ستاد انتخابات کشور: دور دوم انتخابات مجلس آدینه هفته جاری برگزار خواهد شد

به گزارش لنجان بلاگ، دبیر ستاد انتخابات کشور درباره چگونگی و تمهیدات برگزاری انتخابات دور دوم مجلس شورای اسلامی توضیحاتی ارائه کرد.

ستاد انتخابات کشور: دور دوم انتخابات مجلس آدینه هفته جاری برگزار خواهد شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تسنیم، سید اسماعیل موسوی سخنگوی و دبیر ستاد انتخابات کشور در گفت وگویی اظهار کرد: امروز بیست و نهمین جلسه ستاد انتخابات کشور با موضوع برگزاری انتخابات مرحله دوم مجلس شورای اسلامی در یازده حوزه انتخابی در 9 استان برگزار گردید.

وی با اشاره به اینکه انتخابات مرحله دوم مجلس شورای اسلامی روز آدینه این هفته، 21شهریورماه، برگزار خواهد شد، گفت: تدارکات لازم اندیشیده شده و پیش بینی های لازم صورت گرفته است.

مدیرکل انتخابات وزارت کشور توضیح داد: انتخابات روز آدینه در استان های آذربایجان شرقی، اصفهان، ایلام، البرز، زنجان، خوزستان، کردستان، کرمانشاه و گلستان برگزار خواهد شد.

موسوی اضافه کرد: از ساعت 8 صبح عوامل شعب اخذ رأی آمادگی دارند تا مردم شریف حوزه های انتخابیه ای که معین نمایندگان آنها به مرحله دوم کشیده است، مراجعه و در انتخابات شرکت نمایند.

وی با تاکید به رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در برگزاری این انتخابات، اعلام نمود: با توجه به شیوع ویروس کرونا و مسائل پیرامونی آن، پروتکل های بهداشتی را با همکاری مسئولان وزارت بهداشت و شورای نگهبان تهیه و به استان ها ابلاغ کردیم و همه عوامل اجرایی، نظارتی و امنیتی مستقر در شعبه های اخذ رأی پروتکل های بهداشتی را رعایت خواهند کرد. همچنین شعب اخذ رأی را از شب قبل ضدعفونی می کنیم.

دبیر ستاد انتخابات کشور از مردم خواست تا در ساعات اولیه به شعب اخذ رأی مراجعه نمایند. همچنین رأی دهندگان همراه خود ماسک، دستکش و اتوماتیک شخصی داشته باشند تا از انتقال ویروس منحوس کرونا جلوگیری گردد و بتوانیم انتخابات سالمی را برگزار کنیم.

موسوی در مورد شرایط افرادی که می توانند رأی دهند، گفت: کسانی که در دور اول انتخابات مجلس شورای اسلامی یعنی 2 اسفندماه 1398؛ در حوزه های انتخابیه مربوطه شرکت نموده و رأی دادند می توانند در دور دوم نیز در همان حوزه رأی دهند. همچنین افرادی که در انتخابات اسفندماه سال گذشته، در هیچ یک از حوزه های انتخابی شرکت ننموده و رأی ندادند، هم می توانند در این انتخابات شرکت نمایند و به نامزدهای مورد نظر خود رأی دهند.

وی در ادامه تاکید نمود: رأی دهندگان به همان حوزه هایی که قبلا مراجعه نموده اند، بروند تا امکان رأی دهی مجدد آنها فراهم گردد.

دبیر ستاد انتخابات کشور در سرانجام ابراز امیدواری کرد: با همکاری ای که میان عوامل اجرایی و نظارتی وجود دارد و همچنین همکاری نامزدهای انتخاباتی و مردم عزیز انتخابات سالمی برگزار و نتیجه آن را در اسرع وقت به مردم اعلام کنیم.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 1 آبان 1399 بروزرسانی: 1 آبان 1399 گردآورنده: lenjanblog.ir شناسه مطلب: 573

به "ستاد انتخابات کشور: دور دوم انتخابات مجلس آدینه هفته جاری برگزار خواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ستاد انتخابات کشور: دور دوم انتخابات مجلس آدینه هفته جاری برگزار خواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید