادا نشود.

منبع: اعتمادآنلاین

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: lenjanblog.ir شناسه مطلب: 1291

به "سخنگوی دولت: آقای رییس جمهور سینمای مستند را دنبال می کند" امتیاز دهید

909 کاربر به "سخنگوی دولت: آقای رییس جمهور سینمای مستند را دنبال می کند" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سخنگوی دولت: آقای رییس جمهور سینمای مستند را دنبال می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید